NSLOOKUP Calc-ba?

Táblázatkezelő
Pandinvs
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011. május 23., hétfő 14:42

NSLOOKUP Calc-ba?

Hozzászólás Szerző: Pandinvs »

Üdv!

Van valakinek ötlete, hogy hogyan oldható meg az, hogy egy cellában tárolt (pl. A1) URL-hez tartozó IP címet lekérdezhessek egy másik cellában (pl. B1)? Az oprendszerem Windows7, tehát van parancssori "nslookup" parancs. Amint ez megvan, már könnyen tudom a kapott értékeket automatikusan formázni, hogy kiemelje az azonos IP-ket. A script elég, ha a lap megnyitásakor egyszer lefut, vagy manuálisan futtatom.
OpenOffice.org 3.3.0 (Build:9567)
Windows 7 SP1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NSLOOKUP Calc-ba?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem túl sok iformációt sikerült összeszednem (előtte SEMMI tudásom nem volt a dologról), de talán ezzel el tudsz indulni:

az nslookup használata:
http://support.microsoft.com/kb/200525/hu

És mellékelek egy mintapéldát, amiben az A1 cellában kiválasztható, vagy beírható domain név alapján lekérdezi a cím információkat a program. A program eleje innen származik:
http://www.vbforums.com/showthread.php?t=343973

Ez nem teljesen tűnik OOo/LibO Api függvényhívásnak (Excel példa), de működik LibreOffice-ban, windows XP-n. Az eredeti példa vége - maga a letárolt fájlból való visszaolvasás - nem működött, azt töröltem, helyette kerestem egy Pitonyak-példát a txt fájl olvasásához. A lekérdezett adatokat ugyanis az nslookup sajnos úgy tűnik, nem tudja függvény kimenő adatként közvetlenül visszaadni, hanem egy átmeneti fájlba képes letárolni, mondjuk a C:\ meghajtóra.

A program másik része onnan olvassa be. Azt a kódot Andrew Pitonyak OOME_3_0.odt fájlnevű leírásából vettem. Sajnos a keresett IP cím, nem minden esetben ugyanabban a sorban szerepel a visszakapott adatok között. Ha ismered a szabályát, vagy veszed a fáradságot, hogy az előtte lévő szöveg alapján kikerestesd a stringekből, akkor nyert ügyed van.

Összességében itt van a fájlban az eddig összegyűjtött tudásom a témáról:
GetIPAddress.ods
(13.77 KiB) Letöltve 162 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése