Calc dokumentum: Basic Modulok maximális száma

Táblázatkezelő
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Calc dokumentum: Basic Modulok maximális száma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Tudom, ez inkább Makró téma, de Calc alatt jelentkezett a probléma.
Az *.ods dokumentumon belüli Standard Basic-kód tárolóban pont 17 db Modulom volt (ezzel a fájllal hurcoltam eddig az összes Modulomat más gépekre). Beszúrtam még egy modult, úgy tűnt: ez még sikerült. Mivel a többi modulnak egyedi neve van, az új a "Modul1" néven jött létre. Át akartam nevezni, de nem hagyta magát. Próbáltam beszúrni még egyet: Az is "Modul1" néven jött létre!
A fájl újbóli megnyitásánál a 17 db-on felüli modul(ok) eltűntek. (Menteni sem lehetett: kiszürkült az ikon.)

Megértem, hogy valahol korlátozni kell a modulok számát (is), de nem jelezhetné valami emberibb módon, hogy "Ennyi volt, ne tovább!" (akkor már mér' nem 16 db a maximum? (egy tartalék???) Az mégis 'számítástechnikaibb' lenne)

Egy Modul "tárolóképessége" - angol fórumokról szerzett adat - 64 kiB, (azt is sikerült már néhányszor átlépnem) tehát nem megoldás, hogy összemásolással csökkentsem a moduljaim számát. Sajnos a Basic leírásban sem találtam ezekre utaló adatot (vagy figyelmetlen voltam):
http://wiki.services.openoffice.org/wik ... e/Language

A kódsorok-oszlopok számát kijelzi a Basic szerkesztő, de hogy összességében mennyi bájtot használtam el, azt nem. Ennek a kijelzése sem ártana.

Az OOo program alatti Standard tároló elbír több modult is, nem tudom mennyit, ott még nem sikerült túllépnem a maximumot.

Természetesen meg tudom kerülni a problémát: Ezután több fájl segítségével hurcolom a makróimat.

Hozzászólásom inkább csak jelzés, nem várok választ (de nem is tilos válaszolni :D ). Jelzés azoknak (magyar nyelven), akik hasonló problémába botlanak.

OxygenOffice3.1.1, WinXPprofSP3
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc dokumentum: Basic Modulok maximális száma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(A "megválaszolatlan" státusból való kikerülés miatt létrehozott hozzászólás)

Meg aztán az újabb verziókban az *.ods dokumentum legalább 32 modult képes tárolni (ennyivel próbáltam ki.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése