5.1.4_Win_x86 sor törlésre lefagy kilép.

Táblázatkezelő
randomly
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. február 9., szombat 18:56

5.1.4_Win_x86 sor törlésre lefagy kilép.

Hozzászólás Szerző: randomly »

Sziasztok,

Próbáltam használni 5.1.4 verziót, de sor törlésre kilép, így nem tudom használni.

4000 sor van és ha törlők belőle akkor legváratlanabb időben kilép.

Persze még mindig csak úgy tudom telepíteni ha az explorer-t leállítom ... majd újra indítom ... ezt jeleztem régebben.

A Gépen Windows 10 HOME v.1511 Build 10586.494 van és 64 bites.
LibreOffice a 4.4.7.2 Windows 10 64 bit
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 5.1.4_Win_x86 sor törlésre lefagy kilép.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Persze még mindig csak úgy tudom telepíteni ha az explorer-t leállítom ... majd újra indítom ... ezt jeleztem régebben.
Látom a bejegyzéseid között, hogy már a 4.4.7 telepítésekor is gondjaid voltak. Valami nagy turpisság történhetett a gépeden. Nálam LibreOffice telepítés még sohasem okozott semmilyen problémát. Se Windows 7 prof 64 biten, se Win10 Home 64bit tiszta telepítésű, se Win10 frissített (Win7Prof64-ről) verzión.

A régebbi OpenOffice verziók frissítéskor "összeakadtak" néha - Win XP-n és még régebbi operációs rendszereken, de a LO-szal ilyen nálam nem történt, pedig mindig "csak" ráfrissítek az előző verzióra (az újabb céges gépeinken persze friss telepítés is volt).


A törlős problémához: kellene egy példafájl, mert így nem látom, hogy mit tartalmaz az a 4000 sor (és hány oszlop?). Képletet, hivatkozást más fájlokra, vagy egyszerű számokat, szövegeket? 128 KiB-nál nagyobb fájlméretű példafájlt nem tudsz ide közvetlenül feltölteni, de ide tudod linkelni valamilyen fájlmegosztó szolgáltatásból (Google drive, stb.)
Látom: Lefagy/Kilép problémád is volt már régebben is. Nagyon meg kell vizsgálnod a gépedet, meg azt hogy milyen fájlformátumokkal dolgozol, milyen programok futnak a háttérben, milyen vírusvédelmi programokat használsz, stb... De még a hardverelemek vizsgálata (memória, HDD) sem ártana.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 5.1.4_Win_x86 sor törlésre lefagy kilép.

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem gondolom, hogy nekem kellene vizsgálódnom.
Hanem kinek?
A tesztelés oroszlánrészét a LibreOffice esetében a felhasználók végzik. Az ő reprodukálható visszajelzései alapján tudnak a fejlesztők hibákat javítani, és továbbfejleszteni. Nagy valószínűséggel nem adtak ki olyan verziót, ami EGYÁLTALÁN nem működik. Az lehet a gond, hogy valami más szoftverrel (víruskereső, tűzfal, driver, stb.) összeakad. De az összes féle párhuzamosan telepített szoftverrel a fejlesztőknek nincs módjuk kipróbálni a szoftvert.

...Vagy úgy gondolod, hogy itt ezen a FELHASZNÁLÓI fórumon vannak erre kijelölt rabszolgák??? :-)

És igazából nincs hol jelezni, így ki sem javul ... esetleg véletlen.
Már hogyne lenne...
Magyar és angol hibabejelentő oldalak:
http://libreoffice.hu/hibabejelentes/
(Én magam is jelentettem már hibát, és ki is javították, nem is egyszer. De nyilván ez függ a reprodukálhatóságtól, a hiba súlyosságától, és az ÖNKÉNTES fejlesztők rendelkezésre álló idejétől, és tudásától. A súlyosság jelenthet előnyt vagy hátrányt is: ha NEHÉZ javítani a hibát, akkor hátráltató ok, ha tudják javítani, akkor a súlyos hibát előre veszik.)

Szóval ha nagyobb cég akar lenni a LibreOffice akkor ezen el kellene gondolkodnia.
A LibreOffice-t nem cég (hála Istennek!), hanem Alapítvány: ebben a formában (The Document Foundation) fejleszti, menedzseli a projektet. Pont azért Alapítvány, mert az OpenOffice hányattatása a mindenkori "patronáló" cég "áldásos" tevékenységét - pontosabban annak hiányát - a Sun, Oracle, Apache cégek esetében alig élte (éli) túl.
Az alapítvány önkéntesekkel dolgozik. Legyél te is önkéntes fejlesztő, vagy segítő!!!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése