Lábjegyzet-horgony vs. lábjegyzet-karakterek hiba

Szövegszerkesztő
syam
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. augusztus 17., szombat 13:02

Lábjegyzet-horgony vs. lábjegyzet-karakterek hiba

Hozzászólás Szerző: syam »

A Xubuntu 18.04 a LibreOffice 6.0.7.3 verziót használja. Ha ezen az eszközökben a lábjegyzetek és végjegyzetek beállításaira megyek, a lábjegyzet karakterstílusában be lehet állítani, hogy a lábjegyzetben lévő szám lábjegyzet-horgony legyen, azaz a felső-indexbe kerüljön.
Windowson telepítettem egy modernebb változatot (nem tudom a számát, mert már letöröltem), amelyikben hiába állítottam be ugyanezt, nem történt semmi, a szám nem lett felső-indexes. Le is töröltem a Windows-os telepítésem, mert így használhatatlan. Nemrég feltettem a Xubuntu 19.04-et, amelyben a LibreOffice
6.2.5.2 van, és itt ugyanebbe a problémába ütközöm, hiába állítom be a lábjegyzet-horgonyt, a fájlhoz visszatérve nem történik változás, és ha ismét megnyitom a beállításokat, a lábjegyzetnél a lábjegyzet-karaktereket látom beállítva lábjegyzet-horgony helyett.
LibreOffice 6.2.5.2 Ubuntu 19.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzet-horgony vs. lábjegyzet-karakterek hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mintafájlokat kellene feltöltened ide. Egy olyat, ami a jól működő verzióval készült, és egy olyat ami a nem jól működővel.
A fájlméret felső limit 128 KiB ezen a fórumon.

A mai legújabb verzió a 3.0.0, de az éles használatra nem javasolt még. Tesztelésre, hibabejelentésre, kísérletezésre kész segítő felhasználók számára van kiadva.
A LO6.2.6 is megjelent már. Mi a cégnél a 6.1.6 verziót használjuk most a cégnél és én otthon is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzet-horgony vs. lábjegyzet-karakterek hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha ezen az eszközökben a lábjegyzetek és végjegyzetek beállításaira megyek, a lábjegyzet karakterstílusában be lehet állítani, hogy a lábjegyzetben lévő szám lábjegyzet-horgony legyen, azaz a felső-indexbe kerüljön.
Nagyon kellene bármiféle további információ, mert ez amit leírtál, nekem nagyon nincs meg semelyik menüpontban.
A Lábjegyzet KARAKTERSTÍLUSÁBAN a LO6.1.6-ban nincs ilyen lehetőség, a Lábjegyzetek számozási stílusát a Lábjegyzet BEKEZDÉSSTÍLUSÁBAN tudod állítani, kiválasztani.
A Lábjegyzet-horgony tulajdonságainak változtatása természetesen csak a Lábjegyzet-horgonyra hat: arra a kis számra, amit a szövegedbe szúr be a program, ami mutatja, hogy hányadik lábjegyzet bekezdést kell elolvasnod.
A lap alján lévő Lábjegyzetek számozása alapesetben a lábjegyzet karaktereivel azonos nagyságú számokkal történik nálam is a LO6.1.6.-ban. A Lábjegyzet bekezdés-stílusában tudom kiválasztani a számozás stílust (mondjuk Lista1) és a számozás stílusában tudom megadni azt a karakter stílust, ami felső index helyzetűre van állítva. Na, azt viszont én is hiába állítgatom felső pozícióba, nem jelenik meg úgy a lábléc-szövegek előtt: marad normál karakter méretű.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
syam
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. augusztus 17., szombat 13:02

Re: Lábjegyzet-horgony vs. lábjegyzet-karakterek hiba

Hozzászólás Szerző: syam »

Eszközök menü, lábjegyzetek és végjegyzetek..., itt a karakterstílusoknál lehet beállítani a "lábjegyzet" mellett van egy legördülő menü, ott lehet választani. Alapból "lábjegyzet-karakterek" van bejelölve, de ezt meg lehet változtatni "lábjegyzet-horgony"-ra. Utána OK és a lábjegyzetben lévő szám máris felsőindexes. Ez működik a 6.0.7.3-ben ubuntu 18.04 alatt, de hiába csinálom meg ugyanezt a 19.04-ben, amely a 6.2.5.2-es officet hassználja, a lábjegyzetben a szám nem lesz felsőindexes, és ha visszatérek a menübe megint azt látom, hogy a "lábjegyzet-karakterek" van beállítva.

https://www.dropbox.com/sh/alv8jxd3i7ms ... vA6ya?dl=0
LibreOffice 6.2.5.2 Ubuntu 19.04-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzet-horgony vs. lábjegyzet-karakterek hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudok zöld ágra vergődni vele én se. Se a te menüpontodból, se az alkalmazott (vagy éppen NEM alkalmazott) Bekezdés-, Karakter- és Listastílusokat végigböngészve, és módosítva sem. Vagy az egész szövege lesz felső indexes a lábjegyzet szövegének, vagy semelyik része nem lesz az.

Számomra most már - sajnos - valóban bug-nak tűnik. Jelentsd be az angol hibabejelentőben, vagy ellenőrizd, hogy jelentve van-e már. Én - egyszerű felhasználóként - többet ez ügyben nem tudok tenni.
http://libreoffice.hu/hibabejelentes/

Egyet tudok javasolni: downgrade-lj vissza a még működő verzióra, ha ez a felső indexes jelölés a lábjegyzet szövegek előtt olyan fontos.


A régebbi verziók telepítőfájljai elérhetők itt:
https://downloadarchive.documentfoundat ... ffice/old/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése