TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Szövegszerkesztő
bnl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 13:18

TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: bnl »

Hello. Kis segítséget kérnék. Libre office 5-öm van windows 10-en. Hogyan tudom kivitelezni űrlapszerkesztésnél, hogy létrehozok egy adatbázist az ügyfeleim adataival (név, székhely, adószám, stb...) és a létrehozott űrlapban több listapanelt hozok létre (mindegyik adatnak egy-egy külön listapanelt) és csak az egyik listapanelen ha kiválasztom a legördülő menüből az adott ügyfél nevét akkor a hozzá kapcsolódó többi adatot is magától beilleszti a többi listapanelbe. Kvázi mintha egy számlázó programot használnék ahol az adatbázisba több oszlopba felveszek adatokat amiket utánna az ügyfél nevének kiválasztásával az űrlap magától behelyettesít minden listapanelbe.
OpenOffice 3.1 a Windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Makróval mindenképpen meg lehet csinálni. Ezzel nem azt állítom, hogy én meg tudnám csinálni, de szinte biztos, hogy van rá mód.

De kérdésként merült fel bennem, hogy ha csak a név alapján akarsz választani, akkor minek a többi űrlapelem? Vagy olyan eset is van, amikor mondjuk az adószám van a kezed ügyében, azt válaszod ki a listából, és ahhoz kell a nevet és a többi adatot megkeresni automatikusan? (Ez esetben nyilván bonyolultabb a dolog.)


(Légy szíves frissítsd az aláírásodat itt a fórumon.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
bnl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 13:18

Re: TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: bnl »

Makróhoz nem értek sajnos.... Igen olyanra van szükségem, hogy kiválasztok egy adatot és magától beilleszti a többi adatot a többi mezőbe is. Nekem úgyis jó lenne ha csak az ügyfél neve lenne legördülő menüben és a többi adatnak csak egy üres szövegdoboz lenne, ahova a kiválasztás után beillesztődik az adószám, székhely, szállítási cím stb.......
OpenOffice 3.1 a Windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Attól függően, hogy a végeredménynek hogyan kell kinéznie, én Calc-ban csinálnám meg (mert ahhoz értek valamelyest) vagy a Base alkalmazással (de ahhoz nem értek, viszont tudom, hogy kifejezetten az adatbázisok ilyesfajta kezelésére való.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
bnl
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 13:18

Re: TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: bnl »

És Calc-ban hogy álljak neki?
OpenOffice 3.1 a Windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az űrlapelemek a Calcban is használhatók. (Vagy az "Adatérvényesség" funkciót is használhatogd a kiválasztáshoz. Az "adatbázist" egy másik munkalapon tárolhatod, és a kiválasztott név alapján az FKERES() - angolul VLOOKUP() - függvénnyel pedig ki tudod kerestetni a többi adatot, és a megfelelő cellába irányítani.

Egy munkalapon (vagy annak több lapján) ki tudsz alakítani a Writer 4/4-es lapjához hasonló formátumot a kimeneti "dokumentumnak".


Ezt biztos meg lehet valósítani profibb módon is, de nekem ez az első ötletem.
Részletesebben csak akkor tudok segíteni, ha töltesz fel ide valami mintát, hogy mit is kell megvalósítani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
markia
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. április 2., csütörtök 10:39

Re: TÖBB LISTAPANEL CSATOLÁSA

Hozzászólás Szerző: markia »

van erre egy jó oktató oldal minta példákkal: https://thefrugalcomputerguy.com/seriespg.php?ser=15

Amúgy a kapcsolatokat alűrlap beillesztésével lehet megoldani ami egy kapcsolati mezőn keresztül frissiti az allistát.
libreOffice 6.3.4 windows10
Válasz küldése