[Megoldva] Writer-ből beillesztett részt hogy lehet törölni?

Táblázatkezelő
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Writer-ből beillesztett részt hogy lehet törölni?

Hozzászólás Szerző: x00 »

Writer-ből illesztettem be egy 2 hasábos részt. Sokadszorra sikerült, megjelent néhány zöld pont-szerűség, egy több cellás rész sarkaiban, talán entert kellett nyomni, Ctrl+V nem volt elég. Ezt sehogy se bírtam kitörölni, még a visszavonás se működött. Végül kiléptem mentés nélkül, és újra beírtam amit az utolsó mentés óta írtam bele a file-ba. Hogy lehet az ilyet kitörölni? Nem a cellákba írt be, hanem olyan volt mint egy több cella méretű diagram, de törölhetetlen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2012. augusztus 24., péntek 17:31-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Writer-ből beillesztett részt hogy lehet törölni?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sokadszorra sikerült, megjelent néhány zöld pont-szerűség, egy több cellás rész sarkaiban, talán entert kellett nyomni, Ctrl+V nem volt elég.
Azért a beillesztés pontos módját kellene tudni a segítéshez... Milyen formátumként, objektumként történt a beillesztés??!
Vagy kellene egy mintafájl, amiben benne van ez a "kitörölhetetlen" dolog.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Writer-ből beillesztett részt hogy lehet törölni?

Hozzászólás Szerző: x00 »

Writerben .odt file megnyit, Calcban .ods file megnyit.
Writerben egérrel kijelölés, Ctrl+C.
Calcban egy üres cellára, Ctrl+V. Megjelenik 8 kis zöld négyzet, a kurzorral mozgatható az általuk kijelölt terület. Ekkor már látszik benne a szöveg eleje. Enter: megjelenik a szöveg, görgethetően. Most rájöttem hogy ha egy ezen kívül eső cellába kattintok akkor visszaáll a 8 kis zöld négyzet és törölhető a del billentyűvel.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Writer-ből beillesztett részt hogy lehet törölni?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...akkor te nem egyszerű (formázatlan) szövegként, nem formázott szövegként illesztetted be, nem is valamely komponensét (kép, egyenlet, táblázat, stb.) a dokumentumnak, hanem teljes értékű szöveges dokumentumként sikerült beillesztened, beágyaznod.

Használd az "Irányított beillesztés" funkciót, ha "egyszerűbb formában" szeretnél valamit átemelni az egyik típusú dokumentumból a másik típusúba.
A "Beillesztés" ikon jobb oldali kis nyilával is választhatsz a különféle lehetőségek közül, de a menüből is eléred a lehetőségeket:
Szerkesztés -> Irányított beillesztés.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése