láthatatlan formázások - hogyan készitik ezeket

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

láthatatlan formázások - hogyan készitik ezeket

Hozzászólás Szerző: góbé »

mostanság (pár éve) egyre több olyan odt szöveggel találkozom melyek formázását az Apache OOffice nem tudja megmutatni.
konkrétan: Ctrl+F10 bekapcs. után ez látható
Image1.jpg
a szövegrész formátuma ALAPÉRTELMEZETT, és a képen egyből látható, hogy a szöveg balra van igazítva és előtte kell legyen egy 1 cm-es behúzás.
az ALAPÉRTELMEZETT formátumban NINCS behúzás a szöveg előtt és a szöveg sorkizártra van igazítva. Kijelölve egy bekezdést és jobbgomb-bekezdés kattintgatás után ugyanazt látjuk, mint az alapértelmezettben. Semmilyen módon sem tudom megnézni, hogy MI ÉS HOL formázza ilyenre a szöveget.
Makró nincs engedélyezve...

továbbiak: kijelölve egy bekezdést és Formázás törlését választva NEM TÖRLŐDIK a formátum.
A teljes szöveget kijelölve sem törölhető a formátum.

És végül egy igazi csemege: a SÚGÓ - OPENOFFICE SÚGÓ katt. után megjelenik az OPENOFFICE DOKUMENTUM HELYREÁLLÍTÓ ablak és helyre kell állítani a doksit, mert váratlan hiba összeomlasztotta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára góbé 2017. július 24., hétfő 13:54-kor.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: láthatatlan formázások - hogyan készitik ezeket

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ne kelljen már minden egyes alkalommal leírnom, hogy egy KÉP alapján SEMMIT nem tudok megállapítani a dokumentumod tulajdonságairól. Légy szíves egy valódi dokumentumot (lehetőleg .odt formátumút) töltsél fel ide, vagy osszál meg egy ingyenes fájlmegosztó szolgáltatás segítségével (google drive, stb...). A nem publikus szövegrészeket törölheted a fájlod egy másolatából, vagy lecserélheted valami érdektelen szövegre.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: láthatatlan formázások - hogyan készitik ezeket

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Figyelmesebben vizsgálva feltűnik, hogy a "hanem valaki küldte őket" szövegrésznél az "őket" kényelmesen elférne ugyanabban a sorban,
Ilyen szövegrész nincs is a képen, csak olyan, hogy: "ahogy figyeltem őket." (...ott is elférhetne...)
De ahogy mondtam, kép alapján semmit nem tudok mondani.

Valószínűleg MS .doc típusú dokumentum, vagy még rosszabb esetben szkennelt és karakter-felismertetett szöveg lehetett ez "lánykorában". De ennek a megállapításához is maga a dokumentum kell, és nem egy kis részletének a képe.

Még az is meglehet, hogy ez a szöveg nem a dokumentum testében, hanem az abba ágyazott valamilyen objektum belsejében található. De ezt is csak a konkrét dokumentum vizsgálatával lehet eldönteni.
DE a legcifrább most jön: az ALAPÉRTELMEZETT formátumban NINCS behúzás a szöveg előtt és a szöveg sorkizártra van igazítva. Kijelölve egy bekezdést és jobbgomb-bekezdés kattintgatás után ugyanazt látjuk, mint az alapértelmezettben. Semmilyen módon sem tudom megnézni, hogy MI ÉS HOL formázza ilyenre a szöveget.
És biztos vagy benne hogy az alapértelmezett stílus (karakter-, vagy bekezdés stílus) van arra a szövegrészre alkalmazva, vagy esetleg valamelyik másik létező stílus? ...Ezt is csak a konkrét dokumentum birtokában lehet megvizsgálni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: láthatatlan formázások - hogyan készitik ezeket

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ctrl+F10 bekapcs. után ez látható
Rövid kutakodás után nem találtam olyan beszúrható objektumot, amin belül a sorvége jeleket nem, de a szóközöket mutatná a program a Ctrl-F10 váltása után... Feltételeztem, hogy ez valamilyen beállítási eltérés lehet... és tényleg létezik egy olyan beállítási opció, amit ha kikapcsolunk, akkor a paragrafus vége jeleket nem jeleníti meg a rendszer:
Display_paragraph_end.png
Ugyanitt a tabulátorjelek megjelenítését is ki tudod kapcsolni, tehát még az is meglehet, hogy nem behúzás, hanem láthatatlan tabulátor jel van a sorok elején. Ezek programszintű beállítások, tehát ne mentődnek el a dokumentumba (a tesztem eredménye szerint) ezért ha mostanában ilyeneket látsz, akkor a programodban lett átállítva a nézet (ha erről van szó egyáltalán).

De ezt se tudom biztosan megállapítani a konkrét fájl megvizsgálása nélkül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: láthatatlan formázások - hogyan készitik ezeket

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

És végül egy igazi csemege: a SÚGÓ - OPENOFFICE SÚGÓ katt. után megjelenik az OPENOFFICE DOKUMENTUM HELYREÁLLÍTÓ ablak és helyre kell állítani a doksit, mert váratlan hiba összeomlasztotta.
Ötletek:
- Reseteld a felhasználói profilodat;
- vagy telepítsd újra a programcsomagot (de teljesen távolítsd el az előző verziót az újratelepítés előtt!);
- telepítsd a LibreOffice legfrissebb Still verzióját
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése