Cella tulajdonsagok

Táblázatkezelő
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

Excel-ben keszult tablazat cella tulajdonsagait az ujranyitas utan teljesen megvaltoztatja!
Ahol 1px-s keret van beallitva az megnegyszerezi, raadaskent a visszameretezes utan pdfbe exportalva megis 4px kerettel jeleniti meg :SSS

megoldas?
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

1. legelső és a legfontosabb szabály
Az ApacheOpenOffice és a LibreOffice natív fájlformátuma az ODF! Sohase dolgozz idegen, ráadásul nem szabványos formátumokban! Az AOO és a LO is csak és kizárólag a nemzetközi szabványos ODF formátum (MSZ ISO/IEC 26300:2009) szerint képes felépíteni a dokumentumokat.
De mivel rendelkezik Import/Export szűrővel az MS régebbi, soha nem szabványosított bináris formátumaihoz, és az OOXML (MSZ ISO/IEC 29500:2009) szabványban leírtak szerint az újabb formátumaihoz (amit sajnos a szabvány kidolgozója, a Microsoft tart be talán legkevésbé) képes megnyitni és és menteni is az ilyen formátumú fájlokat.
Ez sajnos azt is jelenti, hogy egy doc, docx dokumentumot MINDEN EGYES MEGNYITÁSKOR ÉS MENTÉSKOR konvertálni kell a natív formátumra,illetve vissza. Ez a folytonos konverzió hosszútávon majdnem biztos adat- vagy formátumvesztéssel jár.
Megoldás: Ha nyílt forráskódú Office programokkal dolgozol, akkor a munkáidat a szabványos ODF formátumban tárold, azt nyisd meg az újabb és újabb módosítások során, és MINDIG csak a legutóbbi változat egy másolatát konvertáld más formátumokba - ha az elengedhetetlenül szükséges!!

2. szabály
Soha ne dolgozz egy adott dokumentumon két, különböző alapokon nyugvó Office programmal. Ha elkezdeted MS-ben, folytasd is abban. Ha elkezdted ApacheOpenOffice-ban, folytasd is abban. Már az AOO/LO között is lehetnek olyan - egyelőre kicsi - különbségek a fejlesztésük eltérő üteme miatt, hogy amit az egyikben létrehozol egy vadonatúj funkcióval, azt a régebbi nem fogja tudni értelmezni... Ez azt is jelenti hogy EGYAZON gyártótól származó Office program két, időben egymástól távol keletkezett verziójával sem érdemes ugyanazt a dokumentumot abajgatni, legyen szó az MS-ről, vagy bármi másról...




A konkrét esethez:
Ha csak azért nyitottad meg AOO/LO-ban az .xls fájlt, mert konvertálnod kell pdf-be, akkor javaslom, használj virtuális pdf nyomtatót az AOO/LO helyett. (már, ha egyébként Exceled vagy legalább Excel Viewered van a gépeden, létezik az operációs rendszeredhez...)

Használd a STÍLUSOKAT a közvetlen, kézi formázás helyett. Ez esetben, ha nem is konvertálódik megfelelően valami, akkor is csak egy-egy helyen kell módosítanod az adott tulajdonságot, nem pedig ezer helyen, ahol azt alkalmaztad.

A keretvonal-stílusok nem azonosak az MSOffice-ban és az AOO/LO-ban. Ha töltesz fel ide egy mintapéldát, akkor megnézem, hogy mi az az átalakítási lehetőség, vagy megkerülő/helyettesítő megoldás ami a legkevesebb kompromisszummal és kényelmetlenséggel jár.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

koszonom a gyors valaszt, kozben megtalaltam, hogy ez egy bug, mar regota megvan a LO-ban
nem azert nyitottam meg LOban hogy pdfben tudjam exportalni, ezt meg tudom tenni MS Officebol is,
szerettem volna valtani MS mentes kornyezetre,
sajnos rogton egy bugba futottam bele (de ez mondjuk ram jellemzo:)))
https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=53287

