Táblázat eszköztár

Szövegszerkesztő
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Táblázat eszköztár

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Na sziasztok, megint van egy problemuszom. Én olyan ember vagyok, aki nem nagyon szereti a kéretlen, automatikus szolgáltatásokat. És most baz a bajom, hogy amikor a writerben egy doksiban van egy táblázat, és én "belemegyek" ebbe a táblázatba, pld a kurorbillentyűkkel valamelyik cellájába mozgatva a szövegkurzort, vagy belekattintva az egérrel, akkor a képernyő közepe tájára felugrik valami kis lebegő eszköztárszerűség ami pedig iszonyatosan zavar! Pláne mert alig használok ikonokat, majdnem mindent billentyűparancsokkal oldok meg (80%) amit meg mégsem, azt a helyi menükből. Hogyan lehetne ezt a baromira zavaró szolgáltatást letiltani?
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Táblázat eszköztár

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ezt csak úgy lehet megoldani, hogy a felugró ablak megjelenésekor odamész a Nézet>Eszköztárak -ra és a felugrott eszköztár elől a pipát kiveszed.
Másik megoldás, ha használni akarod az eszköztárat, csak a szöveg feletti megjelenés zavar, akkor valamelyik oldalra, vagy alulra felülre, dokkolod a felugró ablakot
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Poliverzum
Önkéntesek
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 9:28

Re: Táblázat eszköztár

Hozzászólás Szerző: Poliverzum »

Príma, a pipakivétel remek ötlet volt, köszi! Akarja használni a redvás halál az eszköztárat - én billentyűzetfüggő vagyok, bár azt azért többnyire szoktam igényelni, hogy menük legyenek, a nagyon ritkán használt parancsokra. De nem holmi ikonok! Már egy évtizeddel ezelőtt is, amikor a win95 és win98 korában még hülye egységsugarú win-user voltam, a word6.0-nál minden ikont eltüntettem, és úgy testre szabtam hogy még a menükhöz is ritkán nyúltam, majdnem mindent billentyűzetről csináltam benne.
Bevallom, az OOo ezen változatában majdnem szívbajt kaptam tőle, hogy csak úgy magától a képernyőm közepébe dob holmi ikonos eszköztárat. Szerintem ez tök felesleges és ZAVARÓ szolgáltatás. Többnyire ugyanis semmi szükség rá, az ember általában csak be akar írni a táblázatcellába egy új szót, vagy javítani egy hibát.

Szóval köszi a tanácsot!
Linux másfajta • 2.4.X • Linux másfajta
Válasz küldése