[Megoldva] Rögzített makró nem fut

Táblázatkezelő
giggino
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. szeptember 5., szerda 8:43

[Megoldva] Rögzített makró nem fut

Hozzászólás Szerző: giggino »

Sziasztok!

A LibreOffice 5.4.7.2 verzióját használom. Vállalati uniform környezetben, tehát újabb verzió használatára egyenlőre nincs lehetőség.
A problémám a következő:
Rögzítek egy egyszerű makrót: egy táblázat sorba rendezése több oszlop szerint.
Ha a "Saját makrók" ->Standard->Module1->makróneve ként mentem akkor tudom futtatni.
Viszont ha a "Munkafüzetneve.ods" ->Standard->Modulok->Molule1-makróneve ként mentem akkor nem tudom futtatni.
Amikor a makrót rögzítem elvégzi a rendezést, de amikor elmentem az utóbbi helyre és futtatnám, már nem csinál semmit.

Pedig az említett a munkafüzetet több munkaállomáson is fogják használni, tehát a makrót magában a munkafüzetben kellene tárolni.
Onnan viszont nem fut.
Hogyan lehetne futásra bírni?
Segítségetek előre is köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára giggino 2018. szeptember 5., szerda 13:19-kor.
LibreOffice 5.4.7.2 Windows 7 Professional SP1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rögzített makró nem fut

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mintafájlt kérünk a beágyazott makróval együtt. A maximális feltölthető fájlméret 128 KiB itt a fórumon. Nem az eredeti adatokra vagyunk kíváncsiak, azokat helyettesítheted töltelékadatokkal, de a táblázat struktúrája - főleg annak a résznek, amelyiken a makrót akarod futtatni - legyen azonos az eredetivel.

Hogyan indítanád egyébként a felvett makrót?
Miért nem az API függvények alapján írod a makrókat - főleg vállalati környezetben? A rögzítés egyáltalán nem hatékony módszer. Van olyan aktivitás, amit fel se vesz, de a futása mindig jóval lassabb egy rögzített - folyton a Dispatchert meghívó - makrónak
Beállítottad a Makróbiztonság opciót a megfelelő szintre? Alaphelyzetben a fájlban lévő makrók le vannak tiltva.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
giggino
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. szeptember 5., szerda 8:43

Re: Rögzített makró nem fut

Hozzászólás Szerző: giggino »

A makróbiztonság beállítása megoldotta a problémát!
Hálásan köszönöm a segítséget!
LibreOffice 5.4.7.2 Windows 7 Professional SP1
Válasz küldése