2 oszlopban a KÖZÖS adattartalmú cellák kiszűrése

Táblázatkezelő
Elzakovacs
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. november 7., csütörtök 19:13

2 oszlopban a KÖZÖS adattartalmú cellák kiszűrése

Hozzászólás Szerző: Elzakovacs »

Kedves Fórumozók,

egy egyszerű kérdésem lenne, összehasonlítás területén.
(Előrebocsátanám, hogy most használok először openofficet-t, és nem vagyok túl gyakorlott e téren (nem szoktam függvényeket alkalmazni/készíteni, makrókat futtatni (makrók le is vannak tiltva elvileg, java nincs) frissíteni nem lehet (régi (munka)gépről van szó, nincs netkapcsolat rajta, tehát nagyrészt felesleges is bolygatni a(z amúgy jól működő) rendszert...
Mindezt csak azért írom le, hogy ne ilyen jellegű tanácsokat adjatok légyszí, hogy: használj Win10-et, töltsd le libre-t, javat, flasht, stb.-stb" :roll: ):) ))

Szóval van 2 oszlop, mindkettőben párezer adat van.
Pl.
A oszlop

alma
narancs
kókuszdió
áfonya
datolya
banán
.....stb.-stb.

B oszlop

körte
dinnye
füge
pálma
datolya
ribizli
naspolya
..... stb.-stb.

HOGYAN lehet a legegyszerűbben megoldani, hogy megjelölje/kiszűrje az EGYEZŐSÉGEKET, azaz az azonos adattartalmú cellákat a 2 oszlopban a Calc??!
A példa 2 oszlopban pl. ugye a "datolya" a közös, hogy lehet rávenni az openoffice-t, hogy megjelölje a "datolya" cellát valahogy.
(Nekem mindegy, hogy megjelöli(bármelyik oszlopban), vagy külön oszlopba kiteszi, vagy a háttérszínét megváltoztatja a közös adattartalmú celláknak, a cél az, hogy ne egyenként kelljen átnéznem a többezer adatot a 2 oszlopban...).
Előre is köszönöm a válasz(oka)t...
((Nagyon megköszönném, ha a megoldást (legyen az képlet, vagy a beállítás) szövegesen leírnátok (mert a vrusirtó mindig akadékoskodik fájlok letöltésekor...))
OpenOffice 3.1 a Windows Vista
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2 oszlopban a KÖZÖS adattartalmú cellák kiszűrése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Természetesen a feladat megoldható a te operációs rendszereden, és a te elavult OpenOffice verzióddal is működni fog (valószínűleg, mert egy ilyen régi verzióval már nem tudom kipróbálni).

Én azért mégiscsak azzal folytatnám, hogy
- A LibreOffice fejlesztői azon vannak , hogy a programcsomag Java függősége a nullára csökkenjen.
- A LibreOffice Calc sokkal inkább hasonlít az Excelre, mint az OpenOffice vagy az Apache OpenOffice Calc. (Már ha ez számít)
- A makrók nagyon hasznos dolgok. Érdemes használni az olyan dolgokra, amik nincsenek "készen" benne a programcsomagban, de a létező "részletekből" összerakható a makrók segítségével.
- A Függvények ismerete és használata nélkül gyakorlatilag SEMMIT nem tudsz megoldani a Calc-ban.

Aztán pedig azzal folytatnám, hogy egy mintafájl mindig sokat segít. Most nekem kell létrehozni egyet, hogy meg tudjam mutatni neked, hogy milyen megoldásra gondolok, és hogy te az alapján el tudd majd dönteni: megfelelő-e az a számodra. De nem biztos, hogy jól értem azt az adatstruktúrát, amit szövegesen felvázoltál itt, tehát lehet, hogy teljesen feleslegesen dolgozok a mintafájllal, és egy másikra lesz szükség.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2 oszlopban a KÖZÖS adattartalmú cellák kiszűrése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Fontos kérdés például, hogy az egyik oszlopon belül is lehetnek-e duplikátumok; vagy egy oszlopnak minden eleme egyedi, és csak a másik oszlopban lehet duplikátuma egy adott cellatartalomnak?


Példák az angol fórumról:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... =9&t=65592
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... f=9&t=5379
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... =9&t=76802
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... =9&t=80242

és innen a magyar fórumról:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... ?f=7&t=390
(A csatolmányokat újra feltöltöttem, mert azok sajnos elvesztek egy régebbi üzemzavar során.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2 oszlopban a KÖZÖS adattartalmú cellák kiszűrése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Két oszlop összehasonlítása:
Duplikátum.ods
(10.86 KiB) Letöltve 245 alkalommal.
A függvényt megváltoztathatod úgy, hogy minden új keresendő szóhoz az egész átvizsgált tartományt vizsgálja, és ne csak a "hátralévő" részt. (A példa egy másik problémához készült, emiatt ide nem pontosan illik.)

Így "visszafelé" is megtalálja az azonos bejegyzést:
Duplikátum2.ods
(11.77 KiB) Letöltve 232 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése