Kép beszúrás

Táblázatkezelő
crowe
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012. július 17., kedd 9:15

Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: crowe »

Tisztelet Mindenkinek,

Képet szeretnék beszúrni (LibreOffice 3.5.5.3, win7 és ubuntu ) alatt, mindkét rendszer alatt ugyanaz a problémám. Csak fekete négyszög jelenik meg a kép helyén. Természetesen próbálkoztam átlátszósággal és hasonló beállításokkal.
MásOffice alatt ugyanazt a képet, ugyanabba a táblázatba simán be tudom szúrni. A képek normális méretűek és jpeg kiterjesztésűek.

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv

C.
LibreOffice 3.5.5.3 Windows 7, Ubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Otthon van mégy csak fent a 3.5.5, az is XPprofSP3-on, de meg fogom nézni, hogy nálam mi történik.
Te viszont azt az információt add még meg kérlek, hogy milyen típusú (kiterjesztésű) és milyen méretű kép-fájllal történt mindez.
Illetve, még azt, hogy belinkelni, vagy beágyazni próbáltad a fájlt?

No meg még azt, hogy melyik másik Office alatt működik?
MS?
LO másik verzió?
OpenOffice?
Egyéb?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Az ods, xlsx üres (adat nélküli) fájlba 32bites win7 alatt LibO 3.5.5.3-ba be tudtam szúrni jpg, png és tiff képfájlokat minden probléma nélkül, rendesen megjelennek.
Mekkora a fájlméreted?
Milyen fájlba akarsz beszúrni?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
crowe
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012. július 17., kedd 9:15

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: crowe »

Sziasztok,

xls- kiterjesztésbe szeretnék 1,8 - 2 MB -os jpeg -eket beszúrni (próbáltam ods-be ott is ugyanaz az eredmény).
Ha linket (hiperhivatkozással )beszúrom akkor a későbbiekben a linkre kattintva megnyitja a képet a képnézegetőben, beágyazni nem próbáltam (be vallom nem is tudom, hogy kell).
MásOffice (enyhe szarkazmussal irányába) a MsOffice 2010-et jelenti nálam.
LibreOffice 3.5.5.3 Windows 7, Ubuntu 12.04
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A képeket a cellákba akarod beszúrni?
Az én ismeretem szerint ez nem lehetséges, csak cellához horgonyozni.
Hány képet akarsz beszúrni?
hogy tisztábban lássunk mi a célod a beszúrással?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A "Kép beszúrása" párbeszédpanelem láthatod a választási lehetőséget, hogy csak hivatkozásként, ("Hivatkozás") vagy ha ezt nem jelölöd be, akkor beágyazottként kerüljön a kép a dokumentumodba. Ez utóbbi esetben a kép teljes méretével növeli a dokumentumod méretét, míg a hivatkozás beszúrása esetén a kép a fájlon kívül marad. Ennek nagy hátránya viszont, hogy ha máshová áthelyezed a képet, akkor a dokumentumod nem fogja elérni.
kép beszúrás.png
Mindkét képbeszúrási mód esetén megjelenik a kép a dokumentumban, A kattintható hiperhivatkozás beillesztése a cellába az egy másik dolog...

Kipróbáltam: az .xls, és az.ods formátumú dokumentumba is be tudtam illeszteni működőképesen egy 2,4 MiB méretű jpg fájlt, mid beágyazva, mind pedig hivatkozással.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
crowe
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012. július 17., kedd 9:15

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: crowe »

Sziasztok,

Igen cellába szeretném beszúrni, nem hivatkozásként, mert tovább kell küldenem a kész táblázatot. Amit idáig sikerült elérnem, ha a képet egy külső programmal lekicsinyítem, mondjuk 1,8MB-ről 240,1KB re akkor sikerül működőképesen beillesztenem, úgyhogy itt lesz a kutya valahova elásva.Viszont az ezzel járó minőség romlást szeretném elkerülni, ha lehet.
LibreOffice 3.5.5.3 Windows 7, Ubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Valamilyen fájlmegosztó oldalra, tárhelyre töltsél fel egy rosszul működő mintafájlt, ide meg másold be az elérhetőségét. (Mert ide a fórumra nem lehet ilyen nagy fájlt feltölteni.)
Akkor le tudjuk azt tölteni és meg tudjuk vizsgálni, hogy mi okozhatja a bajt...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
crowe
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012. július 17., kedd 9:15

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: crowe »

Sziasztok,

Például ezt a most készített képet is csak így tudom beilleszteni.
https://plus.google.com/u/0/photos/1060 ... 5223614945
LibreOffice 3.5.5.3 Windows 7, Ubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Több észrevételem is van a feltöltött képpel kapcsolatban:

1.: Úgy értettem, hogy egy ods, vagy xls fájlt a beszúrt képpel együtt töltsél fel valahová, hogy kipróbáljuk, hogy nálunk se látszik benne a kép, vagy csak nálad jelenik meg rosszul.


2.: Erről jut eszembe, hogy az Eszközök/Beállítások alatt a memóriaterületek mekkorára vannak nálad állítva?
Memóriabeállítások.png
3.: Te tényleg így készítesz képernyőképeket? (A képernyőadatok elmentésével sokkal kisebb felbontással is jobban olvasható képi információhoz jutsz...

4.: Akárhogyan is (bármilyen nézetben, nagyításban) töltöttel le a képedet, az csak néhány tíz kilobájtos méretű volt. Slideshow nézetben: 168 KiB. Pedig látom a tulajdonságainál, hogy nagyobb méretű van feltöltve...Ezzel hiába próbálkoznék azt hiszem...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
crowe
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012. július 17., kedd 9:15

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: crowe »

Szia,

1. https://docs.google.com/open?id=0B2oQxS ... lFnZGFVTFk
2. LibreOffice által használt 100MB
Memória objektumonként 15 MB
3. Természetesen nem. Ez volt előttem, ezt fényképeztem le. De most a kedvedért megfordultam :-D https://plus.google.com/u/0/photos/1060 ... 7336937953
4. bocsánat, ezt nem értem. Honnan töltöttem le képet?
LibreOffice 3.5.5.3 Windows 7, Ubuntu 12.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

töltöttel le := töltöttem le

4. Bocsánat, én is elütöttem: A teáltalad feltöltött képet látom ugyan a webhelyen, de bárhogyan is próbálom letölteni, csak jóval kisebb méretű változata töltődik le, nem az eredeti kép, hanem az éppen látott nagyítású, redukált változata...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De a legfontosabb, hogy ne egy képet töltsél fel valamilyen tárhelyre, hanem egy táblázat-fájlt, (ods, xls formátumban), ami tartalmaz egy általad beillesztett, nálad hibásan megjelenő képet is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Amit már feltöltöttél, az igen kis méretű (78 KiB), az nem tartalmazhat nagy képet...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A feltöltött fájlod ezt a hibás képet tartalmazza:
1000000000000800000006003BE87F2B.png
Átneveztem a letöltött fájjlodat .zip kiterjesztésűre, és az csomagban megtaláltam a képet a Pictures alkönyvtárban.

Valami miatt megsérül a beillesztett fájlod a beillesztés közben!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az a helyzet, hogy nekem továbbra is mindig sikerül hibátlanul nagyméretű, .jpg típusú képet beilleszteni a
"Beszúrás - Kép - Fájlból"
menüpontokkal.

Ezek után
- vagy neked kellene feltölteni LETÖLTHETŐ módon egy saját, nagy méretű képet, hogy azzal is meg tudjam próbálni a beillesztést. A múltkorit csak csökkentett méretben sikerült letöltenem. Hogyan kell onnan az eredeti fájl méretű képet letölteni?
- vagy meg kellene próbálnod a LibreOffice-hez talán jobban illeszkedő .png formátumba konvertálni a képeidet, és azzal megpróbálni a beszúrást...
- vagy én feltöltök valahová egy nagy képet tartalmazó .ods fájlt, és te is próbáld meg letölteni és megnyitni, hogy a te programoddal működik-e...

Innen töltsd le a "nagy kép.ods" fájlt, és próbáld megnyitni a programoddal:
http://www.mediafire.com/?9zhkguglm86vi


Nálam a LO3.5.4 verzió van fenn. Érdemes frissíteni a LO3.4.x verzióról.
(Ugye nem az OpenOffice3.4 van nálad fenn? Az se rossz, csak más - más lehetséges hibákkal)

Biztos, hogy a képeid valóban .jpg formátumúak? Nem csak a kiterjesztése az?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt jeleztek pont ugyanilyen hibát, bár az az 5.0 verziót érintette,
https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=47035

és mára ezt javították a fejlesztők.
http://wiki.documentfoundation.org/Releases/3.5.4/RC2

de ettől még felbukkanhatott újra...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...Szóval a nagyméretű fájlokkal történt privát levélváltások után ott állt meg a dolog, hogy a kérdező crowe fájljainak bármilyen kismértékű konverziója után gond nélkül beszúrható volt már a dokumentumba.
Az IfranView képnéző-konvertáló programot használva egyszerű "Mentés más néven" .JPG, vagy .PNG formátumba mentett képek már remekül együttműködtek a LO-val, pedig a pixel felbontást egyáltalán nem változtattam a mentéskor, a sűrítési arányt pedig még az eredetinél nagyobb fájlméretet adó beállítási értékkel is kipróbáltam...

Valószínűleg az eredeti kép belső fejléce (Exif?), vagy tartalmának kódolása valami miatt nem kompatibilis a LO-val, amit a képkonvertáló program "helyre rázott". Hibás lehetett, vagy valami legeslegújabb, még nem elterejedt verziója a JPG formátumnak, ezt nem tudom...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szbadarepulo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. december 8., kedd 19:20

Re: Kép beszúrás

Hozzászólás Szerző: Szbadarepulo »

Szervusztok!

Feladat a következő volt. Képet ellátni egy vízjel típusú átlátszó logóval. Nem a betűbűvészből beszúrható szövegekkel, mert azok csak szövegek, hanem egy képpel, logóval.
Illetéktelen felhasználás elleni védekezésként volt erre szükség, és átlósan kellett a képre föltenni.
Help és fórum infók alapján Draw-ban és Impressben is működnie kellett volna a beszúrt kép átlátszósági állításának. De nekem nagyon nem működött.
A terület/kitöltés/átlátszóság állítása módszerrel próbálkoztam.

Én megoldásom:
1) Kisméretű logot, mint képet (400 x 400) előállítottam (Irfanview) a képkezelőben, már elforgatott változatban. (Kisméretű képről később)
2) Draw-ban a háttérképet behívtam
3) Logonak beszúrtam egy téglalapot. (keret láthatatlanra állítva, hogy később ne zavarjon) azonos szögben elforgatva, mint a logot.
4) A téglalapot kitöltöttem Bitképpel. És ezt már hagyta átlátszónak állítani. A téglalap kitöltésére használt bitképet pedig a bitképek közé importálással állítottam elő, a már előre elkészítette kisméretű elforgatott kép behívásával. Ezután már kiválasztható volt a logo, mint terület kitöltő bitkép, és állítható volt az átlátszósága is. Kisméretű kép azért kellett, mert bitképpel kitöltött terület utólag nem zoomolható, csak széleit lehet levágni. Így, ha nagy képpel töltünk ki egy területet, akkor csak a közepéből fog egy kis részlet látszani, és a szélei lemaradnak.

Üdvözlettel: Szbadarepulo
M??r libre office 3.5
Válasz küldése