Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Táblázatkezelő
Renike
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 16:17

Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Hozzászólás Szerző: Renike »

Tisztelt Open office forum,
Ma meg szerettem volna nyitni a napi szinten használt táblázatomat, de kiírta, hogy csak olvasható vagy a másolat szerkeszthető. A másolat valóban szerkeszthető, de mentés után ugyanúgy read only. Nem védtem le jelszóval! 3 hét nyaraláson voltam, előtte ez nem volt. Minden mást megnyit gond nélkül, kivéve a táblázatokat, az összeset. Minden simán a gépen volt, nem e-mail-ben küldött fájlok voltak. Augusztus 27-én még használtam, ma szeptember 19-én már csak read only.
Megpróbáltam minden a fórumon olvasott megoldási lehetőséget, de semmi sem működik. Mintha valaki belenyúlt volna a gépünkbe, amíg mi nyaraltunk. De miért csak a táblázatok? Semmi nincs a gépen jelszóval védve, még maga a gép sem.
Segítséget köszönöm előre is,
Renáta
LibreOffice 6.3
Windows 10 Home
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha valóban az Apache OpenOffice-t használod, ami az aláírásodban szerepel, akkor javaslom, mielőbb válts LibreOffice-ra. Ugyanúgy ingyenes, csak annak a fejlesztői dolgoznak is... A a fejlesztés csigalassúsága miatt az AOO a Windows 10 frissítéseivel több ponton inkompatibilissá vált, a Windows Defenderre különös tekintettel.
A Win10 frissítései és/vagy a Defender néha megvonják az írási jogot bizonyos mappáktól, és lehet, hogy ilyenbe volt mentve a fájlod.

Megpróbálhatod esetleg a Dokumentumok mappát áthelyezni (a Windows beépített funkciójával) olyan belső meghajtóra és könyvtárba, amihez a Windowsnak remélhetőleg nincs ilyen korlátozó joga.

Rengeteg gondunk van nekünk is a cégnél a Win10 frissítéseivel (ma például azt vettem észre, hogy a hálózati multifunkciós nyomtatónkról nem tudok a gépemre szkennelni a nyomtató saját szoftverével, holott tegnapelőtt még tudtam, és tegnap frissült a Windows...), de a LibreOffice (lekopogom) eddig még túlélte gond nélkül a frissítéseket. Az AOO viszont nem viseli ilyen jól a Win frissítéseket, erről árulkodik rengeteg kérdés az angol fórumon.

Fontos, hogy az AOO/LO programokkal csakis a natív, nemzetközi szabvány, és hosszú idejű kompatibilitást biztosító ODF fájlformátumokba ments mindent!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Renike
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 16:17

Re: Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Hozzászólás Szerző: Renike »

Köszönöm szépen Tibor, ezt megpróbálom
LibreOffice 6.3
Windows 10 Home
Renike
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 16:17

Re: Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Hozzászólás Szerző: Renike »

Telepítettem a LibreOffice-t és mindent szépen megnyit :) Köszönöm mégegyszer
LibreOffice 6.3
Windows 10 Home
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Telepítettem a LibreOffice-t és mindent szépen megnyit :) Köszönöm mégegyszer
Apache Open Office 4.1.6
Windows 10 Home
Légy szíves, frissítsd az aláírásodat itt a fórumban a Felhasználói profilodban.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Renike
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 16:17

Re: Táblázatok csak olvasható módban nyithatók meg

Hozzászólás Szerző: Renike »

Kész
LibreOffice 6.3
Windows 10 Home
Válasz küldése