[Megoldva] FKERES hiba

Táblázatkezelő
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

[Megoldva] FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Üdvözlök mindenkit!

Egy érdekes problémába futottam bele, amihez szeretnék segítséget kérni, mivel nem tudom eldönteni, hogy mi lehet a gond. Adott két táblázat, "névtelen 1" és "névtelen 2". "Névtelen 1"-ben korábban már volt egy feladat, ami (szintén itt) sikeresen megoldódott, ennek a folytatása is lehet a mostani feladat. "Névtelen 1" adott oszlopan különböző hivatkozásokat tartalmaz. Ezeket egy makró kiírja egy másik oszlopba, adott sorba. Korábban ezeket arra használtuk, hogy ellenőrizzük, egy hivatkozás csak egyszer szerepeljen a táblázatban, de jelenleg erre a funkcióra nincs szükség. A mostani feladat a "feleslegessé vált" hivatkozásokra épülne. "Névtelen 2"-ben szintén szerepelnek ugyanazok a hivatkozások, amik az egyes táblázatban, de eltérő cellákban és sorrendben. Más közös pont nincs a két tábla között. Azt szeretném elérni, hogy "névtelen 2"-ben megadok egy hivatkozást, ezt "névtelen 1"-ben megkeresse meg egy függvény és a "névtelen 1"-ben megtalált link melletti cella tartalmát "névtelen 2"-be írja ki, természetesen a megfelelő link mellé. Erre szerintem az fkeres függvény lenne a legjobb, de nem azt az eredményt kapom, amit szeretnék - már amikor kapok egyáltalán valamit... Ugyanis vagy üres cellát kaptam eredményül, vagy hiba üzenetet, vagy az adott keresési mátrix utolsó celláját, függetlenül attól, hogy milyen bemeneti paramétert adtam meg, mit kerestem.
Mellékelek 2 mintát, ami talán segít jobban megérteni a feladatot és megoldást találni a problémára. Eleinte arra gyanakodtam, hogy a makróval kiírt szöveggel nem tud mit kezdeni, de adott táblázaton belül ez működik. ("névtelen 1"-en belül erre van is egy példa, zölddel jelöltem) Aztán arra tippeltem, hogy az fkeres-nek az nem tetszik, hogy a keresési mátrix másik táblázatban van, de sima szöveggel, számmal ez is működik.
A korábbi link kiírás és a megoldást jelentő makró itt található: https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 3val#p5213

Előre is köszönöm a segítséget!
Csatolmányok
Névtelen 2.ods
(10.85 KiB) Letöltve 125 alkalommal.
Névtelen 1.ods
(10.65 KiB) Letöltve 128 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom-ee 2016. július 31., vasárnap 12:05-kor.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

1.: Mindkét fájlnak nyitva kell lennie ahhoz, hogy az FKERES függvény egy másik fájlból is megtalálja az adatokat.
2.: Az FKERES függvénynek van egy további (opcionális) paramétere, amely a sorrendiségre vonatkozik. Olvasd el a súgót és használd.
3.: A relatív/abszolút hivatkozásokra ügyelj, amikor továbbmásolsz a következő sorba egy általad megírt formulát.

Más szóval: nálam (már) működik.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Köszönöm a választ!
1.: Ezt nem tudtam, de most nyitva vannak (az esetek nagy részében szerintem korábban is nyitva voltak, de nem figyeltem...)
2.: Átnéztem a súgót, és ha jól értem, az eddig "kihagyott" paraméter helyett most 0-t kellene írnom, igaz? (mivel nem rendezett dologról van szó) így viszont #HIÁNYZIK eredményt kapok.
3.: Erre valóban nem figyeltem a példák elkészítése során, de élesben igen. Most itt is javítottam, de még nem segített.
Fel tudnál tölteni - javított - mintát?
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

2.: Átnéztem a súgót, és ha jól értem, az eddig "kihagyott" paraméter helyett most 0-t kellene írnom, igaz? (mivel nem rendezett dologról van szó) így viszont #HIÁNYZIK eredményt kapok.
3.: Erre valóban nem figyeltem a példák elkészítése során, de élesben igen. Most itt is javítottam, de még nem segített.
Fel tudnál tölteni - javított - mintát?
Nálam ez a két módosítás segített. A 3. pont a keresési cellatartományra vonatkozik.

Nálam így néz ki a képlet (automatikusan frissült a másik fájl elérési útvonala):

Kód: Egész kijelölése

=VLOOKUP(G3;'file:///E:/Letöltések/2016/Névtelen 1.ods'#$Munkalap1.H$1:I$3;2;0)
Itt egy negyedik dolog:
4.: A "Reguláris kifejezés"-eknek kikapcsolva kell lenniük! (Mert a stringekben előfordulhatnak olyan karakterek, amit reguláris kifejezésnek értékel a program.)
https://wiki.openoffice.org/wiki/Docume ... ns_in_Calc
https://help.libreoffice.org/Common/Lis ... essions/hu
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Kikapcsoltam. De nálam még most sem jó. :( Office-ból kiindulva a keresési cellatartományt elsőnek így rögzítettem: $H$1:$I$3. Majd a te példádból: H$1:I$3 de nem ez a gond, úgy érzem. Nálad a most feltöltött fájl módosítás nélkül működik?
Csatolmányok
Névtelen 2.ods
(11.13 KiB) Letöltve 135 alkalommal.
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Igen, amint a mellékelt képen is láthatod: működik. LO 4.4.7-et használok.
FKERES.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Érdekes... Kipróbáltam AOO 4.1.2-vel is: nem működik.

Még egy érdekesség:
- megnyitom a Névtelen 1-et: természetesen kéri, hogy engedélyezzem a makrókat.
- megnyitom a Névtelen2 általad feltöltött második verzióját: Megint kéri a makrók engedélyezését (hiszen a Névtelen 2 is tartalmaz makrót), majd kéri, hogy frissíthesse a más fájlokra való hivatkozásokat. Engedem, hogy frissítse.
Eddig azonos a két programcsomag viselkedése. De ezután a LO megint kéri a makrók (most újra a Névtelen 1 fájl makróinak) futtatási engedélyezését! Az AOO ilyet nem kér, de nem is működik!

Megoldási javaslatok:
- Ne a fájlba tedd a makrókat, hanem a profilodba a Saját makrók alá. (Hátha így működik: az ott elhelyezkedő makrókhoz nem kell külön makró futtatási engedély...)
- Próbáld ki a LibreOffice-t. (Akár csak hordozható verzióban is...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Tom-ee
Önkéntesek
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 11:24

Re: FKERES hiba

Hozzászólás Szerző: Tom-ee »

Elnézést, hogy elvesztem. A feladat közben megint változott, így nem aktuális a dolog, de ez nem változtat az itteni problémán és megoldásán. :) A makró "áthelyezése" nem segített, viszont Libre-ben tökéletesen működik. Az Apache ezek szerint valami miatt nem kezeli le a dolgot. Ettől függetlenül a megoldás megszületett. :) Köszönöm a segítséget!
OpenOffice 4.1.1 a Windows 7-en
Válasz küldése