Üres helyett zéró

Táblázatkezelő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: editor »

B1 cellába beírom: =A1

Ha az A1-be azt írom, hogy "Béka", akkor B1-ben is az jelenik meg.
Ha az A1-be azt írom, hogy 123, akkor a B1-ben is az jelenik meg.
Ha az A1-et üresen hagyom (blank), akkor a B1-ben 0 (nulla szám) jelenik meg. Azt szeretném, hogy ha A1 üres, akkor B1 is üres legyen ilyen esetben.

Van megoldás?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha az A1-et üresen hagyom (blank), akkor a B1-ben 0 (nulla szám) jelenik meg. Azt szeretném, hogy ha A1 üres, akkor B1 is üres legyen ilyen esetben.
Természetesen van. De természetesem csak arra van, hogy üresnek látszódjék. Ezt írd a B1-be:

Kód: Egész kijelölése

=if(isblank(A1);"";A1)
Vagy ennek a magyar nyelvű megfelelőjét, ha nálad a "Magyar függvénynevek" opció van beállítva...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

... de vigyázz, ha a C1-be beírod a =ISBLANK(B1) függvényt, akkor az a"HAMIS" logikai eredményt adja, hiszen a B1 - bár üresnek látszik - képletet azért még tartalmaz!
Erre mondtam, hogy csak üresnek látszik...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm szépen, ehhez hasonló látszólagos megoldásokat alkalmazok magam is, de nem tetszik. Egyrészt képletekkel terhelem az amúgy is túlterhelt gépemet, másrészt én pont azt szeretném egy másik helyen, ami az eredeti helyen van. Ha nulla, akkor nulla. Ha semmi, akkor semmi. Ha szöveg, akkor szöveg. Gondoltam, nem lehet olyan gigantikus fejlesztés, hátha beletettek egy ilyet a LibreOffice-ba, de ezek szerint nem. Köszönöm a választ.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

ehhez hasonló látszólagos megoldásokat alkalmazok magam is, de nem tetszik.
Ez nem ÚGY látszólagos megoldás, hanem ez a táblázatkezelő programok lényege: A vezérlő kódok ott vannak a cellában, és a bemeneti változó frissülésekor a "kód" lefut (a képlet végrehajtódik). Ha "tiszta" adattáblára van szükséged, képletek nélkül, csak adatokkal, amit "kívülről" manipulálhatsz: akkor használd az adatbázis kezelőt.

Vagy használd a makrókat. Írj olyan szubrutint, ami a kívánt cellatartomány tartalmát egy esemény hatására átmásolja a célterületre... Akkor az csak akkor fut le és terheli a gépedet, amikor te akarod.

Aztán azt is el kell döntened: vagy megveszed a gépeden is kielégítő sebességgel futó MS terméket - amit ráadásul már remekül tudsz használni, ahogy kivettem a hozzászólásaidból (makróval, stílusokkal együtt) -, vagy megerősíted (lecseréled) a gépedet egy olyanra, amin normálisan képes futni a LibreOffice, OpenOffice, és nekiállsz megtanulni a használatát. Remek ingyenes könyvek vannak a Writerhez és a Calchoz is. Kezdők számára a jelen fórum adminisztrátora r4zoli írta le a főbb tudnivalókat:
mek.oszk.hu/09300/09300/09300.pdf
http://libreoffice.hu/2010/07/22/az-ope ... -2-kiadas/
https://hu.libreoffice.org/assets/HU_fi ... zeto31.pdf
stb...

Nálunk a cégnél és nálam otthon is többségében régi, vacak egymagos, 800 MHz FSB-jű, 2,8...3,2 GHz környékén működő gépeken WinXPprofSP3-on futnak minden gond nélkül 2...4 GiB RAM-mal (na jó, Hyperthreading-es processzoros, és lánykorukban márkás gépek voltak ezek, de mi már használtan vettük.) A memória is csak DDR1, de duálba rendezve. És ezeken a gépeken az AGA-8 nevű, többszörös iterációt tartalmazó makró beágyazva a szűkítőelemes áramlásmérők szintén többszörös iterációt tartalmazó méretezési számítási képletébe, jól használható sebességgel működik 10 párhuzamos (egyszerre kiszámítandó) munkapontban.
És ilyen gépet ma már húszezer környékén lehet venni használtan.

:)
Tudod te is: sz...-ból várat építeni... (Értsd: SZámítástechnikai hulladék-ból). Ha komoly munkád van, akkor be is kell fektetni, hogy nyereséges legyen.
Hardware, Software, "Knoware": A háromból legalább kettőnek rendben kell lenni

:)

Könnyen lehet, hogy meg kéne már tisztítani a gépedet a fölösleges, ráadásul automatikusan induló, háttérben megbúvó erőforrás-zabáló programoktól is, esetleg újratelepíteni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm, ami a gépparkot és annak állapotát illeti: nyilvánvalóan a túlélési lehetőségeket keresem, és amikor van egy legális MS Office alattam, akkor is készülök arra a (vész)helyzetre, amikor nulláról, MS licenszek nélkül kell létrehozni egy működő környezetet. Szeretem én az MS-t, szeretek pénzt adni is nekik (mennyit adtam már...), de most ha választani kell, inkább a családnak adom helyettük, és akiktől az ingyenes megoldást kapom, azoknak majd hasonlóval "fizetek". Mert amit csinálok, annak előbb-utóbb használható eredménye lesz. Ami a gép pucolást illeti, túl vagyok rajta.

Most olyan kézikönyveket próbálok készíteni, amelyek kompetencia alapján személyre szabottak. Sok változótól függ, hogy kinek hol, mivel van dolga és miben van illetékessége, olyan kézikönyvet akarok, ami személyre szabott, és csak azt tartalmazza, ami az illető tudásával és környezetével összhangban van. Tesztelési és oktatási terveket több dimenziós paramétertérben már ügyesen tudok előállítani LibreOffice-szal ezen elvek alapjánm de a kézikönyvhöz sokkal jobban kellene értenem a Writer, a Calc és a Base együttműködését. A blank helyett nullát ad vissza probléma (amit már megkerültünk ugyebár "workaround"-dal) ott szól bele, hogy üres sorok helyébe nullákat ír, ami egy könyv bekezdéseként nem jól néz ki.

Mindenesetre továbbra is végtelenül hálás vagyok segítő soraidért.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A blank helyett nullát ad vissza probléma (amit már megkerültünk ugyebár "workaround"-dal) ott szól bele, hogy üres sorok helyébe nullákat ír, ami egy könyv bekezdéseként nem jól néz ki.
Ez a megoldás nem megkerülés, ez A MEGOLDÁS.
...vagy pedig egyértelműbben, és példafájlokkal demonstrálva be kéne mutatnod, hogy miért nem jó neked ez az alapvető megoldás... mert így nem igazán értem.

- Te azt a könyvet Calc-ban írod?
- Vagy a Calc táblát regisztrálod adatbázisként, és a Writerbe hivatkozod a cellatartalmakat? Itt okoz problémát?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Üres helyett zéró

Hozzászólás Szerző: editor »

Most csak röviden: majdnem minden lehetséges kombináció szóba kerül, és folyamatosan változni fog, hogy mi hol van. Van olyan kézikönyv, ami konkrétan Calc-ban készül, de Base-ből vesz adatokat, van olyan, ami Writerben, de kér adatokat Calcból, és van olyan, ami Writerben készül, és Baseből kér adatokat, ahol a Base lehet, hogy egy ODBC vagy Oracle adatbázisból veszi azokat.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése