[Megoldva] Adatrendezés szín szerint

Táblázatkezelő
Nooraia
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. október 31., kedd 16:16

[Megoldva] Adatrendezés szín szerint

Hozzászólás Szerző: Nooraia »

[Megoldva] Sziasztok! Adott egy táblázat, amiben egyes sorok különböző színnel vannak kiemelve. Ezeket a sorokat szeretném kiszűrni, rendezni, hogy tudjam pl. hány sárga, hány kék sor, stb. van. Erre van lehetőség?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nooraia 2017. október 31., kedd 22:48-kor.
LibreOffice 5.4.1.2.0 a bP OS 16.2-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatrendezés szín szerint

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sziasztok! Adott egy táblázat, amiben egyes sorok különböző színnel vannak kiemelve. Ezeket a sorokat szeretném kiszűrni, rendezni, hogy tudjam pl. hány sárga, hány kék sor, stb. van. Erre van lehetőség?
Szűrni, rendezni, számlálni csak ADATOKAT lehet a Calc alkalmazásban.

A táblázat-cella háttérszíne nem adat; az formázási tulajdonság.
De nyilván van adathoz köthető szabály, ami megmutatja, hogy milyen adattartalomhoz tartoznak az egyes színek... Ekkor pedig az adatok alapján történő szűrés megvalósítható.

Ha cellaképlet segítségével, azaz CELLASTÍLUS-sal színezed a cellát - és nem kézi formázással -, akkor is van esélyed, legalábbis, ha a cella stílusának a neve is egy cellában tárolt szöveges adatként van jelen és a STYLE() függvénnyel alkalmaztad a cellákra a sorban. Ekkor a stílusneveket adatként kezelve működhet a számlálás, a rendezés és a szűrés.

Feltételes formázással alkalmazott stílusok ilyen módon történő kezelésére nincs mód.

Ha töltesz fel ide egy 128 KiB-nál nem nagyobb .ods mintafájlt, akkor azon megmutatom konkrétan, hogy mire gondoltam - ha nem lenne érthető, amit leírtam.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Nooraia
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. október 31., kedd 16:16

Re: Adatrendezés szín szerint

Hozzászólás Szerző: Nooraia »

Kedves Tibor!
Köszönöm a gyors és kimerítő választ! Sejtettem, hogy ez lesz. A STYLE függvényt még nem használtam, megköszönném, ha segítenél. Feltöltök egy minta táblát. A lényeg, hogy sárga a sor, ha van a C oszlopban adat, és kék, ha ezen kívül még az E oszlopban is van. Azt szeretném tudni, hány sárga, és hány kék sor van.
Csatolmányok
Minta.ods
(22.46 KiB) Letöltve 204 alkalommal.
LibreOffice 5.4.1.2.0 a bP OS 16.2-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatrendezés szín szerint

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az alábbi módosított mintában két funkció van megvalósítva.

Az egyik képes a "kék" és "sárga" sorok megszámolására, de valójában a J és K oszlop 2:3000 soraiban lévő képletek egyáltalán nem foglalkoznak a színekkel, csupán azt vizsgálják, hogy üresek-e a kérdéses oszlopok megfelelő cellái.
A jelzőszámok összegzése a J és K oszlopok első soraiban történik, szintén függetlenül a látható színektől.


A másik funkció a sorok színezését végzi. Az A2:K3000 cellatartományra feltételes formázást alkalmaztam. A feltételek figyelik a $J és $K oszlopok aktuális celláit, és azok tartalma alapján elvégzi a "Kék" és Sárga" nevű cellastílussal a színezést. A $ jel azért kell, hogy minden oszlop színezése a J és K oszlop értékei szerint történjen. (Abszolút címzés) Így, ha a C és E oszlopokba írsz, a sor a feltételeknek megfelelően automatikusan be fog színeződni.
Minta_Zizi64.ods
(60.23 KiB) Letöltve 226 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Nooraia
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. október 31., kedd 16:16

Re: Adatrendezés szín szerint

Hozzászólás Szerző: Nooraia »

Nagyon-nagyon köszönöm! Tanulmányozni fogom, szeretem, ha tudom, mi miért van. Hálás vagyok a gyors segítségért!!!
LibreOffice 5.4.1.2.0 a bP OS 16.2-n
Válasz küldése