[Megoldva] AB.DARAB / AB.DARAB2 függvények használata

Táblázatkezelő
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

[Megoldva] AB.DARAB / AB.DARAB2 függvények használata

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Üdvözlök mindenkit!

A következő problémában kérném a segítségeteket: van egy calc táblázatom és azon belül az A4:A120 oszlopból kell meghatároznom azon cellák számát aminek az értéke szám (vagyis azoknak a celláknak a száma kell ami tartalmaz számot). Ezek mindig pozitív egész számok és magukat a számok összege nem kell, csupán az, hogy hány darab cella tartalmaz számot. Megpróbáltam utánanézni a súgóban is és elvileg nem lehet probléma, de mégis vagy 511, vagy 504-es hibát dob a függvény.

A segítségeket előre is köszönöm!
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AB.DARAB / AB.DARAB2 függvények használata

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De ehhez miért kell adatbázis függvény? Elegendő lehet a COUNT(), COUNTA() függvény is. A COUNT() csak a numerikus tartalmat (csak a VALÓDI számokat) számolja, a COUNTA() az alfanumerikus tartalmakat (minden NEM ÜRES cellát). Számodra az alábbi adatokat alapul véve (az üres sorokkal együtt) közül végül is mennyi lenne a kívánatos eredmény?

Kód: Egész kijelölése

stgsdtg
sath 
strh12212
154
2454
65
1252khjhj


123
sdadfgdgh54
269hsfghsdfhsd
Mert a Reguláris kifejezések segítségével meg tudod számolni azokat a sztringeket is, amelyek TARTALMAZNAK szám karaktereket.

Angol nevekkel írtam a függvényneveket, a magyar nevük: DARAB, DARAB2
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: AB.DARAB / AB.DARAB2 függvények használata

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Végre sikerült érdemben foglalkoznom ismét a témával. Nagyjából 100-120 celláról lenne szó, kipróbáltam a javasolt függvénnyel és remekül működik, tényleg felesleges lett volna adatbázis függvénnyel próbálkozni.
Köszönöm a segítséget!
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Válasz küldése