Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Szövegszerkesztő
emitter
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 20., szombat 21:47

Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Hozzászólás Szerző: emitter »

Sziasztok,

az a problémám, hogy már beírtam jónéhány irod.jegyz. bejegyzést, de szeretnék a meglévők közé még beszúrni egyet. Erre [0] sorszámmal rakja be nekem a [3]-as helyett. Hiába frissítem magát az irod.jegyzék-táblázatot (jobb gomb rá -> Update index/table), ugyanúgy 0 marad. Régebben magyar OOo-m volt, azon nem emlékszem ilyen problémára, pedig ennél régebbi verzió volt... Neten sem találtam fórumokon ilyen problémát még..

Mit lehet tenni ilyenkor, van vmi trükk? Vagy csak az marad, hogy az összes későbbi bejegyzést töröljem, és a beszúrandótól kezdjem el újra beszúrogatni őket? Nem hangzik túl jól, főleg ha később megint be kéne szúrnom egy újat :?

Köszi előre is a segítséget!
Kristóf
OpenOffice 3.2 az Ubuntu 8.04 -en
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Mivel az irodalomjegyzék-bejegyzés nem jegyzékként van definiálva, hanem mezőként, így a mezőket is frissíteni kell.
Tehát:
- Jegyzék beszúrása (ilyenkor kap egy számot).
- Irodalomjegyzék frissítése (ekkor rendeli a megfelelő sorszámot az adott jegyzékhez)
- Eszközök/Frissítés/Mezők (vagy F9).
Az utolsó kettő rész lehet egyben is frissíteni Eszközök/Frissítés/Minden frissítése opcióval.

Anti
emitter
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 20., szombat 21:47

Re: Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Hozzászólás Szerző: emitter »

Köszi az ötletet (nem ismertem ezt eddig), de sajnos nem segített.. Esetleg nem próbálnád meg te? Elküldöm emailben a doksit, ha megadod a címed.
OpenOffice 3.2 az Ubuntu 8.04 -en
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Inkább készíts egy kis mintafájlt, 3-4 bejegyzés és egy irodalomjegyzékkel. Mindent ugyanúgy csinálj, mint az eredeti doksiban. Töltsd fel ide, így többen láthatják a probléma okát. Több szem többet lát.

Ne felejtsd el kiszedni a nem publikus adatokat a feltöltendő fájlból (Eszközök/Beállítások/OpenOffice.org/Biztonság Beállítások gomb, majd jelöld be a "személyes adatok eltávolítása mentéskor" opciót).

Anti
emitter
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 20., szombat 21:47

Re: Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Hozzászólás Szerző: emitter »

hmm, most hogy csináltam egy mintafájlt, és 2 meglévő bejegyzés közé szúrtam be egy harmadikat, szépen [2]-es sorszámot adott neki, majd F9-re az eredeti másodikat átírta [3]-ra... nem tudom, mi lehet az én doksimmal, még szórakozom egy kicsit vele, aztán ha nagyon nem megy, lehet mégiscsak átküldöm neked :)
OpenOffice 3.2 az Ubuntu 8.04 -en
emitter
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. november 20., szombat 21:47

Re: Irodalomjegyzék index-számozása nem frissül

Hozzászólás Szerző: emitter »

na ez nagyon érdekes volt, végül sikerült, de hogy hogyan, azt nem tudom.. Az volt, hogy egy kép feliratában volt a bejegyzés. Oké, mondom, kipróbálom a többi képnél - hát azoknál jó volt, szépen átszámozta magát. De ennél az egynél maradt a nulla. Akkor töröltem a képet, újra beillesztettem, majd a feliratát is, és végül a bejegyzést. Maradt nulla.
A kép alatt volt egy üres sor, azt kitöröltem, és akkor átszámozta magát! De hogy ez miért volt neki eddig probléma, azt nem sikerült megfejteni. Mindenesetre most már nyugodtan fekszem le a sikeres nap után :)
OpenOffice 3.2 az Ubuntu 8.04 -en
Válasz küldése