[Megoldva] Calc adatrendezés

Táblázatkezelő
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

[Megoldva] Calc adatrendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Sziasztok!
Nemrég futottam bele a következő problémába és egyenlőre nem tudok rá értelmes megoldást. A feladat a következő: adottak a hónap napja 1-től kezdődően egészen a hó végéig, vagyis 28, 29, 30, vagy 31 nap. Bizonyos napokon vannak munkaórák, de ez teljesen változó, hogy melyik napon és mennyi. A problémám az lenne, hogy miután bekerültek egy oszlopba a napok, majd mellé egy következő oszlopba a munkaórák hogyan tudnám eléri, hogy e mellett gyűjtse ki 2 oszlopba azokat a napokat melyeken volt munka és írja mellé az órák számát. Nyilván ez minden hónapban más és más, vagyis ahogy dinamikusan változik a bevitt adatsor úgy ezzel együtt kellene változnia a kigyűjtésnek is.

Segítségeket előre is köszönöm!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Viktor08 2015. november 18., szerda 20:55-kor.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adarendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Open Office 3.2.1., Windows 10
Légy szíves frissítsd az aláírásodat. Biztos vagyok benne, hogy nem ezt a réges-régi verziót használod a Windows 10-en.
Ha mégis, akkor jobb lenne, ha a programodat is frissítenéd az Apache OpenOffice 4.1.2-re, vagy a LibreOffice "Still" 4.4.6-ra, esetleg ha bátor vagy, akkor kipróbálhatod a LibreOffice "Fresh" 5.0.3-at.

Ilyen régi verzió programhibáira, eltérő megoldásaira, az újabbakhoz viszonyított hiányosságaira senki nem fog már emlékezni a reménybeli segítők közül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adarendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

miután bekerültek egy oszlopba a napok, majd mellé egy következő oszlopba a munkaórák hogyan tudnám eléri, hogy e mellett gyűjtse ki 2 oszlopba azokat a napokat melyeken volt munka és írja mellé az órák számát. Nyilván ez minden hónapban más és más, vagyis ahogy dinamikusan változik a bevitt adatsor úgy ezzel együtt kellene változnia a kigyűjtésnek is.
Próbáltad már
- a szűrő erre a célra használni??
- a kimutatástáblát (régebbi nevén Data pilot vagy Adattündér)??

Tudsz feltölteni ide egy kézzel bevitt adatokat tartalmazó mintafájlt, ami mutatja, hogy pontosan miből-mit kellene létrehozni?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adarendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Sziasztok!

Ez a verzió van a gépen, nem szoktam túl gyakran lecserélni, inkább csak akkor ha indokolt.
A szűrőt próbáltam, de az csak egyszer gyűjti ki az adatokat, ha közben megváltoztatom a bevitt adatokat az nem változik vele együtt.
Csatolmányok
A pontos helyzet a következő: A oszlopban vannak a hónap napjai, a B oszlopban az adott napokon az üzemórák. Ezeket eleve egy összetett képlettel gyűjtöttem ide ki több lapfülből. Mondjuk a C oszlopba kellene kiírni azokat a napokat amelyeken van munkavégzés és a D oszlopba a hozzá tartozó üzemórákat, de olyan módon, hogy ha megváltozik a B oszlop tartalma, azzal változzon meg a C és D oszlop is. (Mondjuk ha a következő hónapban más napokom más üzemórák lesznek, akkor azokat gyűjtse ki, vagyis folyamatosan változzon.) Egyébként a kigyűjtött adatokat hivatkozással átvinném egy másik lapfül alatti táblázatba.
A pontos helyzet a következő: A oszlopban vannak a hónap napjai, a B oszlopban az adott napokon az üzemórák. Ezeket eleve egy összetett képlettel gyűjtöttem ide ki több lapfülből. Mondjuk a C oszlopba kellene kiírni azokat a napokat amelyeken van munkavégzés és a D oszlopba a hozzá tartozó üzemórákat, de olyan módon, hogy ha megváltozik a B oszlop tartalma, azzal változzon meg a C és D oszlop is. (Mondjuk ha a következő hónapban más napokom más üzemórák lesznek, akkor azokat gyűjtse ki, vagyis folyamatosan változzon.) Egyébként a kigyűjtött adatokat hivatkozással átvinném egy másik lapfül alatti táblázatba.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adarendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ne (ne csak) képet töltsél fel, hanem konkrét .ods MINTAFÁJLT. Mert az ember - ha nem tudja élből rávágni a kérdésre a megoldást - próbálkozik. De azt ne várd, hogy majd kitalálom, hogy milyen struktúrában, és milyen formátumban vannak a tábládban az adatok és majd azokat kézzel beírom, és utána nekiállok megoldást keresni. De ha van egy preparált fájl - megfelelő struktúrájú adatokkal - akkor szívesen próbálkozik az ember, hogy milyen megoldások, vagy megkerülő módszerek jöhetnek szóba.

És itt a képen, meg a feltöltött fájlban is szerepelni kellene (kézzel beírva!) azoknak az adatoknak, amiket elvárnál a képlettől, vagy egyéb megoldástól.
...Mert például mit jelent neked a "kigyűjtés" szó ebben az esetben?
Valamiféle összegzést? Egyetlen eredményadatra van szükséged?
Vagy hogy tűnjenek el azok a sorok, amiben nincsen munkaóra? Azaz jöjjön létre egy "szűkebb" tábla, ami csak a kívánt adatokat tartalmazza?

Ezt lehetne MATEMATIKAI pontossággal leolvasni abból a mintafájlból. A kép, meg a szöveges magyarázat néha segít, néha csak elbonyolítja és összekuszálja a dolgokat.

A szűrőt próbáltam, de az csak egyszer gyűjti ki az adatokat, ha közben megváltoztatom a bevitt adatokat az nem változik vele együtt.
A szűrő az így működik. "Meg kell kérned" arra, hogy szűrjön. Ezt megteheted manuálisan a megfelelő menüpontokon keresztül, vagy makróval is akár.

Ez a verzió van a gépen, nem szoktam túl gyakran lecserélni, inkább csak akkor ha indokolt.
No de hát azóta csak a LibreOffice-ből is megjelent több már mint 100 (SZÁZ!) újabb verzió! Meg az Oracle-, sőt aztán az Apache OpenOffice-ből is jó néhány. És ingyen van a frissítés, és jobb, gyorsabb nagyobb tudású lett azóta az irodai csomag, és egy sor biztonsági és egyéb hibát is javítottak a fejlesztők.
itt vannak az te verziód óta megjelent újabb változatok:
https://downloadarchive.documentfoundat ... ffice/old/
http://archive.apache.org/dist/incubator/ooo/
http://archive.apache.org/dist/openoffice/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adarendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Igen, nekem az a szűkebb tábla kellene, de oly módon, hogy ha megváltozik a fent említett A és B oszlop, vagyis más napokon történik munkavégzés, akkor ezzel együtt a szűkebb lista is automatikusan változzon. Erről a gépről amiről most írok nincs meg a táblázat, de még délelőtt fel tudom tölteni az eredetit, abban esetleg célszerű lenne leírnom, hogy pontosan mit szeretnék elérni, mert elképzelhető létezik egyszerűbb mód is.
Az újabb verziókkal kapcsolatban nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb, melyiket ajánlaná ha elsősorban a calc részét használom ilyen célokra.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adarendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Összeállítottam egy verziót a problémás táblázatból, melyen belül piros színnel szerkesztettem azokat a számokat, megjegyzéseket, melyek a gondommal kapcsolatosak. Biztos vagyok benne, hogy a táblázat más részei is egyszerűsíthetők, ésszerűsíthetők, ha van rá javaslat, azt örömmel fogadom és tanulok belőle.

Köszönöm!

Közben próbálom feltölteni, de nem nagyon sikerül, a mérete nem tűnik nagynak, 31 KB, a neve nem tartalmaz ékezetes karaktert... megpróbáltam rövidebben is, de így sem az igazi....
Esetleg ha kapnék egy e-mail címet és arra elküldhetném azt megköszönném!
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Becsomagoltam, így fel tudom tölteni.
Csatolmányok
Munka.zip
(28.95 KiB) Letöltve 129 alkalommal.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adatrendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szerintem ehhez (ha minimálisra akarod redukálni a kézi beavatkozás mennyiségét) akkor SZŰRŐ és MAKRÓ kell.
Egy gombnyomásra leszűri az egik gép nem üres adatait és az adatokat átmásolja a géphetz tartozó munkalapra, egy másik (vagy akár ugyanannak) a gombnak a megynyomásával azután leszűri a másik gép nem üres adatttartományát, és a másik gép munkalapjára másolja az adatokat. Csakis az adatokat is lehet másoltatni, így nem lesz hivatkozásos kapcsolat a munkalapok között, tehát akár kézzel is beavatkozhat a kezelő a végeredmény tábla tartalmába.
Itt van egy pont ezzel foglakozó téma:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=7&t=1145

Valószínű, hogy az ott talált makrót a te igényeidhez kell majd igazítani, de az már valószínűleg a könnyebb része a dolognak.

Egy nagy gondot látok:
Mi van, ha az Üzemnapló lapokon a célterület kisebbnek bizonyul, mint a leszűrt adattartomány? (Ha több sort kell átmásolni, mint amennyi hely van az Üzemnapló táblájában?) Makróval persze meg lehet számoltatni, hogy mennyi hely kell, és akár lehet újabb sorokat is beszúrni... Vagy a dolog technikailag olyan jellegű, hogy soha nem fordulhat elő több adat, mint amennyi belefér a cél-tábla soraiba?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Igen, az észrevétel helyes, valóban az üzemnaplóban nincs annyi hely, de ez nem okoz nagyobb gondot, általában nem is kell több hely, másrészt meg majd figyelek erre.
A makrókról szinte semmit sem tudok, de ezek szerint az sem tudná automatikusan leszűrni az adatokat, be kell avatkozni?
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adatrendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Igen, az észrevétel helyes, valóban az üzemnaplóban nincs annyi hely, de ez nem okoz nagyobb gondot, általában nem is kell több hely, másrészt meg majd figyelek erre.
Ha automatizálni akarod a folyamatot, akkor vagy PONTOSAN meg kell határoznod, hogy mennyi adatról van (maximum) szó, vagy egyéb esetben a megoldás (a minden előforduló esetet lekezelő dinamikus megoldás) lesz sokkal-sokkal bonyolultabb.

de ezek szerint az sem tudná automatikusan leszűrni az adatokat, be kell avatkozni?
A beépített szűrőket alapesetben a menürendszerből kézzel tudod vezérelni. Minden egyes változás után meg kell ezt tenned - vagy amikor úgy gondolod, hogy már nem viszel be több adatot. A leszűrt adatokat pedig (alapesetben) kézzel kell átmásolnod a célterületre.

A makró viszont ezeket a dolgokat elvégzi helyetted. Pontosabban szólva: elvégezheti, ha jól írod meg. A makrót elindítani egyrészt lehet kézzel (hozzárendelni egy gombhoz, egy menüponthoz, vagy gyorsbillentyűhöz - amit neked kell a megfelelő pillanatban megnyomni, rákattintani...).
Másrészt a makró indítását lehet eseményhez is hozzárendelni: "A dokumentum állapota megváltozott" állapothoz, "a dokumentum mentése" folyamathoz, stb...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ezek szerint az tökéletes megoldás makró megírása. A magam részéről nem tartom valószínűnek, hogy megírom, valamikor programoztam, de már szinte semmire sem emlékszem, de amúgy sem tartozott a kicsit is kedvelt elfoglaltságaim közé. Marad a szűrő, vagy a mechanikusan beírom a munkalap alapján.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Harsányi Zoltán
Önkéntesek
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:35
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Harsányi Zoltán »

Szervusz!
Nem makróval, de pár képlettel kiegészítettem a táblázatot. Remélem erre gondoltál!
Csatolmányok
Munka.ods
(32.33 KiB) Letöltve 128 alkalommal.
LinuxMint 21.2 (home) • Ms Windows 7 (work) • LibO 7.6.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Igen, ez valóban megoldás lehet, ha a kigyűjtött ("leszűrt") adatoknak nem kell az eredeti táblával megegyező sorrendűnek lenniük, vagy inkább: maradniuk (a dátum szerinti sorrendre gondolok...).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Sziasztok!

Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, főként azért, mert egyszerű és követi a munkalapon beírt változásokat folyamatában. Közben próbálkoztam egy verziót elkészíteni makró beiktatásával, de azt hiszem az kissé bonyolultabb lett és nagyon amatőr a makró. Azért ha valaki megnézi és véleményezi, esetleg van jobb ötlete azt továbbra is megköszönöm!
Csatolmányok
Munkalap_makro.ods
(32.13 KiB) Letöltve 130 alkalommal.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A mellékelt fájlt azt le lehet tölteni, de a makrókat elfelejtetted beágyazni a dokumentumba: így a próbát, tesztelést elvégezni nem lehet, véleményezni, ötletet adni még úgy se...
A te gépeden, a te felhasználói profilod Standard könyvtárának valamelyik Moduljába mentett makrók NÁLAM nem tudnak futni...
Vagy a kódot mellékeld szöveges formában itt a fórum felületén, vagy emeld (másold) át a kódokat a példafájl Standard könyvtárába, és úgy töltsd fel ide.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Harsányi Zoltán
Önkéntesek
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:35
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Harsányi Zoltán »

Sziasztok!
Hazaérve folytattam a megkezdet táblázat módosítását. Mivel havi munkalap van, ezért a dátum (a KICSI képlet) mindig emelkedő sorrendben lesz. Csak az okozhat később fejtörést, ha nem elégséges a 11 sor, azaz ennél több nap is használják a berendezéseket.
Sajnos a makrók terén én sem vagyok otthonos (eddig hármat sikerült készítenem), ezért próbálom képletekkel megkerülni a dolgot.
Üdv. Zoli
Csatolmányok
Munka.ods
(33.17 KiB) Letöltve 132 alkalommal.
LinuxMint 21.2 (home) • Ms Windows 7 (work) • LibO 7.6.x
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Sziasztok!

Nekem nagyon tetszik a megoldásod, praktikus, automatikus, szóval azt hiszem tökéletes! Igen, valóban csak 11 sornak van helye az üzemnaplóban, de ez nem hiszem, hogy gondot fog okozni, általában 6-8 napba belefér, szóval elégséges lesz nagy valószínűséggel (makróban ezt úgy oldottam meg, hogy ha átlépi a 11. sort, akkor beír egy figyelmeztetést a szomszédos cellába).

Még egy kérdés motoszkál a fejemben, amit egyenlőre ötletem sincs miként lehetne kivitelezni. Ugyanebben a táblázatban amikor az anyagfeladás részt használom szeretném ha az anyagnév beírása után ha rendelkezésre áll írja be a cikkszámát. Ezt úgy képzelem, hogy létrehozok egy mondjuk "Cikkszámok" nevű lapfület, amiben a rendelkezésemre álló anyagok neveit és cikkszámait felsorolom és ha lehetséges innen át tudná írni az anyagfeladás lapfülbe. Lehetséges ez egyáltalán ilyen formában, vagy ez már egy adatbázis kezelő témakör?
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Harsányi Zoltán
Önkéntesek
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:35
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Harsányi Zoltán »

Sziasztok!
Valószínűleg egy FKERES vagy VKERES függvénnyel megoldható, de a névből keresni cikkszámot elég nehézkes (elírási hiba és máris nincs találat). Ezért a beírás helyet cella érvényesség használatát javaslom (legördülő lista, figyelmeztetéssel), majd ebből keresni a cikkszámot. Ilyen érvényesség beállítását az "Adatok menü/Érvényesség..." útvonalon lehet cella tartományra hivatkozva. A "Cikkszámok" nevű lap jó ötlet, de figyelj arra, hogy a cikkszámok karakterenként külön oszlopba kerüljenek, mert így szeretnéd visszakapni!
További sok sikert kívánok!
LinuxMint 21.2 (home) • Ms Windows 7 (work) • LibO 7.6.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Viktor08, én azért kíváncsi lennék a makródra... Fel tudnád tölteni ide azokat is?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Kedves Tibor!

Elnézését kérem, a makrót valóban elfelejtettem feltölteni, ezt most pótolnám! Előre bocsátom nagyon primitív és egészen biztos vagyok benne, hogy sokkal praktikusabban meg lehet oldani a feladatot.
A mellékletben 2 makró található, a Saját_1b az Üzemóra beírás gomhoz rendelve, a Saját_2 pedig a Rendezés gombhoz az Üzemóra lapfül alatt.
Csatolmányok
Makro.txt
(29.02 KiB) Letöltve 135 alkalommal.
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Valóban nem túlzottan strukturált makrók; de úgy tűnik: működik - és ez a lényeg!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Harsányi Zoltán
Önkéntesek
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:35
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Harsányi Zoltán »

Viktor08 írta:Sziasztok!

Még egy kérdés motoszkál a fejemben, amit egyenlőre ötletem sincs miként lehetne kivitelezni. Ugyanebben a táblázatban amikor az anyagfeladás részt használom szeretném ha az anyagnév beírása után ha rendelkezésre áll írja be a cikkszámát. Ezt úgy képzelem, hogy létrehozok egy mondjuk "Cikkszámok" nevű lapfület, amiben a rendelkezésemre álló anyagok neveit és cikkszámait felsorolom és ha lehetséges innen át tudná írni az anyagfeladás lapfülbe. Lehetséges ez egyáltalán ilyen formában, vagy ez már egy adatbázis kezelő témakör?
Kiegészítettem a "Cikkszámok" nevű mappával, cella érvényességgel és FKERES függvényekkel a táblázatodat.
Csatolmányok
Munka.ods
(38.35 KiB) Letöltve 134 alkalommal.
LinuxMint 21.2 (home) • Ms Windows 7 (work) • LibO 7.6.x
Viktor08
Önkéntesek
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 16:53

Re: Calc adatrendezés [megoldva]

Hozzászólás Szerző: Viktor08 »

Sziasztok!

Köszönöm a megoldást, még tesztelnem kell, de feltételezem, hogy ha a cikkszámok lapfülbe beviszek egy tételt, akkor az megjelenik az anyagfeladásban.
Még egyszer köszönöm!
OpenOffice 3.2.1.és OpenOffice 4.1.10., Windows 10
Válasz küldése