[Megoldva] Csak adott karakterstílusúban keresés

Szövegszerkesztő
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Csak adott karakterstílusúban keresés

Hozzászólás Szerző: x00 »

Csak a bekezdés alapértelmezett karakterstílusában levő szövegben szeretnék [ és ] jeleket keresni. Vagyis aminek megváltoztattam a karakterstílusát abban nem. Összesen 2 félét használok, az alapértelmezettet és saját Comment nevűt. Sajnos a keresésben nem találtam olyat hogy csak adott stílusúban keressen. Úgy is jó lenne, hogy elmentem más néven, és kitörlöm a saját karakterstílusú részt belőle, de sajnos ezt se tudom meg lehet-e csinálni: adott karakterstílusúak törlése vagy minden más törlése, vagy adottól eltérő karakterstílusúak törlése vagy minden más törlése: mindegy, mert csak 2 féle van. Köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2019. december 2., hétfő 12:25-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csak adott karakterstílusúban keresés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Emlékeim szerint az AltSearch kiterjesztés tud karakterstílusokra keresni. De ha túlkombinálod a keresési feltételeket, akkor egyszerűbb írni rá egy makrót, mit jól beállítani a meglévő keresőt.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csak adott karakterstílusúban keresés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Igen - kipróbáltam -, magát a karakterstílust ki lehet választani, és azt meg is találja. Azt még nem látom, hogy a keresendő szöveget hogyan lehet mellékombinálni.
De mindenképpen kéne tőled egy mintafájl, hogy próbálkozni és utána javaslatokat tenni tudjunk...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Csak adott karakterstílusúban keresés

Hozzászólás Szerző: x00 »

Köszönöm, megy szépen. A keresendő szöveget közvetlenül a stílust jelentő kód mögé kell írni, szóköz nélkül próbáltam, úgy megy. Mivel például a [] vezérlőjel, \[, \] kell helyettük. Mivel megy szépen, példafájl most nem kell.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Csak adott karakterstílusúban keresés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

OK
szóköz nélkül próbáltam, úgy megy.
Igen, mert a szóköznek is olyan formázásúnak (karakterstílusúnak) kéne lennie a szövegedben, mint a többi keresendő betűnek! De az "előtte-szóközt" általában nem szoktuk megformázni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése