Legördülő lista méretének beállítása

Táblázatkezelő
blues
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. december 13., csütörtök 19:04

Legördülő lista méretének beállítása

Hozzászólás Szerző: blues »

egy másik fórumon megtudtam hogy miért van a problémám
idézem: "Űrlapvezérlőnél a listában elfoglalt hely a kimenet, activex vezérlőnél a kiválasztott érték."

ez fasza, de nem szeretnék macrot használni erre a feladatra (activex vezérlő esetében én így értelmeztem)

esélytelen másképp megoldani a feladatot?
vagy kérdezem máshogy...
el lehet ezt vhogy html környezetben készíteni (ne kelljen hozzá táblázatkezelő program se) ?
esetleg bármi másban?


---------------------------------------------------------------------------------------

a problémát zizi64 megoldotta de most mégis van vele némi gondom...
az egészet át kellett tennem MS Office-ba de itt már nem működik...

kérek valakit nézze meg mi benne a hiba... (lásd csatolmányt)

a feladat az lenne, hogy a lenyíló menüben található szöveghez tartozó értéket szorozza össze a mellette lévő cella értékkel
így megkapom a végeredményt, de nekem nem megy a dolog se FKERES se INDEX függvénnyel MS Office-ban mivel ebben
a programban nem az adatbázisként használt cellák tartalmát jeleníti meg, hanem azt a számot ahanyadik a tétel az adatbázisban...

üdv.
blues

----------------------------a lenti rész megoldva -------------------------------------------------------

legördülő lista mérete változtatható-e? mire gondolok?
amikor lenyílik a lista - amiből választani lehet - baromi hosszú, de az ablak csak 11 sor magas, mellette a görgető sáv...

na ennek a mérete jó volna ha nagyobb lenne (pl. dupla, azaz 22 sor)
vmi ötlet?

köszi
blues
Csatolmányok
lenyilo menu.xlsx
(16.81 KiB) Letöltve 376 alkalommal.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára blues 2013. február 8., péntek 10:10-kor.
OpenOffice 3.6.2.2 a windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legördülő lista méretének beállítása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha az "Adatérvényesség" funkció legördülő listájának látható elemszámára gondolsz, akkor sajnos nem tudok megoldást.
De ha az Űrlapelemek közül a "ListBox", vagy a "ComboBox"elemet használsz, annak lehet állítani a lista látható hosszát.
Csatolmányok
Listák.ods
(9.26 KiB) Letöltve 364 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése