Szöveg importálása (probléma)

Táblázatkezelő
Marci22
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. július 1., szombat 12:04

Szöveg importálása (probléma)

Hozzászólás Szerző: Marci22 »

Sziasztok!
Tegnap este szerkesztgettem egy táblázatot (LibreOffice Calc), majd elmentettem, bezártam és kikapcsoltam a gépet. Ma, amikor megpróbáltam megnyitni valamiért a "szöveg importálása" ablakot dobta fel, ahol miután az "okéra" mentem, teljesen értelmetlen karakterek fogadtak a táblázatom helyett. Akármit módosítottam a beállításokon, mindig ugyanez történt. Letöltöttem a legfrissebb OpenOffice csomagot, hátha azzal sikerül megnyitnom, de nem változott semmi. Még sosem találkoztam ilyennel... Mi történhetett? Valamint hogyan tudom újra előhívni az eredeti táblázatomat? A válaszokat előre is köszönöm!
OpenOffice 4.1.3 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg importálása (probléma)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hagyj mindig elegendő időt a MENTÉS parancs után, hogy a mentés valóban meg is történhessen. És csak azután zárd be az AOO programot, és csak azután állítsd le a gépet. Ez fokozottan igaz a külső, hordozható tárhelyekre történő mentéskor, archiváláskor.
Soha ne dolgozz közvetlenül hordozható eszközre! Csak egy másolatot ments oda.
Mindig készíts a fontos dokumentumaidról TÖBB médiára TÖBB példány backup másolatot.
A munkád során készíts időbélyeges másolatokat. Ehhez használhatod a TimeStampBackup kiterjesztést is:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... =22&t=1778

A mostani fájlod valószínűleg véglegesen meghibásodott, de ezt csak akkor tudom biztosan megmondani, ha feltöltöd ide.

Mivel az AOO programcsomag fejlesztése ijesztően régóta áll, javaslom a LibreOffice használatát, abból is a legfrissebb Still verziót. (Bár én még mindig a LO 4.4.7-et használom.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szöveg importálása (probléma)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha viszont már a LibreOffice-t használod, akkor légy szíves frissítsd az aláírásodat itt a fórumon.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése