[Megoldva] Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Táblázatkezelő
pofa
Önkéntesek
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017. november 11., szombat 20:09

[Megoldva] Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: pofa »

Üdv!

Van egy programom, mely ezzel a kimenettel akar excel exportot készíteni és menteni a fájlt, Tehát az excelt úgy exportálja, hogy egyből egy mentés másként jelenik meg és menteni kellene, de nem teszi meg mert nincs MSO a gépen.
Az angol fórum találtam egy Zizi választ, de nem tudom mik azok a rutinok. Lehet, hogy ez számomra ez sok lesz!
A LibreOffice-t rá lehet venni az együttműködésre?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pofa 2019. február 28., csütörtök 23:51-kor.
w10, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / w11, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / android: Collabora Office google drive felhőből szinkronizálva
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nézd, az biztos, hogy az AOO-t és a LO-t szépen lehet vezérelni külső programból. De erre "rávenni" a programodat csak a program módosításával lehet. Ha úgy értetted, hogy "van egy programod forráskóddal és fejlesztőrendszerrel együtt", akkor van esély.

Egyébként python programból, telepített Excel nélkül, AOO, LO nélkül is sikerült a fiamnak XLSX exportot készíteni megfelelő (a neten megtalálható) programkönyvtárak használatával. Gondolom, ez igaz lehet a szintén XML alapú ODF formátumokra is (bináris XLS-re nem valószínű, hogy igaz).

De most így hirtelen arra sem emlékszem, hogy milyen téma volt ez az angol fórumon... Lécci, egy linket...

Szóval, ha a programod vásárolt, (vagy egyéb módon "szerzett") program, aminek a forráskódjához nem férsz hozzá, akkor nem sok esélyt látok.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
pofa
Önkéntesek
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017. november 11., szombat 20:09

Re: Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: pofa »

https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 44&t=76850 a bizonyos fórum téma.
A programot vásároltam. A supportal beszéltem. Kérdeztem a .CSV, arra azt mondták, hogy nem rossz, lehet, hogy lesz olyan kimenet is. Azt hiszem addig marad a függő megoldás.
w10, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / w11, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / android: Collabora Office google drive felhőből szinkronizálva
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ott - ha jól értettem - a kérdező írta a programot, tehát elvileg lehetett volna rajta változtatni:
I have a C#/WPF in Visual Studio 2010 using Interop/COM interface to automate Microsoft Word and Excel.
"Rutinok" alatt azokat a programrészeket értettem, amit effektíve az exportot végzik (önállóan, office program nélkül), vagy vezérlik az exportálást az AOO/LO-on keresztül. No, ezeket kell teljesen újraírni az ottani kérdezőnek - és a te programod esetében is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
pofa
Önkéntesek
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017. november 11., szombat 20:09

Re: Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: pofa »

Szorgalmazom a fejlesztőknél.
Köszönöm
w10, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / w11, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / android: Collabora Office google drive felhőből szinkronizálva
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Valószínűleg a .CSV exportot jóval lesz egyszerűbb megírni, mint a bármilyen Office nélküli, vagy az AOO-LO vezérlésével működő XML bázisú ODS, XLSX exportot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
pofa
Önkéntesek
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017. november 11., szombat 20:09

Re: [Megoldva] Interop.Microsoft.Office.Interop.Excel.DLL

Hozzászólás Szerző: pofa »

Igen. A CSV-t akarom szorgalmazni.
w10, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / w11, Verzió: 7.3.2.2 (x64) / android: Collabora Office google drive felhőből szinkronizálva
Válasz küldése