[MEGODLVA] Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Szövegszerkesztő
svan
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. március 17., kedd 18:42

[MEGODLVA] Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: svan »

Üdvözletem Mindenkinek.
Egy dologban várnám a fórumozók segitségét vagy tanácsát mivel frissitettem Libre 6.2 sorozatról 6.3.5.2 WIN10 (X64) re
Egy korábbi doksim amit rendszeresen használok forma szövegként nem tudok nekem megfelelően nyomtatni.
A doksi első 4 lapját kinyomtattom egy szines tintás nyomtatón mert kell a szin, majd az 5.-dik oldaltól egy lézerest használok költsége miatt. Mivel a lézesres nem duplex ezért az 5-dik oldaltól előbb kinyomtatom a páratlan oldalt majd a végén megforditom a papir köteget és kinyomtatom a 6-odaltól a páros oldalt. Ez eddig működött a 6.2 sorozattal.
Az új 6.3 sorozatnál a 6.2 megszokott mintájára a nyomtatás előtt nyomtatási kép kérés jobb klik "Oldalak 5-" majd átklikk "Páratlan oldal" és a nyomtatás nem az 5- oldaltól indul hanem a dokumentum elejétől (teljes dokumentum hatókör) pedig én az 5- oldatól kezve akarom csak nyomtatni. Az első pár lapot nem akarom mert átforditáskor már bezavar az oldalakba. Most akkor merre menjek az erdőben??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára svan 2020. március 18., szerda 11:14-kor.
Libreoffice 7.1.8.1. (X64) Windows
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Új kérdés - új téma. A hozzászólásodat új témába fogom áthelyezni. A saját hozzászólásaid között meg fogod találni. Máskor te is nyiss új témát!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Most akkor merre menjek az erdőben??
Egy mintadokumentum feltöltésével kezdjél. Nem kell az érzékeny tartalmat itt megosztanod: a fájl egy másolatában cserélj le minden karaktert x-re, azt töltsd fel ide. Ez kell ahhoz, hogy a fájlod stílusstruktúráját meg tudjuk használni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

a 6.2 megszokott mintájára a nyomtatás előtt nyomtatási kép kérés jobb klik "Oldalak 5-" majd átklikk "Páratlan oldal" és a nyomtatás
Ezt nem értem. Nem értem, hogy a nyomtatási kép funkció hogy jön ide. Illetve nem tudom megismételni a leírásod alapján az én LO 6.2.8-amban.
Tehát a menüből
- Fájl
- Nyomtatási kép
- Jobb klikk (de min?)
- Lehet "oldalak 5-"-öt választani a nyomtatási kép funkcióban? Én nem találom.
- Átklikk (hová?)
- "Páratlan oldal": ez sincs a nyomtatási kép funkcióban.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
svan
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. március 17., kedd 18:42

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: svan »

A folyamat a következő Szükséges részek átír és kész vagyok a szöveggel. MAJD
A fölső ikonos menün kijelöl a nyomtatási kép fehér papir kis nagyitóval a jobb alsó sarokban /kép-1/
megjelenik a dokumentum nyomtatási képe / 1 oldal látszik csak/
kijelölök a bal egér mutató folyamatos nyomásával és közben lehúzásával legalább 6 lapot igy több oldal egyszerre látszik/ kép2/
Az első oldal kerete körül egy vékony kék csik van körbe / kép-3/
bal klikk az 5- oldalra és a kék keret oda ugrik át /kép-4/
az 5- oldalon jobb klikk és a felugró mezőn nyomtatás / kép-6 /
alap beállitásban összes oldal van,
bal kikk oldalak és a szövegmezőt javitom "5-" re / kép-7 /
majd bal klikk a páros vagy páratlan oldalra és a nyomtatási kép a dokumentum első lapjai közül indul nem pedig a kérdéses 5- oldal utáni páros vagy páratlan oldaltól
A kérdéses oldal előtti lapokat is ki kinyomtatja pedig azok már megvannak nekem szinesben.
Az páros oldal nyomtatása után nyomtatán a másik oldalra a páratlant vagy forditva de ha az 5. oldal kinyomtatott papir hároldalára a 6. oldalt akarnám nyomtatni akkor a doksi vagy 1. vagy 2, oldala kerül kinyomtatásra attól függően hogy ki a logikusan következő első lap az elejétől nézve.
most nem emlékszem pontosan hogy mi volt a a progi verzió amit felül írtam de arra igen hogy v.mely stabilnak deklarált volt. /elképzelhető hogy 6,3 első sorozatos volt,/
a képeket csak 2 részben tudom feltölteni
szöveg +3 kép most , 4 kép a következőben
Csatolmányok
Képkivágás-3.JPG
Képkivágás-2.jpg
Képkivágás-1.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára svan 2020. március 18., szerda 0:50-kor.
Libreoffice 7.1.8.1. (X64) Windows
svan
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. március 17., kedd 18:42

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: svan »

csak 3-at enged
Csatolmányok
Képkivágás-6.JPG
Képkivágás-5.jpg
Képkivágás-4.JPG
Libreoffice 7.1.8.1. (X64) Windows
svan
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. március 17., kedd 18:42

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: svan »

az utolsó kép +odt állomány
még annyit hogy biztos nem az állomány hülyült meg mert pár évvel ezelőtt mentett régi V 1,19es verzióju állományommal amit még valami 5x verzióval készitettem és nem irtam át azzal is bekavar a nyomtatás közben az uj 6.3.5 progi
Csatolmányok
Minta belső V.3.15_összevont.odt
A szerkeszhető állomány
(81.19 KiB) Letöltve 270 alkalommal.
Képkivágás-7.JPG
Libreoffice 7.1.8.1. (X64) Windows
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Bekavartál rendesen ezzel a nyomtatási kép funkcióval. Teljesen irreleváns, hogy onnan indulsz-e ki, vagy eleve a Fájl - Nyomtatás menüpontból.

Nos, azt kell mondjam: Ez az "Így jártál!" tipikus esete. Ugyanis - ahogy látom -, a funkciót átszervezték, és ez a 6.4.x verziókban is így van. Valószínűleg a fejlesztők fölöslegesnek tartották azt a funkciót, vagy nem is tudatosult bennük, hogy a külön lapon külön funkcióként beállítható dolgokat tényleg egymástól függetlenül is használhatja valaki. Pontosabban a "Valahányadik laptól" funkciót egyszerre, kombinálva a jobb/bal opcióval.
Most "Rádiógomb"-bal történik a választás: VAGY valahányadik laptól, VAGY csak a jobb, VAGY csak a bal oldalakat nyomtathatod.
(Rádiógomb: az egymást kiváltó (arretáló) gombok neve, kizáró vagy kapcsolat van közöttük, egyszerre kettőt "lenyomni", aktiválni nem lehetséges.)

Öt dolgot tehetsz.
- Tiszta telepítéssel visszarakod a régebbi verziót, és vígan használod tovább.
- A hibabejelentő oldalakon protestálsz a változás ellen. Itt a felhasználói fórumon nincsenek jelen a fejlesztők, nem fognak értesülni a problémáról. Változtatni meg biztosan csak akkor fognak rajta, ha elég sokan kifejezik az elégedetlenségüket a változással kapcsolatban.
- Lemondasz a színes előlapokról, és mindent nyomtatsz a fekete-fehér lézernyomtatóval.
- Nem mondasz le a színes előlapokról, és mindent nyomtatsz a színes, tintasugaras nyomtatóval.
- Veszel egy színes lézernyomtatót.

Ez nem bug, de talán egy nem igazán jól átgondolt, egyszerűsítésnek látszó fejlesztési eredmény - kevesebb fül van a nyomtatási beállításoknak, átláthatóbb (lenne). Lehet, hogy megint visított valami MSOffice-ből szalajtott User, hogy "Mé' nem olyan, mint az a másik?!"...

Talán még egy dolgot tehetsz - bár egy ilyen rövid dokumentumnál ez fölösleges többletmunkának tűnik, és én nem is próbáltam még soha.
Fődokumentum-Aldokumentum struktúrába átszervezve a dokumentumodat TALÁN külön tudod a részeket nyomtatni úgy, ahogy te szeretnéd.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ja, még egyet megpróbálhatsz: írsz egy/két/három saját makrót a nyomtatás vezérlésére. A lehetőség a kombinált beállításra szinte biztosan nem szűnt meg, csak nem érhető el most a megváltozott kezelői felületen keresztül.

Megpróbálok majd először rögzíteni egy makrót mondjuk az "5- oldaltól csak a jobb oldalakat" beállítással a 6.2.8-ban és azt a makrót futtatni a 6.3.5-ben. Nyilván én nem pazarlom erre a tonert, meg a papírt, csak PDF-be nyomtatok.
A rögzített makró persze merev lesz, csak fix értékekkel fog működni, de írni lehet "intelligensebb", paraméterezhetőbb makrót is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A makrórögzítés nem jött össze. A lényegi részt (A beállítási értékeket) a makrórögzítő nem rögzíti. Mondjuk ezt tudható a makrórögzítőről: eléggé limitált a tudása.
A nagyobbik gond az, hogy a neten fellelhetős Rész-dokumentum nyomtatási makrópéldák többsége a Calc-ra vonatkozik. Úgy látszik senki nem gondolja fontosnak, hogy egy dokumentum "csak részben" legyen kinyomtatható makrókkal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
svan
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. március 17., kedd 18:42

Re: Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: svan »

kényszer megoldás: vissza tértem a 6,2 sorozathoz. A munkákat kell befejezni prioritás alapon
Libreoffice 7.1.8.1. (X64) Windows
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [MEGODLVA] Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

No azért a jó öreg Andrew Pitonyak és az ő remek makrókönyvei most is segítettek:

itt a makró, amivel meg tudod ugyanazt csinálni LO6.3.5-ön is:

Kód: Egész kijelölése

REM  *****  BASIC  *****
Option Explicit

Sub PrintFirst4
	myPrint("1-4", true, true)
end sub

Sub PrintFrom5Left
	myPrint("5-", true, false)
end sub

Sub PrintFrom5Right
	myPrint("5-", false, true)
end sub

Sub MyPrint(sRange as string, bLeftPages as boolean, bRightPages as Boolean)

rem ----------------------------------------------------------------------
rem Változók definiálása
 dim dispatcher as object
 dim oDoc as object
 dim oFrame   as object
 dim oDocSettings as Object

rem ----------------------------------------------------------------------
rem Hozzáférés a dokumentumhoz
	oDoc = ThisComponent
	oDocSettings = oDoc.createInstance("com.sun.star.text.DocumentSettings")
	
	oDocSettings.PrintLeftPages = bLeftPages
	oDocSettings.PrintRightPages = bRightPages
	oDocSettings.PrintControls = false 'A gombokat ne! (Mézi)
	
	dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")
rem ----------------------------------------------------------------------
   oFrame   = ThisComponent.CurrentController.Frame
 dim args1(2) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
   
	args1(0).Name = "Copies"
	args1(0).Value = 1
	args1(1).Name = "RangeText"
	args1(1).Value = sRange
	args1(2).Name = "Collate"
	args1(2).Value = true
	dispatcher.executeDispatch(oFrame, ".uno:Print", "", 0, args1())

end sub
És itt a fájlod, a beépített makróval és három gombbal. (A gombok nem nyomtatódnak!)
Csatolmányok
Minta belső V.3.15_összevont_makróval.odt
A makrófutást a beállításokban engedélyezni kell! (Legalább közepesre állítani a biztonsági szintet)
(84.46 KiB) Letöltve 264 alkalommal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [MEGODLVA] Nyomtatás LO 6.3.5-ön

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Természetesen az makrókat áthelyezheted a Saját makrók alá, hogy ne csak ebben az egyetlen fájlban működjenek, illetve felveheted a Menübe/Eszköztárra (célszerűen a normál nyomtatási menüpont/ikonok közelébe), hogy ne éktelenkedjenek indítógombok a dokumentum felületén. Ez esetben törölhetővé válik az a sor, ami a vezérlőelemek (gombok) nyomtatását tiltja:

Kód: Egész kijelölése

   oDocSettings.PrintControls = false 'A gombokat ne! (Mézi)
Ezekkel a makrókkal olyan LO verzióban is meg tudod csinálni a te kombinált beállítású nyomtatásaidat, amiben a felhasználói kezelőfelületet "elcseszték" ebből a szempontból.

Természetesen lehet a makrót továbbfejleszteni is: egy Input-Box-szal bekérhető a nyomtatandó tartomány szöveges adata, ha nem minden dokumentumodnál fixen a 4-5 lap között lenne a váltás.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése