[Megoldva] Olvasási hiba

Táblázatkezelő
xes
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. március 25., hétfő 14:38

[Megoldva] Olvasási hiba

Hozzászólás Szerző: xes »

Sziasztok!

Az alábbi hibaüzenetet kapom a táblázat megnyitásakor:

Olvasási hiba.
Formátumhiba a fájlban, a(z) content.xml aldokumentum 2,1502604(sor,oszlop) helyén.

Sajnos mentésem nincs és négy napi munkám van benne.

Valakinek valami ötlete? :(
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
xes
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. március 25., hétfő 14:38

Re: olvasási hiba

Hozzászólás Szerző: xes »

LibreOffice 4.0
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: olvasási hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az alábbiak MINDEN tervező, szerkesztő, rajzoló szoftverre vonatkoznak, ahol sok munka veszhet el egy fájl megsérülése esetén.

1.: Ha fontos munkát végzel, legyen bekapcsolva a biztonsági mentés funkció, és állítsd be az elérési útvonalát a neked kedvezőre (vagy csak nézd meg, jegyezd meg, hogy hová van állítva.)
Azon a helyen megtalálod az azonos fájlnévvel, de ".bak" kiterjesztéssel ellátott biztonsági másolatot.
De természetesen az is lehet már hibás.

2.: Ha fontos munkát végzel, gyakran ments kézzel is, újabb és újabb nevű fájlokba. (én a fájlnév végére 001 kezdettel egy három jegyű számot teszek általában, és mindig növelve a számot úgy mentem el a "Mentés másképp" funkcióval.)
Ekkor viszonylag könnyű visszatalálni a MÉG MŰKÖDŐ változathoz.

3.: Ha fontos munkát végzel, akkor ne csak egyetlen helyre mentsd a munkádat, hanem több, egymástól független helyre, hiszen minden típusú adathordozó megsérülhet! Lehetséges helyek: Helyi HDD, Hálózati meghajtó Pendrájv, E-mailben elküldöd magadnak, Google Drive (az még az automatikus szinkronizálást is elvégzi...), vagy egyéb "Felhő", CD/DVD-re írás: legalább kettőt használj ezekből egy-egy nap végén, de inkább sűrűbben...

4.: Ha a fájlod még hihető méretűnek mutatja magát, akkor van esélyed az 5. pontban leírt műtét esetén a gyógyulásra. Ha lecsökkent a mérete, akkor valami nagyon nagy hiba történt: Mentés közben a hálózati meghajtó, a pendrájv elérhetetlenné vált, és a fájl "eltört". Ez esetben gyakorlatilag semmi esélyed a visszaállításra.
Ha fontos munkát végzel, soha ne dolgozz USB-s eszközre közvetlenül, arra csak másolatot tegyél rá egy fájlkezelő szoftver segítségével a munkád befejezése (abbahagyása, és a szerkesztett fájl bezárása) után!

5.: Ha ezeket már mind túl későn mondtam (de a jövőre nézve még biztosan időben!), akkor neki kell állnod a fájlod "felboncolásához". (Azt is egy másolaton végezd, mert akár még tovább is ronthatsz a helyzeten!)
Az ODF formátum tulajdonképpen egy ZIP csomagolt fájl.
Ha az eredeti kiterjesztést egy fájlkezelővel megváltoztatod *.zip-re, akkor a megfelelő fájlkezelővel bele tudsz nézni, és ki tudod a munkád lényegét bányászni - ha az a része nem sérült. (Ha elküldöd - ha nem tartalmaz érzékeny adatokat -, akkor megpróbálkozhatok ilyen adatkibányászással én is...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
xes
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. március 25., hétfő 14:38

Re: olvasási hiba (megoldva)

Hozzászólás Szerző: xes »

Hálás köszönetem! :bravo: :super:
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: olvasási hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mi jelentette a megoldást?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése