Saját cseretáblázat mentése

Szövegszerkesztő
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: puho »

Helló
A szövegszerkesztő cseretáblázatát jelentősen átszerkesztettem. Ezentúl nem a helyesírási hibákat felügyeli, hanem
fordító programként működik. Például, ha beírom, hogy JÜB, akkor azt automatikusan behelyettesíti a JÜB román megfelelőjére. Ilyen módon rengeteget dolgoztam rajta, egy egész magyar-román orvosi szótárat beírtam a cseretáblázatba, és nem szeretném, hogy az adatok elvesszenek.
Hogyan lehet a cseretáblázatról biztonsági mentést készíteni?
Windows 7 - LibreOffice 4
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Én sem tudtam, de megkerestem a következő módon: Írtam be néhány új kifejezést a cseretáblázatba. Gondoltam, akkor a keresett fájl mérete nőni, dátuma frissülni fog. Egy olyan fájlkezelővel, amivel lehet dátumra is keresni (ezerféle van ilyen, én UnrealCommander-t használok, ingyenes) meg is találtam:

WindowsXP; OxygenOffice3.2.1 esetében ez a fájl növekszik és frissül, amikor új szavakat veszek fel:
c:\Documents and Settings\Kovács Tibor\Application Data\OpenOffice.org\3\user\autocorr\acor_hu-HU.dat

Ezt először elmentettem (átmásoltam) egy másik könyvtárba, és elkezdtem megvizsgálni a MÁSOLATOT. Átneveztem .zip kiterjesztésűre (az OpenOffice, szinte mindent .zip-ben tárol, csak a "zip" kiterjesztés helyett más-más karaktereket használ a különböző funkciójú fájlok esetében), és kicsomagoltam belőle a könyvtárakat, fájlokat.

Ezek közt fogsz találni egy DocumentList.xml nevűt. No, az tartalmazza az általad beírt szavakat. Ezt (vagy az egész .dat fájlt) kell archiválnod. Sőt valószínűleg egy "xml editor"-ral szerkesztheted is magát a fájlt (nem az OOo-t javaslom erre a célra).
cseretáblázat.png
De azt neked kell kipróbálnod, hogy ha visszamásolod azt az OOo alá, akkor működik-e?!! A visszamásolás előtt megint kell egy biztonsági másolatot csinálnod az OOo alatt lévő módosítandó könyvtárakról, fájlokról!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: puho »

Köszönöm a választ. Azóta megtaláltam. Egyenesen az Openoffice mondja meg, hogy hol van ez a fájl. Eszközök - Beállítások - Útvonalak - Automatikus javítás.
Ki fogom próbálni, hogy működik-e újra bemásolva.

Ennek a cseretáblázatnak a maximális méretéről nem lehet tudni valamit?
Windows 7 - LibreOffice 4
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos a fájl maximális méretéről semmit sem tudok...
Próbáld ki!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: puho »

Éppen most próbáltam ki, és működik a biztonsági mentés.
Erről az xml editorról ha tudnál valamit bővebben...
Azt meg lehetne oldani valahogy, hogy a második oszlop szerint legyen indexelve?
Tehát arról van szó, hogy adva van egy magyar-román szótár, amit én hoztam létre, úgy, hogy minden szót külön-külön beírtam. Azt akarnám megoldani, hogy a román-magyar szótárt ne kelljen szavanként beírni, hanem csak megcserélni valahogy a két oszlopot, és nem a magyar szavakat, hanem a román szavakat abc-sorrendbe tenni, és azokat helyettesíteni be magyar szavakkal.
Windows 7 - LibreOffice 4
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!
Erről az xml editorról ha tudnál valamit bővebben...
például:
http://xml-copy-editor.sourceforge.net/
Általában ezek nagyon primitív(nek látszó) szövegszerkesztők, néhány olyan tulajdonsággal amit a programkód-szerkesztők tudnak: pl.: automatikus színkiemelés bizonyos kritériumnak megfelelő kifejezésekre.
Azt akarnám megoldani, hogy a román-magyar szótárt ne kelljen szavanként beírni, hanem csak megcserélni valahogy a két oszlopot, és nem a magyar szavakat, hanem a román szavakat abc-sorrendbe tenni, és azokat helyettesíteni be magyar szavakkal.
Talán be lehetne emelni az xml fájl tartalmát egy táblázatba (szövegfájlként, elválasztókaraktert megnevezve importálni), és felcserélni az oszlopokat, majd visszamenteni (előbb szövegfájlba, majd) xml-be. Ez így kicsit veszélyesnek hangzik, hiszen a sok konvertálás során sérülhet a fájl szerkezete, ami működésképtelenségek okozhat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az első hozzászólásomban a kép az "Unreal Commander" fájlkezelő program "Universal Viewer"-ének képernyőképe, de azzal nem lehet szerkeszteni a fájlt...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
puho
Önkéntesek
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009. január 24., szombat 17:49
Kapcsolat:

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: puho »

Az xml fájl tartalmát bemásoltam egy táblázatba olyan módon, hogy az idézőjelet neveztem meg határvonalnak, ilyen módon különvált az általam beírt szöveg és a gépi szöveg. Az általam írt szöveg két oszlopra tagolódott, ezt a két oszlopot elhelyeztem úgy, ahogy én szerettem volna, tehát megcseréltem őket, és azt az oszlopot tettem ABC sorrendbe, amelyik eddig nem volt így rendezve. A kérdés az, hogy ezt hogyan tudom visszaalakítani xml formátumba. Egyelőre ott tartok, hogy elmentettem csv formátumba, de a legnagyobb probléma az, hogy nem tudom, hogyan fogom visszavarázsolni az idézőjeleket, ugyanis azokat elvesztettem amikor átalakítottam xml-ből táblázat formátumba.
Windows 7 - LibreOffice 4
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Saját cseretáblázat mentése

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jeleztem: mindezt neked kell kipróbálni!

Például szúrhatsz be üres oszlopokat az idézőjelek helyére (még a táblázatos állapotban), aminek minden (használt) cellájába valami jól megkülönböztethető karaktert/karaktersort másolsz: pl.: *** három csillag csak nem szerepel egyéb fontos pozícióban a szövegben)
Figyelj oda a "fejléc" sorokra, abba ne szúrj további oszlopot! (Mozgasd el előtte, majd vissza.)
Ezt a karaktersort egy tényleg egyszerű szövegszerkesztővel (már a szöveg állapotban) kicserélheted ANGOL idézőjelre. A magyar Write magyar (alul/felül típusú) idézőjelekre cseréli a beírt jeleket, ezért javaslom a két lépéses megoldást.

...Nem tudom, mit kezdesz (lehet, hogy hibát okoz) a táblázatból szövegbe alakításkor jelentkező sorvégi ENTER jelekkel...

...Meg ehhez hasonló agyament ötleteim vannak, de ezek nincsenek kipróbálva ám!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése