Szűrés egy cellában több névre

Táblázatkezelő
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Szűrés egy cellában több névre

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Sziasztok!
Egy táblázat egyik oszlopában (pl. egy munka elvégzője) van amikor x, van amikor y, van amikor z ... máskor viszont x és y ... esetleg x, y, z vagy akár z és x (tehát fordított sorrendben) bevezetésére volna szükség.
Meg tudom-e azt valahogy oldani, hogy egy kattintással ki tudjam szűrni mindazokat a munkákat, amelyekben pl. x érintett (akár egyedül, akár mással).
(mivel egy több százas táblázatról van szó, az nem igazán megy, hogy az automatikus szűrőben keressem ki és kattintgassam végig mindazokat a lehetőségeket, amelyekbe valamilyen kombinációban szerepelhet x)
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrés egy cellában több névre

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Teljesen használhatatlan táblázatstruktúra az, amit itt leírtál. Ha lehet tudni a személyek maximális számát, akkor a nevüket egyenként külön-külön oszlopban kellene tárolnod.

Valószínűleg így se megoldhatatlan az, amit szeretnél, de sokszoros munkával: makrók írása, nevek széttördelése, szűrők vezérlése, stb...

Példafájlt mindenképpen fel kellene töltened ide, hogy lássuk: szabályosan ismétlődő elválasztó karakterek vannak a nevek között, vagy az is olyan kusza, mint az egész táblázatod??
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Szűrés egy cellában több névre

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Zizi64 írta:
Valószínűleg így se megoldhatatlan az, amit szeretnél, de sokszoros munkával: makrók írása, nevek széttördelése, szűrők vezérlése, stb...
Annyit valószínű nem ér az egész :D

Mellékelek egy részletet ... tehát azt kellene szűrjem, hogy pl. Lollok melyik akciókban vett részt.

(még az elején vagyok az adatok bevitelének, tehát tudom bármilyen módon beírni. Általában egy-egy eseményen 1-3-an vannak, de a végére lesz 100+ név ... s ha van rá mód, akkor most úgy szeretném táblázatba rakni, hogy használható legyen később ...
Csatolmányok
minta.ods
(14.43 KiB) Letöltve 161 alkalommal.
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrés egy cellában több névre

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Én így gondoltam azt, hogy MINDENKINEK legyen oszlopa, és abba az legyen beírva, hogy részt vett-e az adott munkában, vagy nem. A kétállapotú érték 1/0; Igen/Nem, Igaz/Hamis lehet.

Így egy egyszerű általános szűrővel rá lehet szűrni egy - vagy egymás után több névre -, hogy az adott személy, vagy két adott személy EGYSZERRE részt vett-e a munkákban, vagy egy adott munkában ("ÉS" kapcsolat).

Az irányított szűrővel meg még kacifántosabb szűréseket tudsz megvalósítani: akár két vagy több személy "VAGY"-lagos részvételét is leszűrheted.

A visszaküldött mintában az általános szűrő van bekapcsolva.
Minta_Zizi64.ods
(13.99 KiB) Letöltve 158 alkalommal.
Nyilván nem ez az egyetlen jó megoldás a táblázat struktúrára, de mindenképpen jobb, mint a "vegyített cellatartalom", amit legelőször írtál.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Szergio
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. március 13., csütörtök 16:11

Re: Szűrés egy cellában több névre

Hozzászólás Szerző: Szergio »

Köszönöm szépen!
Ez egy kicsit elbonyolítaná a dolgomat (a 100+ oszlop) ... de így legalább megbizonyosodtam, hogy akkor ez volna a járható út (s nem nagyon van más egyszerű megoldás, amelyet csak én nem tudtam ;-)
Ubuntu 20.04 • Libreoffice 7.6 • Windows 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrés egy cellában több névre

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az is kérdés lehet: miből van/lesz több? Munkából, vagy emberből?

Amiből több van azt célszerű a sorokba, amiből kevesebb, azt az oszlopokba helyezni. Mindenképpen egy kétdimenziós mátrix lesz az adathalmaz, csak ki kell választani, hogy melyik verziót könnyebb kezelni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése