Hibás nyomtatás LibreOffice-ból

Szövegszerkesztő
szegedi_zoltan
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. július 13., csütörtök 13:24

Hibás nyomtatás LibreOffice-ból

Hozzászólás Szerző: szegedi_zoltan »

Üdv.

A következő hiba miatt regisztráltam be, mert nem sikerült megoldani és nem találtam hozzá semmit.

Adott a következő felállás: egy Alcatel LKB001 tablet, rajta Windows 10 32bit, és LibreOffice 5.3 és a nyomtató egy HP Laserjet P1102 a HP oldaláról letöltött driverrel telepítve.
A nyomtató működik, nyomtat tesztoldalt, PDF-et is tökéletesen nyomtat, DE LibreOffice-ból hibás karaktereket nyomtat. Próbálkoztam állítgatni, nem jutottam semmire. Kipróbáltam egy laptopon amin Windows 10 64bit van, és azon tökéletesen nyomtat LibreOfficeból is.
Mellékeltem képet arról hogy a tabletről mit nyomtat ki.
Hibaüzenet nem jön, és minden az alapértelmezett telepítési beállításokkal megy. A nyomtató USB-n csatlakozik a tabletra.
Tud esetleg valaki erre valami tippet, vagy ami még jobb megoldást? :)
Köszönöm.
Csatolmányok
libreoffice5.3.jpg
LibreOffice 5.3 a Windows 10 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás nyomtatás LibreOffice-ból

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Átmeneti, megkerülő megoldásként kipróbálhatod, hogy előbb PDF-be exportálod a dokumentumot, és azt nyomtatod ki.
Ha egyéb PDF fájlokkal ez működik nálad, de a LO-ból származó PDF-ekkel nem, akkor majdnem bizonyosan a LO fontkezelésével, vagy magukkal a dokumentumban használt fontokkal van gond.

Ki kell továbbá próbálnod, hogy egy másik gépen (tipikusan PC-n) ugyanaz a dokumentum fájl normálisan kinyomtatható-e. (Lehetőleg ugyanarra, vagy ugyanolyan nyomtatóra próbáld.)

Ellenőrizheted azt is, hogy a tablet-eden tényleg léteznek-e ugyanazok a karakterkészletek, amiket a dokumentumod használ. Ehhez remek segítség a TestFonts kiterjesztés. A dokumentum a tableteden keletkezett, vagy máshol?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
szegedi_zoltan
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. július 13., csütörtök 13:24

Re: Hibás nyomtatás LibreOffice-ból

Hozzászólás Szerző: szegedi_zoltan »

Köszönöm a gyors választ!
LO-ból exportáltam pdf-be a tableten, onnan rendesen kinyomtatta. külső pdf-et is rendesen nyomtatta. Többi dolgot kipróbálom.
Az tableten hoztam létre a dokumentumot.

Ezt a TestFonts kiterjesztést nem találom a további kiterjesztések letöltés-énél ahol benyílik egy weboldal.

Hozzáteszem nem értek a Linuxhoz, LibreOffice-al is először találkozom. :)
LibreOffice 5.3 a Windows 10 -en
szegedi_zoltan
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. július 13., csütörtök 13:24

Re: Hibás nyomtatás LibreOffice-ból

Hozzászólás Szerző: szegedi_zoltan »

Újratelepítettem ugyanazt a tabletet, winfrissítés stb. ugyanazokat megcsináltam mint előtte. Most rendesen nyomtat. A kipróbált másik két tableten hibásan nyomtat. :) Érdekes :)
LibreOffice 5.3 a Windows 10 -en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hibás nyomtatás LibreOffice-ból

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hozzáteszem nem értek a Linuxhoz, LibreOffice-al is először találkozom. :)
LibreOffice 5.3 a Windows 10 -en
Linuxot nem is említettem. A kiterjesztés lehet, hogy csak az Apache OpenOffice kiterjesztés-webhelyéről érhető el, de a LibreOffice-szal is jól működik (legalábbis én LO 4.4.7-ig bezárólag teszteltem, használom:

https://extensions.openoffice.org/en/project/testfonts
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése