[Megoldva] Önműködő rendezés

Táblázatkezelő
csanyipal
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 10., szombat 12:50
Tartózkodási hely: Európa

[Megoldva] Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: csanyipal »

Üdvözletem!

Amit használok: LibreOffice Verzió: 5.4.2.2.0+ .

Amit szeretnék: a Munkalap2 című munkalapon egy cellatartomány két oszlopból és tíz sorból áll, címe: A7:B16. E tartománynak nevet adtam: SzemélyiségTulajdonságok.
E tartományban az A oszlopban nevek vannak, melyek megnevezik a B oszlop értékeit.
A B oszlop celláiban ÁTLAG függvények vannak, melyek egy másik, Munkalap1 nevű munkalap cellatartományaiból számolják az átlagot.
A B7-B16 tartományban tehát különféle értékek találhatók, melyek függnek a Munkalap1 tartományok értékeitől.

Azt szeretném, hogy a Munkalap2 munkalapon a A23:B32 cellatartományban, melynek méretei megegyeznek az A7:B16 tartomány ( e tartománynak is nevet adtam: RangsoroltSzemélyiségTulajdonságok ) méreteivel ( azonos számú oszlop és sor ) a SzemélyiségTulajdonságok tartomány értékei csökkenő rangsorba legyenek sorolva a B oszlop szerint, de automatikusan; amikor a Munkalap1 -en megváltoztatok egy értéket, akkor a Munkalap2-őn a SzemélyiségTulajdonságok tartomány automatikusan számolja az új átlagot; hogyan érhetem el azt is, hogy a RangsoroltSzemélyiségTulajdonságok tartományban a SzemélyiségTulajdonságok értékei is ennek megfelelően automatikusan újra legyenek rangsorolva, azaz rendezve a B oszlop szerint?
Csatolmányok
RoboLabor_Felmero_Kisero_Hatasvizsgalo_Adatlap.ods
A kérdéses Calc állomány.
(35.45 KiB) Letöltve 204 alkalommal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csanyipal 2017. december 30., szombat 20:38-kor.
Üdvözlettel, Pali
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy ODF típusú mintadokumentum többet segítene, mit az akármilyen részletes leírás. Mert a leírás azt tartalmazza, amit SZERETTÉL VOLNA megvalósítani, de a fájl azt amit MEGVALÓSÍTOTTÁL. Nem kell, hogy érzékeny adatokat töltsél fel ide; elég, ha valami fals, de az eredetire struktúrájában hasonló adatokkal helyettesíted.
Ahhoz, hogy tippeket adjak, próbákat kell tenni - sőt: meg kell érteni a feladatot. Ahhoz meg kell egy fájl. Nagyon nincs kedvem a leírásod alapján létrehozni a fájlt adatokkal, nevekkel, képletekkel...

128 KiB-ig közvetlenül fel tudsz ide tölteni csatolmányokat, a nagyobbakat fájlmegosztó szolgáltatásokon keresztül tudod linkelni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
csanyipal
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 10., szombat 12:50
Tartózkodási hely: Európa

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: csanyipal »

Feltöltöttem a Calc állományt.
Üdvözlettel, Pali
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én így képzelem el a dolgot:

Az átlagértékeket ésszerűen kerekítem, és az azonos értékek egyedivé tétele érdekében hozzájuk adom az eredeti pozíciójuk 1/10000 részét. Így már egyértelműen sorba rendezhetők az értékek, és így a VLOOKUP() függvény is hibázás nélkül működik: a segédtáblából a sorba rendezett adatok alapján létre lehet hozni a végeredmény táblát.
RoboLabor_Felmero_Kisero_Hatasvizsgalo_Adatlap_Zizi64.ods
(35.83 KiB) Letöltve 211 alkalommal.
Ha az azonos adatok között másféle (előre meghatározható) sorrend kívánatos, akkor azt meg kell adnod, hogy mi alapján szeretnéd azokat rendezni. Aztán vagy lehet úgy, vagy nem.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
csanyipal
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 10., szombat 12:50
Tartózkodási hely: Európa

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: csanyipal »

Nagyon szépen köszönöm!
Üdvözlettel, Pali
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nincs mit! :D

Akkor tekinthetjük MEGOLDOTT-nak a problémát??
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
csanyipal
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. március 10., szombat 12:50
Tartózkodási hely: Európa

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: csanyipal »

Igen.
Üdvözlettel, Pali
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önműködő rendezés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

"Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva]."

Most én megteszem...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése