HOL.VAN függvény visszafelé keresés

Táblázatkezelő
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

HOL.VAN függvény visszafelé keresés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Sziasztok!

A következő problémával szembesültem: megpróbáltam leegyszerűsíteni a táblázatot úgy, hogy csak az adott problémára legyen kihegyezve. Adott A oszlopban néhány név, majd ezek közül szeretném függvénnyel megkerestetni az oszlopban az utolsóként előfordulónak a helyzetét. A gond az, hogy a HOL.VAN függvényt hiába paraméterezem 0, 1, vagy éppen -1 értékekkel, ahogy a leírásában találtam, mindig az oszlop tetejétől lefelé találja meg az első azonos értéket. A súgóban ennyit találtam: "Ha a típus = 1 vagy a harmadik paraméter nincs megadva, akkor eredményül a függvény az utolsóként előforduló, a keresési feltételnél kisebb vagy azzal egyenlő érték indexét adja vissza. Ez abban az esetben is igaz, ha a keresési tömb nincs rendezve."
Van valakinek ötlete a probléma megoldására?
Csatolmányok
Próba-1.ods
(9.25 KiB) Letöltve 116 alkalommal.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HOL.VAN függvény visszafelé keresés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szerintem a Súgó (a magyar verzió fordítóinak mentségére: az angol is!) rosszul van megfogalmazva.

Az "első"/"utolsó" megtalálása (a te szöveges adataidat alapul véve) nálam csakis az adatok RENDEZETT állapotban működik. Rendezetlen állapotban csakis az elsőt képes megtalálni.

Hogy a súgó rossz, vagy a függvény, azt nem tudom megmondani. De a súgó szövege ilyen már az én régebbi verzióimban is, meg a legújabb 7.2 verzióban is. Ha gondolod jelentsd vagy a fordítók felé, vagy a fejlesztők felé.

http://libreoffice.hu/hibabejelentes/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: HOL.VAN függvény visszafelé keresés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Esetleg megírhatod saját makrófüggvényként, ami pont úgy fog működni, ahogy elvárod.
A függvényednek átadott adattömböt egy ciklussal végig kell vizsgálni, hogy az aktuális érték egyenlő-e a szintén paraméterként átadott keresési értékkel, és az első/utolsó indexértéket kell megadni visszatérési értékként.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése