Keresés és csere

Szövegszerkesztő
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Weblapot nyitottam meg Writerben. Itt az új sorok mind lágy sörtörések. Ezeket akarom átalakítani normál sortörésre. Megtudtam, hogy ezeket a keresés/csere ablakban reguláris kifejezésként lehet kicserélni. A lágy sortörés fordított perjel és n betű. A normál ENTER-t viszont nem találtam sem a saját súgóban, sem az interneten. Noha itt ír valami olyat, hogy fordított perjel és r betű, de erre NEM ENTER-re cseréli, hanem fordított perjel és r-re.
Hogy lehet bevinni az „új bekezdés” karaktert a keresőablakba????
Képernyőkép hozzá: http://picasaweb.google.com/lh/photo/cX ... directlink
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kellemes Karácsonyt!
Hogy lehet bevinni az „új bekezdés” karaktert a keresőablakba????
A "Keresés" mezőbe, vagy a "Csere erre" mezőbe? Ugyanis nem egyformán viselkedik a \n a két mezőben!

(ShiftEntert - > Enter-re) így kell cserélni:
OpenOffice súgó:
Reguláris kifejezések listája:

A Shift+Enter használatával beszúrt sortörést jelöli. Egy sortörés „bekezdés vége” jelre való lecseréléséhez a Keresett szöveg és a Csere erre mezőkbe írja be a \n értéket, majd hajtson végre egy „Keresés és csere” funkciót.
A \n a Keresés mezőben a sortörést jelenti, amelyet a Shift+Enter billentyűkombinációval vittek be.
A \n a Csere erre mezőben a bekezdésjelet jelenti, amelyet az Enter vagy a Return billentyűvel vihet be.
Legalábbis az OxygenOffice-ban...
Hogy ellenkező irányban (Entert - > ShiftEnter-re) hogy kell cserélni, azt én sem tudom jelen pillanatban...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
brtkr
Önkéntesek
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2008. október 6., hétfő 14:32
Kapcsolat:

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: brtkr »

Úristen!!! Ugyanarra kell lecserélni és akkor a lágy sortörés kemény sortöréssé válik. :ucrazy: Nem semmi.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Az "Alternative Find & Replace" kiegészítő tudja oda- és visszafelé is a cserét!
http://extensions.services.openoffice.o ... /AltSearch
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: editor »

Sziasztok, nekem most fordított a feladat, bekezdés vége jeleket kellene sortörés jelre cserélni.
Minden alkalommal csomóba ugrik a gyomrom, mikor ilyesmit kell csinálni, annyira unfriendly ez a reguláris kifejezéses megoldás, különösen a bekezdés és sortörés kezelése, de ez alkalommal hiába a rosszullét, nem találtam meg a megoldást. Az Alt Search már nem használható, tudtok olyan megoldást, amihez nem kell programozni?
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: editor »

editor írta:tudtok olyan megoldást, amihez nem kell programozni?
Workaround: Microsoft Word-ben megnyitni, ott nem probléma a sortörésre csere. Ahogy olvasom, a Writerben szándékosan tették lehetetlenné ezt a funkciót, attól véd meg, hogy egy replace all funkcióval túl hosszú bekezdéseket hozzak létre, és ezzel összeomlasszam a dokumentumomat. Nehéz elhinnem, hogy erre a problémára még nem született megoldás, de úgy tűnik, ez a helyzet. A fejlesztők szerint ez nem probléma.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nehéz elhinnem, hogy erre a problémára még nem született megoldás, de úgy tűnik, ez a helyzet. A fejlesztők szerint ez nem probléma.
Az "Alternative Find & Replace" kiegészítő tudja oda- és visszafelé is a cserét!
Lásd feljebb. Ez egy megoldás, és régen megszületett.
Az Alt Search már nem használható, tudtok olyan megoldást, amihez nem kell programozni?
Miért nem használható az AltSearch? Nálam telepítve van LO447-en, és működik. Sőt direkt a te kedvedért, most föltelepítettem LO-Portable5.1.4 alá is, és ott is működik: tudok vele lágy sortörést bekezdés vége jelre cserélni, és fordítva is. Természetesen az alábbiakat figyelembe kell venned:

A túl hosszú bekezdés létrejötte valós veszély. De legalább ennyire veszélyes lehet, ha egyébként különböző stílusúnak szánt bekezdéseket sikerül ezzel a módszerrel véletlenül összekutyulnod.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keresés és csere

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az 1.4.1 az AltSearch legfrissebb verziója a LO kiterjesztés-oldalon:
http://extensions.libreoffice.org/exten ... for-writer
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése