[Megoldva] Hossz függvény

Táblázatkezelő
fat spider
Önkéntesek
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010. május 17., hétfő 14:15
Tartózkodási hely: Debrecen

[Megoldva] Hossz függvény

Hozzászólás Szerző: fat spider »

Kedves Fórumtársak!

Egy Calc táblázatban keresem azokat a dátum formátumokat, amelyeknek azonos a formátuma, azaz például 2020-10-31
Ezt a "Hossz" függvénnyel végezném, mert gondolaton szerint ebben az esetben az értéknem 10-nek kellene lenni.
Nekem viszont az eredményem 5 (ahogy a képen is látszik.)
1.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viszont, ha a két karaktert kitörlök (így 2020-10-) abban az esetben már jó az elvárt eredmény, azaz 8
2.png


Van ötletetek arra, hogy mi lehet a hiba?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fat spider 2020. november 14., szombat 13:46-kor.
Win 10, LibO verzió: 7.2.0.4 (x64)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hossz függvény

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szervusz!
(Köszi, hogy ide is feltetted a kérdést!)

Kipróbáltam:
Talán nem túl logikusan, de konzekvensen, azonosan működnek a különböző LO és AOO verziók ebből a szempontból. A hossz értéket a numerikus cellatartalom esetében nem a formázással keletkeztetett szöveg (lásd: dátum-idő) határozza meg, hanem a numerikus érték tizedestörtként ábrázolt számsorának karakterszáma alapján. Ha csak egy dátum-részletet írsz be, azt nem fogja valójában dátumként, azaz numerikus értékként értelmezni, emiatt ebben az esetben úgy működik, ahogy azt te is elvárod.

Tehát a mai dátum: 2020-11-04 esetében nem 10 karakter lesz az eredmény, hanem veszi a numerikus értéket, ami a bázisdátumtól eltelt 44139 napot jelent, és ennek adja meg az 5 karakternyi hosszát. Ha hozzáteszed a déli időt is:
2020-11-04 12:00
az 44139,5 napot jelent és ennek 7 karaktere van a tizedesvesszővel együtt.

Nem tudom (de sejtem) hogy miért nem a "látványnak" adja meg a karakter-hosszát. (Biztos így működött akkor az Excel, amikor az OpenOffice-t létrehozták.)

Tehát ahhoz, hogy egy szövegesre formázott numerikus érték hosszát a látvány alapján tudd megszámolni, akkor előbb át kell alakítanod szövegesre a numerikus értéket.
Ez vagy úgy történhet, hogy begépelés előtt szövegesre állítod a cella formátumát (de akkor nem tudsz SZÁMÍTÁSOKAT végezni a "dátummal"), vagy egy másik cellában képlettel szövegessé alakítod a numerikus értéket. Például (angol függvénynévvel):
=TEXT(K11; "YYYY-MM-DD")
vagy
=TEXT(K11; "YYYY-MM-DD HH:MM:SS")
ezután, ha megszámláltatod ENNEK a cellának a szöveghosszát, akkor már a "látvány" szerint fog számolni a Calc.

Üdv:
K.T.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése