[Megoldva] hahiba()

Táblázatkezelő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

[Megoldva] hahiba()

Hozzászólás Szerző: editor »

Sziasztok, ma úgy jártam, hogy egy Libre Office 4.1.0.4-ben mentett táblázatot natív ODF dokumentumként elmentve átadtam valakinek, aki Libre Office 3.4.4-ben nyitotta meg. Ahol a hahiba() függvény szerepelt, illetve az azokból keletkeztetett cellákban #név? olvasható, és annak ellenére, hogy mind az én LibreOffice-om, mind a másik emberé magyar felhasználói felülettel fut, nála a képletben iferror szerepel.

Lehetséges, hogy abban a verzióban még nem létezik a hahiba() függvény?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára editor 2013. július 30., kedd 10:30-kor.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hahiba()

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

hogy mind az én LibreOffice-om, mind a másik emberé magyar felhasználói felülettel fut, nála a képletben iferror szerepel.
A felhasználói felület nyelvválasztása nem határozza meg automatikusan a függvénynevek nyelvét.
De ez csak akkor okoz hibát, ha egy eredeti (angol) nyelvű függvénynevet magyar függvénynévre állított programban akarsz kézzel bevinni egy fájlba. A már bent lévő függvények tudják a dolgukat: olyan nyelvű nevekkel jelennek meg a megnyitás után, amilyenre állítva vagyon az a program-példány, amivel éppen megnyitották.

Az Eszközök - Beállítások - LibreOffice Calc - "Képlet" menüpont alatt - az "Angol nyelvű függvénynevek használata" checkboxot be kell jelölni ha az angolt akarod erőltetni, üresen hagyni minden egyéb nyelvhez. Utóbbi esetben valószínűleg valóban a felhasználói felület nyelve határozza meg a függvénynevek nyelvét.)


A jelenség oka nagy valószínűséggel:

A 4.x.x verziókban már létezik a HAHIBA() / IFERROR() függvény, a régebbiekben még nem!
Az én a LO3.6.4-esemben csak HIBÁS() / ISERROR() függvény létezik, HAHIBA() / IFERROR() nincs! A hordozható 4.0.4-esemben meg már van (mindkettő). A kiadási megjegyzésekben
http://www.softpedia.com/progChangelog/ ... 71618.html
megkeresheted, láthatod, hogy nemrég adták hozzá a HAHIBA() / IFERROR() függvényt a programcsomaghoz.
El tudom képzelni (de nem próbáltam), hogy esetleg a párhuzamosan javított 3.6-os sorozat utolsó kiadásába, a LO3.6.7-be már beletették.
A régebbiekbe már sohase fogják beletenni...

Ezért KELL az újabb verziókra frissíteni! (Azt már máskor elmondtam, hogy miért NEM KELL az újabb verziókra frissíteni...)
:-)
Vagy a másik megoldás: óvatosan kell használni az új függvényeket, ha olyannak küldöd a dokumentumot, aki nem frissített az újabb verziókra.


Úgy tudom, ennek a függvénynek a hiánya már régi adóssága volt a fejlesztőknek (bár az Excel2002 verziójú programomban - újabb nem áll a rendelkezésemre - sincs HAHIBA() / IFERROR() nevű függvény, ez az ettől újabb verziókban jelenhetett csak meg...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: [Megoldva] hahiba()

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál vele. Ezek szerint természetes, hogy hibára futott a régi verzióban, mert ott még nem létezett az általam használt függvény.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése