Lassú és hibás

Bemutatókészítő
glerikud
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 8:51

Lassú és hibás

Hozzászólás Szerző: glerikud »

Sziasztok!

Egy olyan észrevételem van (bár ezzel nyilván nem vagyok egyedül), hogy az OpenOffice és a LibreOffice Impress modulja közel használhatatlan. Lassú, sokat eszik és az elkészített prezentáció sem úgy néz ki, ahogy a szerkesztőben, valamint egyes képek meg sem jelennek. Vissza kellett állnom PowerPoint 2003-ra, mert az minden hiba nélkül és sokkal gyorsabban elvégzi ezeket a munkákat. Tény, hogy az egész OOo és LO csomag lassabb, mint a MO, de legalább helyesen működhetne. Így olyan, mintha egy kockakerekű talicskával kellene dolgoznom.

A prezentációt amúgy több gépen is lefuttattam, mindenhol hibásan ment.

Szerintetek ez miért van?
OpenOffice 3.3 Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lassú és hibás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A prezentációt amúgy több gépen is lefuttattam, mindenhol hibásan ment.
mindez odp formátumban történt?

100%-os kompatibilitást ne várj a ppt/pps formátummal se, úgy ahogy a többi MS bináris formátum se kompatibilis se a szabványos ODF formátumokkal, se az MS sebtében szabványosított és saját maga által sem teljes mértékben támogatott MS OOXML (docx, xlsx, pptx) formátumokkal.
A nyílt dokumentum formátumok most már a közigazgatásban is megjelentek, tehát a jövőben egyre kevésbé leszünk rákényszerítve a sokáig titkolt, az OOo/LO fejlesztők által gyakorlatilag hackerkedéssel visszafejtett MS bináris formátumokba (doc, xls, ppt/pps) menteni a dokumentumainkat.

Használd és terjeszd az ODF formátumokat: odt, ods, odg, odp...
((A Draw program a LibreOffice3.5.1 már a Visio fájlokat is jó hatásfokkal képes megnyitni, de csak a már megszokott formátumokba képes menteni.))

Érdemes frissítened az aláírásodban jelzett 3.3 verziót LibreOffice-ra
Tény, hogy az egész OOo és LO csomag lassabb, mint a MO,
Igen, lassabb. Valószínűleg mindig is lassabb lesz.

de legalább helyesen működhetne.
Nekem - natív fájlformátumokat használva - semmi problémám nincs a működés pontosságával.
Neked mi a gondod?
Volt már itt téma a karakterkészletek különbözőségéből adódó probléma (Ez nem az Office programok problémája; ha a fogadó számítógép nem rendelkezik az általad használt készlettel, vagy azok nem egyező tulajdonságúak (pl. Unicode - Ansi ) akkor ne is várj azonos megjelenést...)
Esetleg egyéb grafikus, vagy audio objektummal vannak gondok?

Töltsél fel, légy szíves, mintafájlokat!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lassú és hibás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Utánanéztem, tudnak már a hibáról, ez tényleg csak a legutóbbi verziókban jelentkezett; eddig én nem is vettem észre. Illetve most, egy másik hozzászóló feltöltött fájlját megnézve vettem én is észre:
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... f=8&p=5666

Reméljük hamarosan (vissza)javítják... Itt a hibabejelentés, és a megkerülési javaslat:
http://bug.openscope.org/browse/OOO-439

A hardveres gyorsítás kikapcsolásával ideiglenesen javítható (pontosabban: megkerülhető) a hiba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lassú és hibás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Úgy látom, a LibreOffice3.5.2-ben már jól jelenik meg, a hardveres gyorsítás bekapcsolt állapota mellett is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Csurika
Önkéntesek
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010. február 15., hétfő 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lassú és hibás

Hozzászólás Szerző: Csurika »

Én úgy oldottam meg, hogy a (meglehetősen lassan működő Impress-szel) elkészült bemutató fájlt előbb .ODF-re mentettem, aztán MSOffice 2003-ra. És láss csodát, működik, sőt Window7 operációs rendszerű laptoppal is tökéletesen működött a vetítés. Persze ez is már LibreOffice 3.5.2.
LibreOffice 3.5.6 a Windows XP Professional SP3-n
Válasz küldése