alabbi linken elerheto a file, ez egy kapott tablazat, ebben kell havi bontasban leadnom az autohasznalatomat,
https://dl.dropboxusercontent.com/u/754 ... 02011.xlsx

megnyitaskor latszik majd, hogy a cella kereteket 4px ertekure allitotta sajnos visszamenoleg is :S
ha kapok valami utmutatot, hogy tehetnem rendbe ill mikent mentsem, hogy meg is maradjanak a beallitasok azt megkoszonom,
(meg egy apro fura jelenseg, az oldal beallitasnal "fekvo-landscape" beallitas van megadva pdfben viszon alloba exportal)

elore is koszonom az infokat
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(meg egy apro fura jelenseg, az oldal beallitasnal "fekvo-landscape" beallitas van megadva pdfben viszon alloba exportal)
A fájlod jó néhány munkalapjának oldalstílusát megnéztem: mindegyik ÁLLÓ helyzetű lapként van beállítva. Így nem csoda, ha állóként is exportálja.

F11 ( a Windows-on, vagy menüből : Formátum - Stílusok és formázás) - "Oldalstílusok" ikon... Ott látod a fájlban létező Oldalstílusok listáját. Szerkeszd bármelyiket, és meglátod, hogy az "Oldal" fülön, a "Papírformátum" részen az "Álló" opció van bejelölve.
Sajnos nem volt átállítva az Alapértelmezett stílus "fekvő"-re, amikor a több oldalstílus létrejött annak alapján, így most mindegyik Oldalstílust át kell állítanod "Fekvő"-re...

Kérdés, hogy egy munkalaponként elvileg azonos oldalformázásokat tartalmazó fájlban van-e szükség annyiféle oldalstílusra, mint ahány munkalap van. Szerintem elegendő lenne egy-, vagy kétféle oldalstílust megtartani, és azt alkalmazni minden munkalapra.

Látok némi formai eltérést a munkalapok között a D19 cella környékén, és az aláírások helyzetében. Szükség van ezekre az eltérésekre? Ha minden munkalap azonos formátumú lehet, akkor egyetlen oldalstílust használj a sok helyett.
Ha jól tudom ezeket munkalaponként egyedi Oldalstílusokat az Excel (nekem csak 2002-es verzió van) automatikusan létrehozza sajnos, ha kell, ha nem...
(Vagy az xls/ods konvertáláskor jönnek létre, mert csak így biztosítható az egyébként soha el nem érhető 100%-os kompatibilitás minél jobb megközelítése...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A kereteknél (a Cellastílusoknál) sajnos hasonló a helyzet:

Összesen van 3 alkalmazott cellastílus a dokumentumban, név szerint:

Alapértelmezett
Excel Built-in Excel Built-in Normal 2
Excel Built-in Hyperlink

Már a nevekből is látszik, hogy ezek valami, a gép által automatikusan létrehozott stílusok, és nem a fájlt létrehozó személy akarata szerint készültek.

Az "Alapértelmezett" stílust a táblázatod hasznos területén kívül használta csak a fájl létrehozója, a hasznos területre nagy részére (akár szegélyes, akár szegély nélküli celláról van szó) az "Excel Built-in Excel Built-in Normal 2" stílust alkalmazta, és csak a hiperlinket tartalmazó cellák "Excel Built-in Hyperlink" stílusúak.

Emiatt sajnos ezek az alkalmazott Cellastílusok nem tartalmazzák a keretre vonatkozó utasításokat, a keretek kézi formázással lettek a cellákra "erőltetve" még az Excelben. Így sajnos csak az egyesével, vagy az összefüggő cellatartományonként történő kézi javítgatás marad; vagy az, hogy rendesen, a stílusokat logikusan létrehozva és alkalmazva újraformázod a dokumentumot.

