Hibás ppt "kezelés"

Bemutatókészítő
fenor
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. augusztus 18., szombat 12:20

Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: fenor »

Sziasztok! :)

Ha már létezik ilyen téma akkor elnézést a figyelmetlenségért, kifejezetten az én problémámra vonatkozó fejezetet nem találtam.
Olyan hiba adódott, hogy amikor megnyitottam egy ~30 mb-os ppt prezentációt (amit MS PowerPoint 2003-as verziójával készítettek),
akkor a beállított diaháttér helyett fehér háttér jelenik meg, sokszor a betűk színét is megváltoztatva... MS Office 2003 / 2007-nél
ez a hiba nem jelentkezett, a fájl nem sérült, és egyéb ilyen külső tényező nem játszik, ott minden szépen vetíthető, minden úgy néz ki ahogy kell.
Libre Office 3.6.0 sem jelez semmilyen jellegű hibát a ppt importálása közben, azonban a hiba mégis fent áll. Megpróbáltam elmenteni a fájlt odp
formátumba, ami majdnem egy 2,5 órás művelet volt, de a hiba ott is jelentkezett.

Tapasztaltabb felhasználóktól várok mihamarabbi segítséget, mert a tanuláshoz
szükséges ábrázolási anyagok vannak rajta. A fájlt a készítő illető megkérdezése hiányában szándékosan nem töltöttem fel sehova, ha esetleg
mégis a hiba orvoslásához szükséges lenne, megoldható.

Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot kívánok. :))

Üdvözlettel: Gábor
LibreOffice 3.6.0
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha csak megnézni kell a bemutatót, szerkeszteni nem, akkor mindenképpen az ingyenes PPTviewer használatát ajánlom. Legális Windowsra letölthető a MS honlapjáról.

Éppen a 2003-as MS Office volt az, ahol létezett egy "átmeneti" (XML) formátum; még a mai docx, xlsx, pptx előtti próbálkozás volt ez. Meg kéne érdeklődnöd, hogy a 2002 (és az előtti) formátumban nem kaphatnád-e meg a bemutatót - ha nem abba lett mentve. Könnyen lehet, hogy azokkal jóval kompatibilisebb a LibreOffice.

Kérdés még az is, hogy a régebbi LO verziókkal mennyire helyesen nyílik meg a fájlod. Általánosan igaz, hogy az X.X.0 verziókat igazán éles helyzetben nem érdemes használni. Akkor telepíts ilyen verziókat, ha kíváncsi vagy az új funkciókra, ha segíteni akarsz a fejlesztőknek a hibák jelzésével.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fenor
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. augusztus 18., szombat 12:20

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: fenor »

Köszi szépen a gyors választ! :) A probléma még, hogy most ugyan Windowst használok, de vszínűleg a közeljövőben már Linux lesz,
ugyanis stabilabb megbízhatóbb, és játékra már nem igazán / nem használom rá a gépet. Szóval adja magát a helyzet. PPT viewer
azonban így nem lesz használható. A javaslatodat szem előtt tartva kipróbálok egy kevésbé éles verziót, hátha sikerál.

Akinek esetleg van linuxra is alternatívája a problémával kapcsolatban, továbbra is szívesen vennék minden jellegű segítséget! :)

Köszi még1szer! :)
LibreOffice 3.6.0
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Úgy emlékszem, talán Wine alatt Ubuntun is sikerült futtatnom annak idején, amikor próbáltam áttérni Windowsról.
Az áttérés egyelőre nem sikerült.

De most találtam neked egy linket, - aminek tartalmát nem próbáltam ki, ezt majd te megteszed - hátha segít:
http://www.fanhow.com/knowhow:Install_P ... u_38352423
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fenor
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. augusztus 18., szombat 12:20

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: fenor »

Köszönöm ismét ezt a kis apróságot, majd megnézem. ;) Közben kipróbáltam a 3.5.6-os LibO-t és az még addig sem jutott el mint a 3.6.0 xDD
Szóval lehet várnom kell még 1 verziót ami már pöpecebb lesz, vagy az amit most linkeltél, de ez a wine-ozás meg minden... működik lehet,
jó is lehet, de körülményes... picit jobban odatehetnék magukat a régebbi fájlformátumok kezelésére a fejlesztők.
LibreOffice 3.6.0
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha a dokumentumod a régi bináris formátumú (doc, xls, ppt), akkor tudnod kell, hogy az évtizedekig titkos volt, az MS nem adta ki sokáig. Úgy meg nehéz alkalmazást fejleszteni rá... Eleinte "reverse engineering" módszerrel történt a dekódolása (ami nagyjából annyit jelent próbálkoztak, míg az eredmény kb. úgy nézett ki, mint az eredeti...)

Ha a köztes XML formátum, az meg csupán egy, vagy két verzióban élt az MS-nél is, azt az MS se igazán preferálja már.

Ha valamit érdemes fejleszteni a fejlesztőknek az idegen formátumok kezelése terén, akkor az a jóval előbb szabványosított ODF formátumok ellen az MS által kifejlesztett, és szintén szabványosított OOXML (docx, xlsx, pptx) formátumok.


Mi itt - hasonlóan hozzád - felhasználók vagyunk. A véleményedet persze megoszthatod, de a kívánságaidat inkább a fejlesztők felé jelezd, mert mi itt nem igazán tudunk mit kezdeni vele.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fenor
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. augusztus 18., szombat 12:20

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: fenor »

Igen, elnézést a félreérthető megjegyzésemért, nem állt szándékomban ezzel egy felhasználót sem megsérteni. Próbálkozok az alternatív megoldásokkal addig is.
Köszi a részletes infót. :)
LibreOffice 3.6.0
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás ppt "kezelés"

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Minden .ppt fájlt Impress-ben MS 2003-ra mentek, egyetlen esetben volt a vetítésnél ezzel gondom: amikor a vetitő laptopon a magyar ékezetes Ő és Ű karaktereket egyszerűen a Times News Roman helyett az Arielből jelenítette meg. Mint kiderült, másik laptoppal nem volt gond. Azt én is tapasztaltam az Ubuntu 10.4-el notebookon, hogy fehér háttér jelent meg. De lecserélve a LibreOffice-t a legújabbra, már működik.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Válasz küldése