Körlevél, ismétlődő címzés

Szövegszerkesztő
fraxinus
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. május 27., vasárnap 22:37

Körlevél, ismétlődő címzés

Hozzászólás Szerző: fraxinus »

Sziasztok!
Körlevelet készítenék, amelyet ügyfelek kapnának egy vagy több telephelyükre vonatkozóan. Minden ügyfélhez legalább egy, de akár 15 telephely is tartozhat.
Egy ügyfélnek csak egy levelet szeretnék írni, amelyben a telephelye(i) egy táblázatban kerülnének felsorolásra. A problémám ott adódik, hogy ugye ez a táblázat valakinél egy, másnál három vagy tízsoros kellene legyen, attól függően hány telephellyel rendelkezik.
Hogyan tudom megoldani, hogy ha a táblázatban ugyanazon ügyfelet találja, akkor nem generál külön levelet, hanem a levél telephely-táblázatában új sort kezd és abba írja be? (Azaz a téma címében szereplő ismétlődő címzést szeretném elkerülni.)
OpenOffice 4.1.4 - Debian 9.4
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Körlevél, ismétlődő címzés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Azt hiszem, ezt csak makróval (azaz egy saját "körlevél" funkció megírásával) tudod megoldani. Bár nem nagyon használtam még, de úgy tudom, hogy az eredeti funkció "egy bejegyzés - egy levél" alapon működik, azt máshogy szervezni nem tudod.

Hogyan tudom megoldani, hogy ha a táblázatban ugyanazon ügyfelet találja, akkor nem generál külön levelet, hanem a levél telephely-táblázatában új sort kezd és abba írja be?
Ezt nem teljesen értem: akkor most hány táblázattal gondolod megoldani és azok pontosan milyen adatokat tartalmaznának, és milyen fájlformátumú táblázat lenne az???

Mintapéldákat (a táblázato(ka)t nem igazi címekkel és nem az eredeti tartalmú levéllel) kellene feltöltened ide, ahhoz, hogy jobban értsük, mit is akarsz megvalósítani, és hogy azt milyen módon. Akkor talán tudunk segíteni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
fraxinus
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. május 27., vasárnap 22:37

Re: Körlevél, ismétlődő címzés

Hozzászólás Szerző: fraxinus »

Az idézett mondatom elején a forrástáblázatra gondoltam az adatokkal, valóban félreérthető.
A levélben egy darab táblázat lenne, amiben egy sor egy telephely adatait (név, település, cím, azonosító) tartalmazná és ebből kellene annyi sor, ahány telephelye van az ügyfélnek.
Az adatokat tartalmazó forrásfájl .ods, de mellékelek mindent úgy egyszerűbb és köszönöm a gyors választ.
ProbaAdatok.ods
forrásfájl
(14.12 KiB) Letöltve 221 alkalommal.
Proba-Level.odt
levél
(61.13 KiB) Letöltve 233 alkalommal.
OpenOffice 4.1.4 - Debian 9.4
Válasz küldése