Egyébként látszik az Excel 2002-ben megnyitott dokumentumon, hogy igen vastag vonaltípussal vannak keretezve a cellák, de az is látszik, hogy nincs is lehetőség a vonalvastagság számértékkel történő megadására. Ez nagy különbség az AOO/LO -hoz képest, és ezt csak valamiféle közelítő módszerrel lehet a konvertálás során lekövetni, és ez az, amit kicsit eltúloztak a fejlesztők...
Excel_cellaszegély.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A legnagyobb hozzáértést, de kevés munkaidőt igénylő megoldás: egy jól megírt makróval végigvizsgálod a hasznos cellatartományt és kicserélteted a szegélyt vékonyabbra. (Persze a kevés munkaidőt a makró használatára értem, nem a megírására, de azt egyszer kell jól megírni, aztán sokszor spórolsz időt vele...)

Makrórögzítővel rögzített makró kódot mutatok itt, az éppen aktuális (az éppen kijelölt) cellatartomány külső és belső cellaszegélyeinek beállítására:

Kód: Egész kijelölése

sub szegely3
rem ----------------------------------------------------------------------
rem define variables
dim document   as object
dim dispatcher as object
rem ----------------------------------------------------------------------
rem get access to the document
document   = ThisComponent.CurrentController.Frame
dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args1(7) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args1(0).Name = "BorderOuter.LeftBorder"
args1(0).Value = Array(0,0,2,0,0,2)
args1(1).Name = "BorderOuter.LeftDistance"
args1(1).Value = 0
args1(2).Name = "BorderOuter.RightBorder"
args1(2).Value = Array(0,0,2,0,0,2)
args1(3).Name = "BorderOuter.RightDistance"
args1(3).Value = 0
args1(4).Name = "BorderOuter.TopBorder"
args1(4).Value = Array(0,0,2,0,0,2)
args1(5).Name = "BorderOuter.TopDistance"
args1(5).Value = 0
args1(6).Name = "BorderOuter.BottomBorder"
args1(6).Value = Array(0,0,2,0,0,2)
args1(7).Name = "BorderOuter.BottomDistance"
args1(7).Value = 0

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:BorderOuter", "", 0, args1())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args2(4) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args2(0).Name = "BorderInner.Horizontal"
args2(0).Value = Array(0,0,2,0,0,2)
args2(1).Name = "BorderInner.Vertical"
args2(1).Value = Array(0,0,2,0,0,2)
args2(2).Name = "BorderInner.Flags"
args2(2).Value = 3
args2(3).Name = "BorderInner.ValidFlags"
args2(3).Value = 127
args2(4).Name = "BorderInner.DefaultDistance"
args2(4).Value = 0

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:BorderInner", "", 0, args2())
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

Koszonom a kimerito valaszt.
Sajnos ez igy szamomra teljes mertekben hasznalhatatlan.
Egyszeru cellaformazast szezrettem volna csak vegrehajtani, akar egyesevel cellankent kijavitani. Nem erdekelnek stilusok es legkevesbe, hogy mit es miert tesz a program a hatterben (igaz ez az Excellre is)
Ilyen melysegig egyetlen atlagos felhasznalo sem fog belemerulni, az eredmenyes munka eselyet veszi ezzel el.
Ahogy most latom rovid probalkozas lesz ez reszemrol az LOval, plane, hogy tegnap egyesevel atformaztam egy komplett munkalapot, amit hiaba mentettem visszatert a vastagvonalas verziohoz. Igaz ez a PDFbe exportnal is ahol manualisan atallitottam az oldalbeallitast fekvore ,indennek ellenere allot exportalt.
Megjegyeznem meg, hogy elso megnyitaskora tablazat megjelenitese hibatlan volt; gondolom a valtozasok mentesenel futott vakvaganyra.
A segitseget ezuton is koszonom;
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem erdekelnek stilusok es legkevesbe, hogy mit es miert tesz a program a hatterben
Akkor a te számodra nem megfelelő eszköz az AOO/LO. Igazán hatékonyan csak a stílusok alkalmazásával lehet használni.

Egyszeru cellaformazast szezrettem volna csak vegrehajtani, akar egyesevel cellankent kijavitani.
Ezt most is megteheted a fentebb leírtak szerint
(röviden: kijelöl - formázás - cellák - szegély - beállítod a kívánt szegélyelemet és a kívánt vastagságérértéket - OK
...és ezt megismételed ezerszer.)

Ilyen melysegig egyetlen atlagos felhasznalo sem fog belemerulni,
Dehogynem..!
Jómagam is egy átlagfelhasználó vagyok, ahogy te is...
Én is az átlag alatt kezdtem még a StarOffice5.2-vel, és mostanra talán már az átlag fölött vagyok a fórumon kapott kérdésekből kikövetkeztetve az eredményt. De még ma sem tudom használni a Base-t, csak alapszinten használom az Impress-t, és csak kicsit magasabb szinten a Draw-t. Talán a Writer és a Calc az, ami javítja az "átlagomat", de abban sem vagyok olyan jó, mint amilyen szeretnék lenni... És ez kőkemény tanulással megy csak bármilyen új eszköz használata esetén.
mentettem visszatert a vastagvonalas verziohoz.
De hát ne .xls-be mentsd! Mondtam, hogy a konverzió elronthatja ezeket a beállításokat, amik ráadásul nem is léteznek az Excelben (legalábbis a régebbi, általam ismert verzióban...)
Igaz ez a PDFbe exportnal is ahol manualisan atallitottam az oldalbeallitast fekvore ,indennek ellenere allot exportalt.
Ugyancsak a konverzió lehet a gond, ha a beállítást egyébként megfelelően végezted el...
Használd a NATÍV ODF formátumokat!
(Vagy használd az MS fizető programját, ha azzal tudsz hatékonyan dolgozni, és semmiképpen nem akarod megtanulni egy más logikán alapuló programcsomag használatát.)

Manuálisan átformáztam neked az áprilisi lapot. (Kilógott az aláírásod a lapról, ezért kisebbre vettem a margókat ebben az oldalstílusban). Átállítottam a fekvőre minden használt oldalstílust. Átállítottam az ápr. lapon a cellaszegélyeket 1 pixelesre. Natív ods formátumba mentettem. Tessék, itt van a fájl és az egész fájl pdf exportja (csak az utolsó oldalon vékonyak a keretek!):
expense form update 07102011(1).pdf
(170.38 KiB) Letöltve 233 alkalommal.
expense form update 07102011(1).ods
(93.83 KiB) Letöltve 191 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

koszonom a segitseged,
at fogom bongeszni mi lehet a gond, es megprobalok elmelyulni ezekben a stilusokban

kerdeseim meg:
1; hogy oldjam meg, hogy egy LOban szerkesztett dokumentum MSOban is ugyan ugy jelenjen meg (az ok hogy ods formatumban dolgozom LOban, de az exportnal nem adodohatnak hasonlo problemaim mint az adott tablazattal?)
2; ahhoz, hogy a jovoben elkeruljem a hasonlo bosszusagokat, erdemes az MSO doksikat rogton megnyitas utan ods formatura menteni?

koszi a valaszokat es az onzetlen munkat!
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

1; hogy oldjam meg, hogy egy LOban szerkesztett dokumentum MSOban is ugyan ugy jelenjen meg (az ok hogy ods formatumban dolgozom LOban, de az exportnal nem adodohatnak hasonlo problemaim mint az adott tablazattal?)
Ezt 100%-osan SOHA nem fogod tudni megvalósítani.

Ha nem kell szerkesztenie annak, akinek el akarod küldeni, akkor a PDF a megoldás!

Ha szerkesztenie is kell, akkor ODF formátumban is küldd el, és vedd rá a fogadó felet, hogy használja a MINDENKI számára ingyenes programot. Nem kell kizárólagosan csak ezt használnia, de ahogy pdf olvasót mindenki hajlandó feltenni a gépére, ahogy képnézegető, konvertáló, videolejátszó, zenelejátszókat, alternatív böngészőket, e-mail klienseket cégek és magánszemélyek nyakló nélkül telepítenek a gépükre, úgy megtehetik igazán azt is, hogy egy nemzetközi szabványon alapuló irodai dokumentumformátum ingyenes szerkesztőprogramját is feltegyék a gépükre a teljesebb körű kompatibilitás és a hatékonyabb munka érdekében.

Ha szerkesztenie kell, de ráadásul "egzotikus" karakterkészleteket is használtál a dokumentumban, amelyekkel a fogadó fél valószínűleg nem rendelkezik, akkor a PDF-be ágyazott ODF lehet számotokra a legjobb megoldás.

Legjobb ha többféle formátumban is elküldöd a kész dokumentumot, de magát a munkát mindig a natív formátumban végezd, azt a fájl módosítsd a későbbiek során, az egyéb formátumba exportált fájl csak másolat legyen!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

2; ahhoz, hogy a jovoben elkeruljem a hasonlo bosszusagokat, erdemes az MSO doksikat rogton megnyitas utan ods formatura menteni?
Igen. De ez sem ment meg minden esetben a korrekcióktól. Az egy darab konverzió is konverzió, ott is lehet probléma.

Mindenképpen natív ODF (ods, odt, stb...) formátumokba mentsd mindig a munkáidat, és csak a végén egy másolatot exportálj az idegen formátumba. Az idegen formátumú másolatot pedig ellenőrizd le egy ingyenes megnéző programmal. Az MS-nek is vannak ilyenjei, talán a te operációs rendszeredhez is...
De ha nem muszáj (és egy INGYENES program esetében nem lehet "muszáj"-ról beszélni), akkor ne is konvertáld vissza az idegen formátumba a fájlt. Amióta az ODF formátum nemzetközi szabvány lett, azóta nem lehet kifogás, még a cégek részéről sem, hogy "nem ismerjük ezt a formátumot..."
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

ok

nagyon szepen koszonom, az alapos felvilagositast
megprobalkozom az MS nelkuli elettel :)))
valoszinuleg meg fogo jelentkezni az ertetlenkeeseiimel:)
rogton egy: magyar neylvi csomag telepitese hogyan? az angol verziot telepitettem, aztan kesob lattam van magyar is, ujra kell telepitenem vagy van csak nyelvi kiegeszito ill helyesiras ellenorzo?
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

rogton egy: magyar neylvi csomag telepitese hogyan? az angol verziot telepitettem, aztan kesob lattam van magyar is, ujra kell telepitenem vagy van csak nyelvi kiegeszito ill helyesiras ellenorzo?
Én igazából LibreOffice-t használok gyakrabban. Annak a Windows-os telepítőfájlja tartalmazza az összes nyelvhez a kezelői felület fordítását, és az összes elérhető nyelv eszközt. Telepítéskor kiválaszthatom, hogy melyik nyelvekhez akarom feltelepíteni az eszközöket - akár az összeset is kiválaszthatom - és a telepítés után bármikor használatom bármelyiket. A telepítőt utólag futtatva pedig módosíthatok a telepített állapoton, az első telepítéskör esetleg kihagyott nyelvhez tartozó eszközöket fel tudom telepíteni.
A különböző nyelvű súgófájlokat kell csak külön menetben telepíteni a LO esetében, de akár még anélkül is meglehetsz, ha van folyamatos internet kapcsolatod, mert a kezelőfelület nyelvéhez automatikusan képes betölteni a netről az aktuális nyelvű súgót.

Ezeket a nyelvi eszközöket az ApacheOpenoffice esetében külön-külön kell telepíteni a legjobb tudomásom szerint, de abból meg csak a magyarra van szükségem, tehát nem nagyon próbáltam ilyesmit.

Azt meg végképp nem tudom, hogy a te operációs rendszeredre összeállított Office csomag részei milyen módon települnek...
Egyáltalán, azt se tudom: a NeoOffice az AOO vagy LO alapú?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

LO van telepitve a nemzetkozi oldalrol,
megnezem majd a magyaritast ra, bar lehet marad angolul, a magyaritott programok csak bekavarnak a rendszernek,
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

letoltotem a javitott ods filet, PDF be akartam exportalni (egyik oszlopot nem szeretnem megjeleniteni a pdf-ben), irasi hibat jelez :S
mondjuk az is homaly, hogy hogyan tudom az eppen aktiv munkalapot pdf be exportalni :SSSS
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

LO van telepitve a nemzetkozi oldalrol,
Ezt mondjuk sejthettem volna az aláírásodban szereplő verziószámból...
"NeoOffice 4.0.2"

hogy hogyan tudom az eppen aktiv munkalapot pdf be exportalni :SSSS
Több lehetőséged is van erre (egyszerűbbtől a bonyolultabbig rendezve sorolom:

1.: Nem a beépített Pdf Export funkciót használod, hanem egy virtuális Pdf Printert. Akkor ugyanúgy, mint a papír alapú nyomtatáskor, meg tudod adni, hogy csak a kijelölt munkalapot, és azon belül is mely oldalak nyomtatódjanak.

2.: Minden munkalapon kikapcsolod a nyomtatási tartományt: (Formázás - Nyomtatási tartomány - Szerkesztés: "Semmi")
Exportálás előtt beállítod az aktuális munkalapon a nyomtatni kívánt tartományt ugyanebben a menüpontban.

3,: Írsz rá egy makrót: Az API-n keresztül Basic nyelven meg tudod mondani az export szűrőnek, hogy mi legyen a nyomtatási tartomány, vagy hogy melyik munkalapot kell exportálni, és abból is hány oldalt...

letoltotem a javitott ods filet, PDF be akartam exportalni (egyik oszlopot nem szeretnem megjeleniteni a pdf-ben), irasi hibat jelez :S
Ezt nem tudom, hogy mi okozta... Mondjuk nem is értem, hogy hogyan használtad a funkciót: rejtett oszlopot hoztál létre, vagy a kijelölt területet próbáltad meg valahogyan exportálni és emiatt szándékosan nem jelöltél ki egy oszlopot?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
tomigonzo
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 23:11

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: tomigonzo »

Zizi64 írta:
LO van telepitve a nemzetkozi oldalrol,
Ezt mondjuk sejthettem volna az aláírásodban szereplő verziószámból...
"NeoOffice 4.0.2"


hogy hogyan tudom az eppen aktiv munkalapot pdf be exportalni :SSSS
Több lehetőséged is van erre (egyszerűbbtől a bonyolultabbig rendezve sorolom:

1.: Nem a beépített Pdf Export funkciót használod, hanem egy virtuális Pdf Printert. Akkor ugyanúgy, mint a papír alapú nyomtatáskor, meg tudod adni, hogy csak a kijelölt munkalapot, és azon belül is mely oldalak nyomtatódjanak.

2.: Minden munkalapon kikapcsolod a nyomtatási tartományt: (Formázás - Nyomtatási tartomány - Szerkesztés: "Semmi")
Exportálás előtt beállítod az aktuális munkalapon a nyomtatni kívánt tartományt ugyanebben a menüpontban.

3,: Írsz rá egy makrót: Az API-n keresztül Basic nyelven meg tudod mondani az export szűrőnek, hogy mi legyen a nyomtatási tartomány, vagy hogy melyik munkalapot kell exportálni, és abból is hány oldalt...



letoltotem a javitott ods filet, PDF be akartam exportalni (egyik oszlopot nem szeretnem megjeleniteni a pdf-ben), irasi hibat jelez :S
Ezt nem tudom, hogy mi okozta... Mondjuk nem is értem, hogy hogyan használtad a funkciót: rejtett oszlopot hoztál létre, vagy a kijelölt területet próbáltad meg valahogyan exportálni és emiatt szándékosan nem jelöltél ki egy oszlopot?
1: bocs majd javitom,

2: tok egyszeruen szeretnem, amelyik munkalap epp aktiv azt szeretnem kiexportalni mindenfele jelolgetes nelkul, ennyi (az hogy pl pdf printer-kent csinaljam nem lenne gond mert macen eddig is ment igy egyeb programokkal, szoval nem lenne ujdonsag, ha lehetne, de itt megint millio beallitas, basic nyelven programozas, nem igazan latom miert jo ez nekem (es masnak) 2013ban azert meg ha ingyenes is a progi kisse userfriedlybb megoldast varnak,


3: tok egyszeruen oldottam meg, az az oszlop mar elmeleiteg kivul esne (ill esett is MS excelben) a lap nyomtatasi tartomanyan es pdf ben nyomtataskor csak az elso oldalt kertem kinyomtatni, igy ez automatikusan lemradt,
na itt termeszetesen nem, es nem is tudom normalisan ujra meretezni hozza az oldalt, margokat, es a tablazatoto hozza,


szoval tomoren ez igy nagyon szenvedos, pedig semmi komoly dolgot nem akarok csinalni,

boseges gyors segitseged pedig ismet csak koszonni tudom, ahogy latom az, hogy szamomra az LO igy hasznalhatataln az semmikeppen nem a segitseged elmaradasa miatt van ;)
LibreOffice 4.0.2 a MacOS 10.8 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cella tulajdonsagok

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

de itt megint millio beallitas
A számítástechnika már csak ilyen. Ha egy kattintással működőre írják meg a programot a fejlesztők (mindent előre beállítanak helyetted) ), akkor:
"Nem elég rugalmas!";
ha sok beállítási lehetőséget hagynak, akkor
"Nem felhasználóbarát!"
lesz az ítélet...
szoval tomoren ez igy nagyon szenvedos
Csak jelzem: még nagyon az elején vagy a fentebb említett kemény tanulásnak. Sőt szerintem úgy istenigazából még hozzá sem kezdtél...


A SABLONOK, a STÍLUSOK, a MAKRÓK használatának a lehetősége éppen azért vannak beleépítve a programba, hogy egyrészt rugalmasan bármit át- és be tudjál állítani a paraméterek közül. És ezeket egy-egy típusdokumentum esetében csak egyszer kelljen végigcsinálni, legközelebb már csak egy-két kattintás, és a kezedben van a hasonló formátumú dokumentumpéldány.

Valóban nem könnyű elsajátítani a sablonok, stílusok, makrók használatát, de megéri.

A SABLONOK a dokumentum globális kinézetének, az azt meghatározó összegyűjtött és szabadon állítható tulajdonságok névvel nevezett csoportja.
A STÍLUSOK a dokumentumon belüli egységeknek (oldal, bekezdés, lista, betű) összegyűjtött és szabadon állítható tulajdonságainak névvel nevezett csoportja.
A MAKRÓK pedig a dokumentumon ismételten végzett, végzendő módosítások, tennivalók, tevékenységek összegyűjtött és szabadon programozható, névvel nevezett (függvények , vagy eljárások) csoportja.

Azért vannak összegyűjtve és névvel ellátva, hogy ha egyszer, nem kevés munkával "összeraktad" az adott dolgot, akkor legközelebb már csak a nevével hivatkozva rá, egyetlen mozdulattal meg tudd ismételni azt a rengeteg beállítást, vagy tevékenységet, amit az adott felhasználói SABLON, STÍLUS vagy MAKRÓ tartalmaz.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése