[Megoldva] Idő - pénz érték megadása

Táblázatkezelő
sambodhi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. február 15., szombat 14:46

[Megoldva] Idő - pénz érték megadása

Hozzászólás Szerző: sambodhi »

Abban kéne egy kis segítség, hogy van egy summázott időegységem (teljesített munkaóra) és azt kéne valahogy forint értékben (egységnyi munkabér) meghatároznom.
(Teljesített óra * egységnyi munkabér - Fizetendő munkabér)
Pl.: 1 percnyi elvégzett munka 15ft vagy 1 óra elvégzett munka 900ft. És ezt a szummázott értékhez integrálnom. De sajnos nem találok hozzá megfelelő függvényt.

Próbálkoztam [MM] (minutum-perc) számérték summolt meghatározását felszorozni, de minden esetben hibás eredményt adott a számítás.
Nem tudom az idő értéket - szám érték ként meghatározni és azt szoroztatni.
Amikor áthelyeztem 5715 percnyi idő értéket standard számértékké akkor 3,75 számértéket kaptam.

A segítséget előre is köszönöm!
Sam
OpenOffice 4.0.0 WinXp
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Idő - pénz érték megadása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

ÉS az idő integrált értékét milyen adatokból számolod?

Töltsél fel ide egy mintafájlt néhány adattal és a számítási módszerrel (képletekkel), ahogy te próbáltad, mert a leírásodból nem tudom kibogozni, hogy mit csináltál rosszul.

Ha dátumokból, időértékekből (Dátum/Idők különbségéből) kell kiindulnod, ahhoz nem árt tudni, hogy a dátumok és időpontok egyszerű lebegőpontos valós számként vannak tárolva a táblázatkezelő programokban. A "0" érték a bázisdátum/idő értéke, amiből (kompatibilitási okok miatt háromféle is létezik a LO/AOO Calc-ban, a Beállításoknál megtalálod.
Az eltárolt Dátum/Idő érték egész része szimbolizálja a bázisdátum óta eltelt napok számát, a törtrésze az azon felül lévő tört napok (azaz: órák, percek, másodpercek számát. A negatív értékek értelemszerűen a Bázisdátum ELŐTTI dátum és idő tárolására szolgálnak.
Ebből az következik az, hogyha két dátum/idő értéket kivonsz egymásból, és az eredményt Standard számértékként jeleníted meg, akkor eredményként a két Dátum/Idő pont közötti értéket egész és tört NAPOKBAN kapod meg.

Ha órákban vagy kíváncsi az értékre, akkor az eredményt meg kell szoroznod 24-gyel. Ha megkaptad az órákban kifejezett értéket, akkor azt már megszorozhatod az órabérrel.

De ha nem ez okozta a gondot nálad, akkor csak a mintafájl alapján tudok többet mondani a dologról.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
sambodhi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. február 15., szombat 14:46

Re: Idő - pénz érték megadása

Hozzászólás Szerző: sambodhi »

Igen ez volt a probléma .. mármint az, hogy egy kicsit már fáradt voltam és nem figyeltem :crazy: , hogy a cella az időt standard számértéknél nap-törtként értelmezi. De most már rendben vagyok. A kapott értéket felszoroztam 24-el (ahogy írtad is) és megkaptam az órát. Azt beszoroztam az órabérrel és kijött a megfelelő eredmény. :super:

Köszönöm szépen a segítséget és köszönöm a figyelmességet!

Sam
OpenOffice 4.0.0 WinXp
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Idő - pénz érték megadása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Örülök, hogy segíthettem.
A [Megoldva] jelzést máskor ne felejtsd el kirakni a témaindító hozzászólásod címébe.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése