Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Szövegszerkesztő
Ruszi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020. december 19., szombat 17:11

Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Ruszi »

Egy nagyobb dokumentumon belül a mellékleteket más stílusban újra kezdve szeretném számozni.
A szám elé betű karaktert tettem. 
A számozás újra indult, de az eredeti anyagban is megváltoztatja a számozás stílusát oda is tett elé karaktert. 
A szakaszhatár váltásra sem reagált másképpen.

Mi a megoldás?
OpenOffice: 7.0.3.1 Wundows 10 PRO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mi a megoldás?
Az első lépés a megoldás felé, hogy feltöltesz ide egy mintadokumentumot. Nem muszáj az éles dokumentumot megosztanod, elég ha preparálsz egy kis méretű dokumentumot, amiben ugyanaz a struktúra, és a probléma.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A számozás újra indult, de az eredeti anyagban is megváltoztatja a számozás stílusát oda is tett elé karaktert.
Most, hogy frissebben és figyelmesebben elolvastam a probléma leírását, arra gyanakszom, hogy itt az oldalszámozásról és nem a dokumentum bekezdéseinek a számozásáról van szó, és hogy te ugyanazt az Oldalstílust alkalmaztad az erőltetetten beszúrt oldaltöréssel, mint a dokumentum többi részére van alkalmazva. Eltérő Oldalstílust kell alkalmaznod. Az összes egyéb tulajdonsága lehet azonos az újabb oldalstílusnak, kivéve azokat, amiket te magad különbözőre szeretnél állítani.

Ez természetesen csakis ODF fájlformátumban fog normálisan működni, mert a .doc fájlformátum nem ismeri az Oldalstílus fogalmát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Ruszi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020. december 19., szombat 17:11

Re: Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Ruszi »

Köszönöm a gyors reagálást!
Küldöm a mintát, amely egy leegyszerűsített jegyzőkönyv váza.

(A lapszámozás az jól működik)

Üdvözlettel: Ruszi
Csatolmányok
Minta_Számozáshoz.odt
(29.03 KiB) Letöltve 250 alkalommal.
OpenOffice: 7.0.3.1 Wundows 10 PRO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Kell, hogy a Tartalomjegyzékben is megjelenjenek a Mellékletcímek?

A Melléklet a mintadokumentumodban az 5. fejezet. Milyen számozást is akarsz valójában újraindítani? Hiszen a Fejezetszámozás funkció eleve biztosítja, hogy
5.1
5.1.1
5.1.1.1
számokkal kezdődjenek az 5. fejezeten belüli számozások.

Ezeket azért kérdezem, mert TELJES megoldást eddig nem találtam, csak részlegeseket. Az eddig nem használt Fejezetszámozási szinteket fel lehet ilyesmire használni, de vagy a Tartalomjegyzékben nem jelenik meg az 5. fejezeti "M-es stílusú" cím, vagy - ahogy nálad is - MINDEN azonos szint M-betűs lesz.

Próbálkozok még egy kicsit...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Ruszi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020. december 19., szombat 17:11

Re: Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Ruszi »

Igen 5.1. ... az működik, de hangsülyoznom kellene, hogy ez "csak" egy melléklet ezért M1.1 ...

Remélem sikerül megoldást találni.
OpenOffice: 7.0.3.1 Wundows 10 PRO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy dokumentumon belül eltérő stílusú számozások

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szóval azzal próbálkoztam, hogy az Fejezetszámozási beállítások ötödik SZINT-jétől ÚJRA 1. al-szintnek; a hatodikat 2. al-szintnek, a hetediket 3. al-szintnek... állítottam be, és csináltam és rendeltem hozzájuk saját címsor-stílusokat is.
(Persze M betűvel a Kezdés paraméterben, míg az eredeti címsor szintből eltávolítottam az M betűt.)

Ezeket alkalmaztam aztán az ötödik fejezet címsoraira. A szövegben szépen meg is jelentek a megfelelő stílusú címsorok, de a Tartalomjegyzéket hiába frissítettem, ott nem. Valószínűleg ütközés van a két-két 1., 2., 3., 4. al-szint között.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése