Szövegmegjelenés

Szövegszerkesztő
kaszasneni
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. április 16., szombat 18:49

Szövegmegjelenés

Hozzászólás Szerző: kaszasneni »

Sziasztok!

Teljesen új vagyok LibreOffice-ban, MS Office helyett kerestem más alternatívát.
A problémám, kérdésem a következő lenne, amihez meg kell tekinteni a feltöltött képet. Bal oldalon LibreOffice 5.1.2-ből, jobb oldalon MS Office 2016-ból lementett azonos szavak láthatóak. Miért szaggatja szét a szavakat a LibreOffice? Látható, hogy LO szövegében, mintha ezek lennének írva: re nde lke zik; Eme llett; technoló gia. Mintha össze lennének csúszva a betűk. Ez miért van?
Sok szöveg elolvasása esetén elég ingerlő tud lenni.

Köszönöm a segítséget! :P
Csatolmányok
Névtelen.png
Névtelen.png (3 KiB) Megtekintve 1816 alkalommal
LibreOffice 5.1.2 a Windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szövegmegjelenés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Konkrét mintafájlt (.odt, vagy egyéb kiterjesztéssel) is töltsél fel ide, kérlek. Meg némi többlet-információt:

A képeken szereplő fájlok milyen fájltípusúak, mivel (milyen programmal, és annak melyik verziójával) lettek létrehozva?
Ugyanazon a gépen jelenik meg rosszul, mint amelyiken létrehoztad? Milyen betűtípust használtál? Most is van olyan a gépedre telepítve? (Esetleges betűtípus-hiányra gondolok, mint lehetséges hibaokra...)
A hiba csak a képernyőn jelentkezik, vagy nyomtatáskor is? Milyen felbontású a monitorod?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szövegmegjelenés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

LO 5.1.2 verzió nálam még nincs telepítve, várom a hordozható változat megjelenését. Fixen telepítve a 4.4.7-es verzió, hordozhatóból meg az 5.1.1 van telepítve. Azokban eddig nem tapasztaltam ilyen hibát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése