[Megoldva] Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyére

Szövegszerkesztő
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

[Megoldva] Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyére

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Nem tudom, ez bug vagy feature, de amíg az OOo-t használtam, nagyon elégedett voltam azzal a tulajdonságával, hogy amikor megnyitottam a writerrel egy dokumentumot, akkor rögvest oda ugrott, ahol a kurzor volt annak utolsó mentésekor. Ezt nagyon hasznos funkciónak tartottam, mert sokszor szerkesztgetek régebbi dokumentumokat, amik nagyon hosszúak, s így mindig ott folytathattam ahol előzőleg abbahagytam, anélkül, hogy keresni kellene a helyet, ahonnét folytassam.

Nos, a LibreOffice nem ilyen. Úgy tapasztaltam, hogy függetlenül attól, hol változtatok a doksiban, s hol áll a kurzor a mentéskor, új megnyitáskor mindig a dokumentum legelejénél nyitja meg azt. Kérdésem, hogy

1. ez normális-e, vagy nálam lehet valami hiba hogy így működik?
2. lehet-e ezen változtatni, hogy a nekem tetsző, "OOo stílusú" viselkedésre térjen vissza?

Ez nekem nagyon fontos lenne, annyira, hogy kizárólag emiatt nem álltam még át LO-ra az OOo-ról.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára violazoli 2023. november 13., hétfő 21:49-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Nekem a LibreOffice3.3.1 úgy működik, ahogy azt te is elvárod.

Paraméterek:
Az én LO-m WindowsXPproSP3-on fut.
Előtte OxygenOffice3.2.1 volt fenn (fenn is maradt) és abból vett át minden beállítást.
Az OxygenOffice se a "fősodorból" származó kódon alapult, hanem a Go-OO kódon. Te melyik disztribúció és verzió után telepítetted fel a LO-t? 2.4.x után történő telepítésnél tudok problémákról, de csak hallomásból (Angol és magyar fórum). Ugyanígy lehetnek esetleg problémák, ha a másik "ág" csomagja (disztribúciója) után telepítettél. Esetleg egy felhasználói profil törlést érdemes megpróbálni.
Olyan dokumentumon is kipróbáltam, amit még a régi verzióval szerkesztettem utoljára, és olyanon is, amit az újjal hoztam lére. Mindegyikkel jól működik.
Csak .odt típusú fájllal próbáltam, igyekezz te is a natív fájltípusokat használni. A dokumentumok szerkesztési (munka) példányainál kizárólag azt érdemes használni, a kész eredményt konvertáld csak idegen formátumba.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Természetesen én is csak .odt formátumot használok. És nem Windows, hanem Linux alatt, közelebbről meghatározván GoboLinux 014.01 alatt.
Fenn van az OpenOffice 3.2.0 is, azalatt nincsenek ilyen problémáim. Amikor feltelepítettem a LibreOffice előző verzióját, a 3.3.0-t, már az is így (rosszul) működött, hogy nem ugrott az utolsó szerkesztés helyére. (És semmit nem importált át az OpenOffice beállításaiból). Akkor reménykedtem benne, hogy ez csak valami ideiglenes bug, s majd a következő kiadásnál megoldódik, de hát lám, nem oldódott meg... Nem hinném hogy a profilommal lenne baj, mert SEMMIT nem importált az OpenOffice beállításaiból, hanem új könyvtárakat hozott létre magának az első indításkor a $HOME-ban.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(És semmit nem importált át az OpenOffice beállításaiból).
Se az általad telepített kiterjesztéseket, az általad írt makrókat, se az egyéni kezelőfelület beállításokat?
Vagy teljesen "szűz" állapotban használod a régit?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Amikor az előző LibreOffice-ot feltelepítettem, az egyáltalán semmit nem importált át az OOo beállításaiból, "szűz" volt. Most amikor e legújabb LO-t tettem fel, ez már megtalálta az előző LO beállításainak EGY RÉSZÉT, de csak egy részét, mert semmi olyat nem vett át, amit az előző LO "Testreszabás" funkciójával állítottam be, például az egyéni billentyűzetkombinációkat. És ez igazán bosszantó. Mert azt még elviseltem, hogy EGYSZER újra kellett ezeket definiálnom, mert az OOo-ból nem hozta át, mert oké, ez elvileg egy másik program, a neve is más, rendben van. Na de amikor ugyanazt a progit frissítem?! De a legbosszantóbb mégsem ez, hanem hogy megnyitáskor nem ugrik az utolsó szerkesztés helyére. Nem értem, ez miért van. Az OOo eddig még sosem csinálta ezt.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

És ez igazán bosszantó. Mert azt még elviseltem, hogy EGYSZER újra kellett ezeket definiálnom, mert az OOo-ból nem hozta át, mert oké, ez elvileg egy másik program, a neve is más, rendben van.
Talán csak a Linuxos verziót sújtja ez az "átok", mert nekem OxygenOffice-ről LO-ra frissítéskor is átvett szépen minden beállítást, extrát.
Újra kérdezem: az "eredeti OpenOffice melyik disztribúció volt? A "Go-OO" féle, vagy a - emlékeim szerint - "MainStream"-nek nevezett alap változat? Mert a LO a Go-OO vonalat folytatja tudtommal, a gyökerek, a forráskód különbözősége esetleg okozhat ilyen problémát. De ezt itt a fórumon szinte biztosan nem tudjuk megoldani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Azt én már nem tudom megmondani, hogy az "eredeti" OpenOffice melyik disztró volt. Annyit tudok, hogy egy rpm fájlból hekkeltem össze a magam disztrójához, a GoboLinuxhoz. A verziója 3.2.0-hu, és a mai napig kiválóan működik. Pontosan e módszer szerint telepítettem a LO-kat is, de mind az előző LO-val, mind a mostanival így jártam, ahogy fentebb leírtam. Mindenesetre amíg e gond meg nem oldódik, biztos nem térek át a LO-ra az OOo-ról, mert nekem ez fontos. Van egy rakás (több tucat) doksim, hol ezt olvasom, hol azt, hol itt szerkesztek beléjük hol amott, s nem mindegy ezért, hogy megnyitáskor rögvest az utolsó szerkesztés helyére ugrik-e nekem, vagy sem. Ugyanis hosszú, több száz oldalas doksikról van szó, kínszenvedés lenne mindig megkeresni az elejétől nekem az utolsó szerkesztés helyét.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

amíg e gond meg nem oldódik, biztos nem térek át a LO-ra az OOo-ról,
Ahhoz, hogy "elkezdhessen megoldódni", jelentened kellene a fejlesztők felé. Itt a fórumon, mi (te meg én) ehhez a problémához kevesek vagyunk. Én nem tudom kipróbálni, csak Ubuntum van, azt se nagyon használom. Reprodukálható leírás kell a hibajelentéshez, de legalábbis minden részletre kiterjedő leírás, hogy a fejlesztők is ki tudják próbálni, hogyan nem működik.

Itt lehet jelenteni. (ha te nem teszed meg, valószínűleg más se fogja.)
http://libreoffice.hu/hibabejelentes/
vagy angolul:
https://bugs.freedesktop.org/
És itt is tudod leellenőrizni is, hogy valaki jelentette-e már...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Re: Doksi megnyitásakor ugorjon az utolsó szerkesztés helyér

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Bejelentettem a hibát. Köszi a linket!
Válasz küldése