PPT diáin az egyéni animációs hatások eltávolítása egyszerre

Bemutatókészítő
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

PPT diáin az egyéni animációs hatások eltávolítása egyszerre

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Van több olyan külső forrásokból származó PPT anyagom, amikben szöveganimációk és mindenféle sallangok vannak. (nem a dia átmenetekre gondolok!) Diánként persze el lehet ezek törölgetésével szórakozni, de ha minden diakockát kijelölök, inaktív lesz a hatások eltávolítás gombja.
Volna esetleg módszer rá hogy ezeket egy kalap alatt mégis törölni lehessen?
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PPT diáin az egyéni animációs hatások eltávolítása egysz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha azonos stílusban, (például képstílusban a stíluson belül vannak megadva az animációs elemek, akkor a stílus módosításával egyszerre tudod kikapcsolni az összes olyan stílusú objektum ilyen tulajdonságát. De attól tartok, hogy a PPT létrehozója, megtervezője nem használt stílusokat, emiatt valószínűleg lehetetlen lesz csoportosan módosítani. Hozz létre egy (vagy több) alkalmas stílust és alkalmazd több elemre! (Gyorsabb, mint minden elemet kézzel megváltoztatni!)
Egy feltöltött mintafájl sokat segítene!

Az én primitív csatolt fájlomban azonos stílussal rendelkezik két külön dián lévő szöveg, így egyszerre tudom a tulajdonságaikat (pl: animáció) változtatni.
úszó.odp
(11.8 KiB) Letöltve 238 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: PPT diáin az egyéni animációs hatások eltávolítása egysz

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Sajnos nem tehetem fel, mert bizalmas céges anyag, de akkor valószínű hogy nincs rá megoldás, pedig azt hittem vmi makrószerűséggel kijátszható a bogarászás... :(
• by: matulabaacsi
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PPT diáin az egyéni animációs hatások eltávolítása egysz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A makróíráshoz is jelentősen végig kell bogarászni, hogy vajon van-e az objektumoknak valami"megfogható" azonosítója, neve, annak és a cserélendő attribútomoknak valami szabályossága, stb...

...csak kéne valami az eredetihez hasonló tulajdonságú objektumokat tartalmazó mintafájl...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése