Diagram másolás Writer-be [Megoldva]

Táblázatkezelő
natt2001
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. január 10., csütörtök 0:10

Diagram másolás Writer-be [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: natt2001 »

Sziasztok!

Számítógép újratelepítés miatt került a gépemre az OO 3.4.1 verzió. Tavaly a 3.3 (3.2?) verziót használtam. Annál a verziónál, ha a Calc-ban elkészített diagramot átmásoltam, a Writer-be, az adatsorok szépen "együtt mentek" a diagrammal. Most az új verziónál csak a diagram "váza" másolódik át (tengelyek, rács... stb.), az adatok nem. Jobb-klikk + >Diagram adattáblázata...< kiválasztása esetén üres táblázat jelenik meg. Az sem működik, hogy kijelölöm a Calc-ban a teljes adatterületet, majd CTRL+C/V-vel átviszem a Writerbe.

Mi a megoldás? Vagy ez programhiba?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára natt2001 2013. január 20., vasárnap 22:23-kor.
OOO 3.4.1 W7x64
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diagram másolás Writer-be

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az a helyzet, hogy nálam AOO3.4.1 és LO3.6.4.3 programokkal (és azok kombinációival is /LOCalc->AOOWriter; AOOCalc->LOWriter/ ) is működik, úgy ahogyan elvárod.
CalcDiagramWriterbe.png
1.: Talán egy tiszta telepítés segíthet.
1.a.: (Windows XP rendszeren: kézzel törölni kell még az Uninstall után a "Documents and Settings" és a "Program Files" mappában megmaradt, a programhoz kapcsolódó dolgokat.
Ez azzal jár, hogy a makróid, egyéni beállításaid elvesznek, ha előtte nem archiválod azokat! - Ezeket az újratelepítés után a megfelelő módszerekkel visszarakhatod...)

2.: A teljes újratelepítés mellett megpróbálkozhatsz a LibreOffice párhuzamos feltelepítésével, hogy kipróbáld: azon működik-e... A két program gond nélkül működik nálam, egyszerre (egy időben futtatva) is.

3.: Könnyen lehet, hogy a felhasználói profil törlése/átnevezése is segít. Ez gyakorlatilag az 1.a pontban jelzett Documents and Settings mappában tárolt dolgok törlését jelenti, a program "Uninstall"-ja nélkül. Lásd:
http://forum.openoffice.org/hu/forum/vi ... f=17&t=287
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
natt2001
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. január 10., csütörtök 0:10

Re: Diagram másolás Writer-be

Hozzászólás Szerző: natt2001 »

Köszönöm a gyors választ! Közben VirtualBox-on XP-re feltettem a LO 3.6.4.3-at azon működik. AOO 3.4.1-en nem. Egyébként a teljes Win7 install friss (egy hetes). Mellékelten küldöm a Calc fájlt.
Csatolmányok
sin_3ph.ods
(19.84 KiB) Letöltve 97 alkalommal.
Nem_mukodik.jpg
OOO 3.4.1 W7x64
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diagram másolás Writer-be

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor némi további tesztelés után finomítok az észrevételemen:

A te csatolt fájlodat
LO Calc-cal megnyitva és LO Writerbe másolva: működik
LO Calc-cal megnyitva és AOO Writerbe másolva: működik
AOO Calc-cal megnyitva és LO Writerbe másolva: nem működik
AOO Calc-cal megnyitva és AOO Writerbe másolva: nem működik

Saját grafikonjaim, amit LO3.6.4.3 Calc-ban hoztam létre, bármelyik Calc-kal megnyitva, bármelyik Writer-be helyesen másolódnak át.

Saját grafikonjaim, amit AOO3.4.1 Calc-ban hoztam létre, bármelyik Calc-kal megnyitva, bármelyik Writer-be helytelenül másolódnak át.

Tehát az AOO-ban a Calcban a Grafikon létrehozása körül lehet a probléma. Ezt a hibát érdemes lenne jelentened - ha ugyan meg nem tették már; nem kerestem rá...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diagram másolás Writer-be

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ismert hiba, de még nem javították ki :(
A Calc rendben van, itt a Chart modulban lehet a hiba, a másoláskor elveszik az adat, bárhová teszed Writer, Impress vagy Draw dokumentumba mindegy, sehova sem teszi át az adatot.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
natt2001
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. január 10., csütörtök 0:10

Re: Diagram másolás Writer-be

Hozzászólás Szerző: natt2001 »

Köszönöm a válaszokat! LibreOffice-szal folytatom a munkát...
OOO 3.4.1 W7x64
Válasz küldése