[Megoldva] Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Szövegszerkesztő
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

[Megoldva] Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: x00 »

Bekezdések egyes részeit ciánkékre szeretném változtatni. Hogy ne kelljen minden egyes alkalommal kiválasztani a színt, létrehoztam egy karakterstílust. Mivel karakterstílus alkalmazását sehol se találtam a menüben, és F11 után ha duplán kattintok rá, akkor se változik a kijelölt szöveg, a Ctrl+Shift+N-hez rendeltem hozzá, így már működik. Kikapcsolni viszont csak úgy tudom, ha a vágólapra másolom a szöveget, és Ctrl+Alt+Shift+V-vel formázatlanul beszúrom oda ahol nincs ez a karakterstílus alkalmazva. A Ctrl+M, Bekezdésstílus módosítása nem használ. A bekezdésstílus adatai között fel sincs tüntetve hogy milyen karakterstílusú a bekezdés, csak a karakterek tulajdonságai: font, méret. Tehát nem tudom a bekezdés alapértelmezett karakterstílusára állítani. Hogy lehet akkor karakterstílus alkalmazását kikapcsolni? Karakterstílus helyett bekezdésstílus nem jó, mert van amikor csak a bekezdés egy részére kell. Köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x00 2019. november 28., csütörtök 21:26-kor.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Ctrl+M, Bekezdésstílus módosítása nem használ.
A Ctrl-M a kézi (közvetlen) formázásokat törli, azaz állítja vissza a tulajdonságokat az alkalmazott stílus tulajdonságaira.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha elég széles a monitorod, akkor használd az Oldalsáv-ot! Azon mindig könnyen meg fogod találni az alkalmazható stílusokat.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mivel csak néhány betűre (szóra) alkalmaztad a karakterstílust, nem szüntetheted meg úgy, hogy nem jelölöd ki pont ugyanazt a szöveget, mint amit az alkalmazásakor kijelöltél. De ha azt kijelölöd, akkor alkalmazhatod rá azt a karakterstílust, ami a többi szövegrészre van alkalmazva.
Ha egy szóra alkalmaztad, akkor elég, ha a kurzor a szó belsejében áll, mikor a másik (eredeti) karakterstílust alkalmazod, de ha több szóról van szó szóközökkel súlyosbítva, akkor a teljes szöveget ki kell jelölnöd.

Ha még gyorsabb módszert akarsz, írhatsz rá makrót, ami egy adott (vagy több kijelölt) bekezdésben az általad megadott karakterstílust alkalmazza.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: x00 »

Nem az a kérdés, hogy megtalálom-e, hanem hogy hogy szedem le róla. Ugyanis annak az állapotnak, hogy nincs rá karakterstílus alkalmazva, nincs neve, nincs olyan karakterstílus hogy nincs rá alkalmazva saját, így nem tudom arra állítani. Vagyis nem tudom leszedni róla. Ezen nem segít hogy ott van felsorolva az összes karakterstílus, ha egyszer nincs olyan hogy karakterstílus nélkül.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Olyan nem létezik, hogy NINCS semmilyen karakterstílus alkalmazva. Legalább az Alapértelmezett karakterstílus alkalmazva van. Ezt is láthatod az Oldalsávon!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: x00 »

"ha azt kijelölöd, akkor alkalmazhatod rá azt a karakterstílust, ami a többi szövegrészre van alkalmazva."

Éppen arról van szó, hogy a többi szövegrészre nincs karakterstílus alkalmazva! Tehát nem átállítani kell, hanem leszedni! Megnéztem a bekezdésstílus adatait, nincs benne olyan hogy annak a bekezdésnek a karakterstílusa: be lehet állítani méretet, fontot, stb.-t, de karakterstílust nem lehet a bekezdéshez választani! A karakterstílusoknál sincs olyan hogy bekezdésstílus alapértelmezett karakterstílusa.

Ha például direkt formázással félkövérré teszek egy részt, majd direkt formázással nem félkövérré, akkor a szövegrészhez tudtommal tárolja hogy direkt formázás van rá, hogy nem félkövér. Ha a bekezdés alapértelmezetten nem félkövér, ez nem látszik, viszont van direkt formázás, megnöveli a fájl méretét, lassít, stb.

A legjobb lenne ha itt válaszolnának, mert ez lenne az igazi megoldás:

https://social.msdn.microsoft.com/Forum ... ?forum=vsx

Vagyis nem kellene LibreOffice-t használni hozzá: a LibreOffice ember számára készült szöveghez való, a Visual Studio gép által értelmezetthez. Úgyis át kell másolni mindig oda, mert csak egyszerű szöveg formátumban tud vele mit kezdeni, így nem kellene 2-szer tárolni, másolgatni, LibreOffice-ban lassú a mentés, és ekkor automatikusan ismerné fel hogy mi milyen színű legyen, nem nekem kellene formáznom.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
x00
Önkéntesek
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011. június 19., vasárnap 12:26

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: x00 »

Amikor F11-gyel hoztam be a stílusokat, még a karakterstílus alkalmazása se működött kijelölt szövegre.
Most oldalsávval megy: ha az alapértelmezett stílust alkalmazom, akkor az aktuális bekezdés alapértelmezett stílusára állítja, vagyis bekezdésstílustól függ hogy mire. Úgy gondoltam hogy Times New Roman-ra állítja, holott Consolas volt eredetileg. És a lényeg, hogy F11-gyel nem működött: csak a bekezdésstílusok működtek. Köszönöm szépen.
64 bites magyar LibreOffice 7.4.5 magyar Windows 10 Home-on, mind teljesen befrissítve, Ryzen 3 3100, 16 GB multi-bit ECC.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Karakterstílus alkalmazásának visszavonása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Éppen arról van szó, hogy a többi szövegrészre nincs karakterstílus alkalmazva!
De, van. Mindig van. Csak olyan állapot létezik, hogy KÉZILEG (közvetlenül) NINCS - a bekezdés- vagy karakterstílusban megadottól eltérő - karakterfajta alkalmazva. De karakterstílus mindig van alkalmazva a szövegekre.

Na, közben látom, hogy elkaptad a fonalat...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése