Relatív hivatkozás fájlokra

Táblázatkezelő
valek
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 18:23

Relatív hivatkozás fájlokra

Hozzászólás Szerző: valek »

Sziasztok!
Linux, Ubuntu 10.04, LibreOffice 3.5.
Ezt (Fájlrendszerhez viszonyított URL-ek mentése alcím) találtam egy a calc-ban megejtendő relatív hiperhivatkozás ügyében (szükség van rá a táblázat és a csatlakozó fájlok lemezre írásakor). De egyáltalán nem akar nekem működni, akárhogy variálom a dolgokat LibreOffice 3.5 calc-ban. A dolgot függvénnyel szeretném megoldani, nem a program automatikájával.

Az alábbi módon műlödik Microsoft Office Excellel a relatív hiperhivatkozás windows alatt a ./ és a ../ módszer.
=HIPERHIVATKOZÁS("./hivatkozott_fajl.kiterjesztes";"megjelenítendő szöveg")

Sikerült a fenti súgóban leírt relatív hivatkozási mód már valakinek?
Örömmel veszem az illető segítségét.

Valek
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Relatív hivatkozás fájlokra

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jómagam csak makróval tudok valami hasonlót megvalósítani.
A mellékelt két fájlt töltsd le és másold bármelyik könyvtáradba, de azonosba a kettőt.
Működni kéne a hiperlinknek, bárhová is másolod.

Az eljárás lényege, hogy a CELL függvénnyel meg tudod állapítani a .ods fájlod aktuális URL-jét.

(Sőt "TOOLS" makrókönyvtár függvényeivel közvetlenül a teljes elérési útvonalat is meg lehet állapítani, de a mellékelt példa saját makrót és a CELL() függvényt használ.)
Relatív hiperlink példa.ods
(17.71 KiB) Letöltve 210 alkalommal.
Másik.pdf
(18.29 KiB) Letöltve 195 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
valek
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 18:23

Re: Relatív hivatkozás fájlokra

Hozzászólás Szerző: valek »

Köszönöm szépen! Ilyet csak sokára tudtam volna írni vagy talán jobban mondva soha. Majd jól kipróbálom! Azért talán jó lenne kifejleszteni ezt a képességét talán az illetékeseknek, ha már a súgóba is beírták. Gondolom van millió más dolguk.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 8.x
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Relatív hivatkozás fájlokra

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azért talán jó lenne kifejleszteni ezt a képességét talán az illetékeseknek, ha már a súgóba is beírták.
Az Openoffice képes relatív URL-eket kezelni. Ezt az
"Eszközök - Beállítások - Megnyitás és mentés - Általános "
panelen a
"Save URLs relative to file system"/"A fájlrendszerhez viszonyított URL-ek mentése"
"Save URLs relative to file internet"/"A internethez viszonyított URL-ek mentése"
bejelölésével lehet bekapcsolni.

Ez pontosan azt jelenti, amit takar: a program megállapítja, hogy a szerkesztésre megnyitott, hiperlinkeket tartalmazó fájl éppen hol található, és a tárolt hiperlinkeket ennek megfelelően módosítja. De a link megjelenésében mindig abszolútnak látszik, tartalmazza az éppen aktuális gyökérkönyvtárhoz viszonyított teljes elérési útvonalat.
...Ahogy ezt a példában is láthatod.

- Te kifejezetten függvénnyel szeretted volna ezt megvalósítani a dolgot. (Az útvonal string kibontását az URL-ből én hirtelen nem tudtam megoldani a beépített szövegfüggvényekkel, egyszerűbb volt írni rá egy rövid makrót.)
- Az, hogy tudja a relatív URL-eket kezelni a program, az én meglátásom szerint nem jelenti rögtön azt is, hogy az "eggyel könyvtárszinttel vissza" jelölőjét (a két pont) is tudja alapértelmezésben kezelni. (Még az is lehet, hogy azt is tudja, csak én se értek annyira hozzá. De makróval megírni a funkciót szinte biztos, hogy lehetséges...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése