Sumifs fv.

Táblázatkezelő
Tóth István
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2016. július 29., péntek 12:52

Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Tóth István »

Sziasztok,
miután a dsum fv. kiválóan működik, ez volt az eredeti feladat, gondoltam elegánsabbá teszem az egész adatkezelést, és file-bol dolgozom a sumifs fv-el.
Munkalapon, másik munkalapról hibamentesen működik de már másik file-bol, paraméter hibát eredményez.
Mellékelem a mintaállományokat, 2 db file,
üdv, ti
Csatolmányok
crit.ods
a criterium táblát tartalmazó file
(10.45 KiB) Letöltve 108 alkalommal.
data.ods
az alaptáblázat, ebből kell az adatokat sumifs-el a crit file-be átvinni
(9.85 KiB) Letöltve 110 alkalommal.
Libre Office 5.14.2, OS: Ubuntu16.04.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mindig figyelj oda a hibakódra. A kódok listáját megtalálod a súgóban.
Nálam 504-es hibát jelez a program. Ebből lehet következtetni arra, hogy hol és mi lehet a hiba.
504
Paraméterlista-hiba
A függvényparaméter nem érvényes, például szöveg van megadva szám helyett vagy tartományhivatkozás cellahivatkozás helyett.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tóth István
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2016. július 29., péntek 12:52

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Tóth István »

Igen, igen,
ezeket már átgondoltam/átnéztem jó néhányszor, csakhogy ha nem file-bol hozom az adatokat, hanem másik munkalapról, akkor minden rendben... működnek a dolgok,
elvileg az elérési út hivatkozásai rendben vannak megadva, a munkalap elérése szinten rendben levőnek tűnik, a munkalapi paraméterezés szintúgy, csak együtt a három tényező nem működik, de akkor sem, ha a függvénytündérrel paraméterezem fel a függvényt... a két hibaüzenet azonos, az egyiket azzal csináltam... Nem tudok rájönni, hol a hiba...

Megnéztem a sum fv-t is, másik file-re hivatkozva, a kijelölt tartományt hiba nélkül összeadja...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tóth István 2016. szeptember 9., péntek 23:12-kor.
Libre Office 5.14.2, OS: Ubuntu16.04.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egyelőre én se jöttem rá...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No, az a helyzet, hogy ez LibreOffice hiba lehet - persze meg kellene jobban vizsgálni az esetet, és annak körülményeit.

Mindenesetre LO 4.4.7-es verziómban sem, a LO portable 5.2.1 vadonatúj verziójában se működik, ellenben az Apache OpenOffice 4.1.2 Calc applikációjával megnyitva a két fájlodat, megjelennek az eredmények (persze a hivatkozások frissítése után)!
Ugyanazt a két fájlt, ugyanarról a helyről nyitottam meg mindhárom alkalmazással. Átmásoltam őket olyan helyre is a gépemen, ahol az URL nem tartalmazott ékezetes karaktereket - az eredmény ugyanaz.

Ezt jelentened kellene a magyar, vagy az angol hibabejelentőben. Hivatkozhatsz erre a fórumoldalra is, de célszerű ott (főleg az angol oldalon) is feltölteni a mintafájljaidat és az eset pontos leírását.

http://libreoffice.hu/hibabejelentes/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tóth István
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2016. július 29., péntek 12:52

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Tóth István »

Nálam közben változások voltak,
LMDE 2 amd64 cinnamon, LibreOffice 4.3.3.2, en, korábban LO 5.1.4.2 majd LO 5.1 volt fent, azokkal sem működött...
Köszönöm a gyors válaszod, természetesen a körülmények pontos leírásával jelenteni fogom az estet...
Az eredményről azonnal tájékoztatni foglak, tájékoztatom a fórumot,
addig is
tisztelettel, ti

PS.: Az angol hibabejelentő a feedback? A magyart hol találom?
Libre Office 5.14.2, OS: Ubuntu16.04.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az OpenScope-on van a magyar. A felület nyelve angol/vegyes, de magyar nyelvű bejelentések, és magyar fejlesztők vannak ott. Egy "közelebbi" link konkréten a LibreOffice hibabejelentésekhez:

http://bug.openscope.org/secure/Dashboard.jspa

Itt persze leginkább a fordítási hibákkal és a fordítási hibákból eredő egyéb hibákkal foglalkoznak, de szívesen vesznek egyéb hibabejelentést is, csak legyen az reprodukálható.


Erről a konkrét hibáról én egyelőre nem tudom, hogy köthető-e a magyar változathoz, vagy általánosabb hiba...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ma szétnéztem az angol hibabejelentőben SUMIFS ügyben, rákerestem és ezt találtam:
https://bugs.documentfoundation.org/bug ... _id=632775

A fentiek közül ez teljesen azonosnak látszik a most felfedezett problémával:
https://bugs.documentfoundation.org/sho ... i?id=94309

Nem jó hír, hogy a bejelentés óta ugyan több verzió is kijött, de nem sikerült javítani, hiszen a legeslegújabb 5.2.1-ben is fennáll.
Esetleg ezen a linken te is hozzászólhatsz, feltöltheted a saját példafájljaidat, megadhatod a körülmények paramétereit (milyen op. rendszeren, melyik LO verzióval történt nálad, feliratkozhatsz értesítésre...)

Előre mozdítja a dolgot általában, ha több forrásból érkezik megerősítés a hibára vonatkozóan.

Pedig úgy látszik, egyszer már javították:
https://bugs.documentfoundation.org/sho ... i?id=64229
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tóth István
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2016. július 29., péntek 12:52

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Tóth István »

Koszonom az ismetelt faradozasaidat,
itt a hibajegy linkje:
http://bug.openscope.org/browse/OOO-1106
udv,
ti
Libre Office 5.14.2, OS: Ubuntu16.04.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sumifs fv.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Köszönöm az aktivitást!

Az Openscope-on írhatsz magyarul is. (A felület angol/vegyes nyelvű, de jobb oldalon a felelős személyek neve magyar).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése