[Megoldva] Név formázásnak változása érték függvényében

Táblázatkezelő
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

[Megoldva] Név formázásnak változása érték függvényében

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Feladom ... (illetve ide fordulok ;-) ).

A mellékelt táblázatban azt szeretném elérni, hogy:
- ha a B oszlop valamelyik értéke nagyobb mint 50 (pl. B4), akkor
- az A oszlop megfelelő cellája (jelen esetben A4) saját formázást kapjon (pl. piros, vastag stb.)
- ha pedig a B oszlop valamelyik cellájának az értéke kisebb mint 50, akkor egy másik formázás lépjen érvényben ...

Azt már (még) megtudom csinálni, hogy a B oszlop formázása változzék a benne lévő értékek fényében ... de hogy a B oszlop függvényében az A oszlopé arra nem sikerül rájönnöm ...

Köszönnék minden segítséget!
Csatolmányok
pelda.ods
(8.71 KiB) Letöltve 142 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szergio 2016. május 5., csütörtök 14:01-kor.
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Név formázásnak változása érték függvényében

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A feltételes formázást meg tudod valósítani az aktuális cella tartalmaának a függvényéban és meg tudod valósítani más cellák (esetleg még képlettel is kombinált) tartalmának a függvényében. Az első esetben az "A cella értéke" opciót kell használnod, a másik esetben '"A képlet" opciót.
Mindkét esetben egyszerre több cellát is megformázhatsz feltételesen egyetlen "akcióval", a képlet opció esetében relatív, vagy abszolút hivatkozásokkal is akár...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Név formázásnak változása érték függvényében

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"Apró" hiányosságot vettem észre a letöltött mintadokumentumodban: Még nincsenek létrehozva azok a Cellastílusok, amiket a feltételes formázással alkalmaznod kell, alkalmazni akarsz (azok a bizonyos piros, vastag stb... stílusok).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Név formázásnak változása érték függvényében

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nos? :-)

(2008-ban regisztráltál ide. Azóta - gondolom - használod is a nyílt forrású irodai programcsomag valamelyik verzióját.
Ennyi információból még nem tudom, hogy melyik részében segítsek a feladatnak.)

A Cellastílusok létrehozása okoz gondot?
A Feltételes formázás beállítása nem megy?
- az A oszlop megfelelő cellája (jelen esetben A4) saját formázást kapjon (pl. piros, vastag stb.)
Nem FORMÁZÁST - hanem Stílust. Nem egyedi formázási tulajdonságokat tudsz alkalmazni a Feltételes formázással, hanem egy (vagy több) létező, előzőleg általad létrehozott, vagy a programban előre definiáltként létező névvel nevezett Cellastílust.

... de hogy a B oszlop függvényében az A oszlopé arra nem sikerül rájönnöm ...
Ehhez kell átváltanod a "Cella értéke" paramétert " A képlet" paraméterre, és beírni, hogy melyik cella (cellák) tartalmának a függvénye legyen a feltételes formázás eredménye a kiválasztott cellán, cellatartományon. Itt is ügyelned kell a relatív és abszolút hivatkozások megfelelő alkalmazására: A1, $A$1, A$1, $A1...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Név formázásnak változása érték függvényében

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Zizi64 írta:Nos? :-)

(2008-ban regisztráltál ide. Azóta - gondolom - használod is a nyílt forrású irodai programcsomag valamelyik verzióját.
Ennyi információból még nem tudom, hogy melyik részében segítsek a feladatnak.)
Igen, 2008 óta (de lehet, hogy már korábbtól, s csak akkor akadtam rá a fórumra ;-) ) nyílt office-t használok ... de csak úgy amatőr szinten ;-)
Főleg Writer-t, s sokkal ritkábban Calc-ot (igazából néhány alapdolgon kívül, alig-alig használtam mostanig ... most kezdek rákattani)

Elnézést, hogy korábban nem jeleztem, csak a tegnap nem nagyon voltam gép közelben, s így csak ma sikerült foglalkoznom egy kicsit a feladattal ... s az útmutatásokat is figyelembe véve sikerült megoldani a problémát! Köszönöm szépen!!! (a tanácsokat, a "biztatást" is!)

Persze egy probléma másik problémát szül ... főleg, ha születik egyikre egy megoldás, akkor felmerül, hogy hátha a másikra is ... de ezzel egy új témá-val jövök ;-)

Szer
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Válasz küldése