Összetett szavak

Szövegszerkesztő
Avatar
nl77
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 9:15

Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: nl77 »

Lehet hogy új témát kellett volna nyitnom, de egyelőre kezdőként nem mertem :oops:

OOo 2.3.1 Novell buildbe, raktam be a legújabb magyar Ispellt (pontosabban a tavaly októberi hu_HU-1.2.2-2-pack-for_OOo_2.1_or_newer-t).
Korábban nem volt ilyen problémám, igaz nem is használtam annyira a szövegszerkesztőt.
A probléma a következő:
szinte minden összetett szót, a helyesírásellenőrző, külön akar írni, vagy kötőjelezni szeretné. Ill. az automatikus helyesírás ellenőrző aláhúz minden hosszabb szót:
írószövetség szerinte író szövetség vagy író-szövetség
társadalomkritika szerinte társadalom kritika vagy társadalom-kritika
A listát végtelenségig sorolhatnám.
Szerintem ez így nagyon nem jó.
Konkrétan azért zavar, mert most körülbelül 8000 oldalnyi szöveget lektorálok (egy régi folyóirat digitalizálása), és ilyenkor nagyon jó, ha a bizonytalan, vagy hibás szavakat aláhúzza. Azonban most szinte mindent, és ez már annyira zavar, hogy inkább kikapcsolnom, de emiatt hajlamos vagyok átsiklani a tényleges hibák fölött.

Van erre valami megoldás, vagy újabb szótár?
Egyelőre azt csináltam, hogy készítettem egy saját szótárt (hu_sajat.dic néven) amibe egyenként (a ragozott formákat is) felvettem ezeket a szavakat. Sajnos elég sok időt elvisz.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Lehet hogy új témát kellett volna nyitnom, de egyelőre kezdőként nem mertem :oops:
Nyugodtan lehetett volna új témát indítani, és célszerű is. Ha még is úgy döntesz, hogy meglévő témához adod hozzá akkor (ha már sok téma lesz a fórumon) az a veszélye, hogy kevesebben olvassák el mint az újat. Nehezíti a keresést is.
Azt az alapelvet kívánjuk követni, hogy egy probléma egy téma, lásd Használati útmutató erre vonatkozó része

A fentiek alapján úgy döntöttem külön választottom, remélem nem okoz problémát. :D

A Novell OOo nem tartalmazza a DicOOo-t és nem is támogatja.
Milyen op. rendszeren használod az OOo Novell változatot?

Ha openSuSE 10.3 alatt akkor nem igazán sikerülhetett a szótár telepítése, mert nekem sem sikerült működő képessé tenni.
/usr/...... alá telepít nem egy helyre, hanem szétszórva, pontos helyek most nem rémlenek.

Javaslom töltsd le a FSF változatot, az az /opt alá kerül és a DicOOo is benne van, amivel telepíthető a te általad hivatkozott ispellt is.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: timar »

Ez ismert probléma, és a következő verzióban javítja a Novell. Optimalizálni akartak valamit, de így sikerült. Hosszas küzdelem után sikerült megértetni velük a problémát, és ezt az optimalizálást visszavonatni.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Avatar
nl77
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 9:15

Re: Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: nl77 »

r4zoli írta: Ha openSuSE 10.3 alatt akkor nem igazán sikerülhetett a szótár telepítése, mert nekem sem sikerült működő képessé tenni.
/usr/...... alá telepít nem egy helyre, hanem szétszórva, pontos helyek most nem rémlenek.

Javaslom töltsd le a FSF változatot, az az /opt alá kerül és a DicOOo is benne van, amivel telepíthető a te általad hivatkozott ispellt is.
Igen, OpenSuSE 10.3.
Felrakom at FSF buildet, remélem, tényleg megoldja a problémát.
Egyébként a szótárfájlokat, a /home/.../.ooo-2.0/user/wordbook -ba tettem.
Kíváncsian várom az eredményt :)
Avatar
nl77
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 9:15

Re: Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: nl77 »

Igen, az FSF-build megoldotta a problémát, köszönöm a tippet :)
A saját szótárfájlt azonban továbbra is használni fogom, mert elég sok speciális kifejezés (amit nem is várok el) hiányzik.
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: Kami »

nl77 írta:A saját szótárfájlt azonban továbbra is használni fogom, mert elég sok speciális kifejezés (amit nem is várok el) hiányzik.
Esetleg tedd közkinccsé, nyilván Németh Lacit is érdekelné.
Avatar
nl77
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 9:15

Re: Összetett szavak

Hozzászólás Szerző: nl77 »

Kami írta:
nl77 írta:A saját szótárfájlt azonban továbbra is használni fogom, mert elég sok speciális kifejezés (amit nem is várok el) hiányzik.
Esetleg tedd közkinccsé, nyilván Németh Lacit is érdekelné.
Igen, erre már gondoltam. Egyelőre kevésnek tartom, de mindenképpen beküldöm. Egyébként külön szótárfájlba gyűjtöm a tulajdonneveket is, elég sok szláv név gyült össze, talán ebből is tud majd mazsolázni.
Válasz küldése