Automatizmus a prezentáció készítésben

Bemutatókészítő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Automatizmus a prezentáció készítésben

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Hetente új prezentációt készítek Impressben.
A módszerem az, hogy a legegyszerűbb szövegszerkesztővel (Notepad++) megírom a prezentációm főbb fejezeteinek címeit, amik a prezentációm oldalainak a fejléce/fejezetcíme lesz.
Lehet-e és ha lehet, hogyan, megtenni azt, hogy az Impress (automatikusan) átvegye a szövegszerkesztő megfelelő fájljából a leírt sorokat, soronként új prezentációs oldalra, fejlécként/fejezetcímként?

Ha tartalomjegyzéket készítek, azt stílusokkal készítem egy-két oldalra a kész dokumentumból.

Nekem jó lenne, ha fordítva is működhetne, egy-két oldalon elkészíteném a "tartalonjegyzéket" és abból készítené el a program, makró a dokumentumot és azok stílusát, amit azt követően az elkészült oldalakat tartalommal kitölteném.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatizmus a prezentáció készítésben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Makrókkal MINDENT (is) meg lehet valósítani.

Persze olyan "részletkérdések" adódnak, hogy a forrásdokumentum milyen formátumú, illetve, hogy egy-egy sor vagy egy-egy bekezdés az egységnyi szöveg?

Meg persze van még az az apróság, hogy a makrót neked kell MEGÍRNI. A makrórögzítő nem él az Impress-ben.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Automatizmus a prezentáció készítésben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ötletek a makróíráshoz:

Honnan tudja majd a makró, hogy melyik a CÍM szövegdoboz a következő Slide-on?

Egy előre preparált Sablonban el kell nevezni a címsort "Cím_0"-nak. Az újabb verziójú LibreOffice-ok képesek a MÁSOLÁSSAL "szaporított" Slide-okon automatikusan növelni az elnevezett objektumok nevében lévő számot. Ezért csak azt kell a makróval a Slide összes objektumának a ciklusban történő "megfogásakor" vizsgálni, hogy a nevének az eleje "Cím_"-e?

A forrásfájlt Writer-ben a makróval megnyitva, azaz Importálva, végig kell kérdezni az összes Bekezdés szövegét, és behelyezni a tartalmukat Cím_ kezdetű névvel rendelkező szövegdobozokba.

Természetesen az Xray-Tool szolgálatait igénybe veheted, hogy a megfelelő Tulajdonságait és Metódusait megtudd a célobjektumoknak: A szövegdobozoknak és slide-oknak, meg a Writer dokumentumnak (mert én se tudom, Impresst sosem vezéreltem makróval).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Automatizmus a prezentáció készítésben

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Köszönöm a javaslatodat és hogy foglalkoztál a felvetésemmel, kérdésemmel!

Ahogy elolvastam a leírásodat, logikus és jónak tűnik, bár a makróval még meg kell birkóznom...Próbálom értelmezni az általad javasoltakat, leírtakat. Hamarosan jelentkezem...:-)
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Válasz küldése