szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Szövegszerkesztő
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: góbé »

Helló!
Egy (9 oldalas) sok matek képletet tartalmazó szöveg végére beszúrtam egy, a szöveg elején meglévő, mátrixot, majd jobbgomb és szerkeszt. Erre az Apacs aszongya, hogy "jogosultság hiányában a szerkesztés nem lehetséges", vagy valami ilyesmit. :shock: A teljes doksit én írtam be sajátkezüleg!
Menteni akarom, de le sem nyílik a FILE. Jobb sarok x - nincs eredménye. Ctrl+Alt+Del -re kiderül, hogy a taskmanager is kiakadt. Stb. stb. A szövegben lehetett navigálni, sőt újat beírni, majd törölni, de a mátrix tabu maradt.
Untam leírni a sok és változatos hibaüzenetet (le lehet valahogy másolni a kis panelekről a szöveget?).
A WinXP újraindítása után még az előző napon megírt doksit is hibásnak találta az Apacs és helyreállította. :o :?
Az Apaccsal egyidőben a FoxitReader volt megnyitva, ugyanis abból írtam át a friss érettségi tételeket az odt-fájlba.

Tudom, hogy ez nem egy teljes és pontos beszámoló, de akkora sokk ért, hogy kikellett panaszkodjam magam. :)
Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A szokásos: Egy mintafájl tüzetes átnézése nélkül nem lehet erre semmit reagálni...

talán csak ennyit:
Az Apaccsal egyidőben a FoxitReader volt megnyitva, ugyanis abból írtam át a friss érettségi tételeket az odt-fájlba.
Formázott szöveget, esetleg képeket emeltél át (Ctrl-C/Ctrl-V) belőle?
Mert akkor bármi csúnya dolog megtörténhetett.

MINDIG formázatlan szövegként emelj át/illessz be szöveges részleteket idegen formátumokból és az internetről. A képeket pedig előbb "tisztítsd le": Egy képkezelő szoftverbe másold ki előbb (pl. IrfanView), ott állítsd be a szükséges, nem eltúlzott felbontást, és mentsd olyan formátumba, amit többféle program ésa operációs rendszer is megfeleőképpen kezel, (pl. PNG). Ezek után emeld csak be az .odt dokumentumba a "Beszúrás - Kép..:" menüponntal.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Untam leírni a sok és változatos hibaüzenetet (le lehet valahogy másolni a kis panelekről a szöveget?).
Ha nem az operációs rendszer adta meg magát, (és más programok futtathatók és normálisan működnek egy ilyen anomália idején), akkor a képernyőkép készítés az egyik egyszerű módja a hibaüzenetek archiválásának. (A PrtScr gomb megnyomása a teljes képernyőt, az ALT-PrtScr pedig az aktív ablakot teszi a Vágólapra grafikus formában.) A vágólapról én az IrfanView nevű programba szoktam beilleszteni a képet, majd onnan .png formátumba mentem, és feltöltöm a ide a fórumra.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: góbé »

ezt az Alt+PrtScr kombinációt nem ismertem! Köszi!
A FoxitReaderből nem kimásoltam, hanem a két kezemmel (de csak 2-3 ujjal :-) ) beírtam a látottakat az OO-ba. 8-)
Valami ólálkodik a gépben, mert más progikban is előfordulnak "egyedi" hiba-események.
Pedig megvásároltam a Kaspersky-t... :?

Üdv. go'be'
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Valami ólálkodik a gépben, mert más progikban is előfordulnak "egyedi" hiba-események.
Alaplapi kondenzátorok kiszáradása, memória hiba, wincseszter kopás, tápcsatlakozók időszakos kontakthibája is tud csúnya dolgokat, megmagyarázhatatlan lefagyásokat okozni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
góbé
Önkéntesek
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010. január 29., péntek 18:53

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: góbé »

ismét megtörtént kb. ugyanaz, de most jobban emléxem rá (teljesen leizzadtam a sokktól, éppen egy barna Ursus-al vigasztalódom)
az előzőekben emlegetett doksi egyik testvérét szerkesztem (IX-X o. feladatok) Apache OpenOffice 4.1.2-ben, a FoxitReaderből írok be feladatokat.
A √3 -ban akarok felülvonást rakni a 3-ra. Kijelölöm a 3-at - jobbgomb-karakter-felülvonás-vastag kattogtatok és semmi! újra végigmegyek rajta és semmi. Az OO NEM hajlandó kitenni a kib.szott felülvonást. :o
Majd ilyeneket látok: általános OLE hiba, a taskmgr.exe inicializálása nem megfelelő, menteni akarnám de nincs file legördülő menű, stb.
Végül kijelenti, hogy a fájl nem létezik, majd, hogy szerkesztésre zárolta egy ismeretlen felhasználó, de megnyithatom csak olvashatóként vagy a másolatát. Nyissa meg a másolatot, mondom - erre aszongya, hogy nem elérhető a hiányzó jogosultság miatt. Mintha az OO bepánikolt lenne - elindul a helyreállítás és sikeres- erre kiírja, hogy megszakadt ismeretlen okokból, de menti a doksit DOKUMENTUMOK mappába, ha akarom, vagy lépjek ki a TÜNDÉRBŐL. Mentse - mondom, majd megnyitom TC-ben a Dokumentumok mappát. Nincs ott a fájl. Bezárom TC-t erre megnyitódik a doksi és letudom menteni is.
Az említett tündérke nagyon szeszélyes és megbízhatatlan.
Nem kérek válaszokat, csak jeleztem, hogy valamilyen hiba van az Apache-ban, ami a karakterek kijelölésével aktiválódik - szvsz...
Apache OpenOffice 4.1.1, Windows 7,
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

...de ugye a Foxit Readerből nem formázott szövegrészleteket illesztesz be?

Azért mégis jó lenne, ha azt a gyökhármas állapotot (a felülvonás előtti állapotot feltöltenéd ide, hogy láthassunk, miről is van szó.

Mert ha én BEÍROK egy gyökhármat (a gyökjel ez esetben egy UNICODE karakter), és létrehozok egy "Felülvont" nevű KARAKTERSTÍLUST, és abban beállítom, hogy a tulajdonsága "felülvont" legyen, és azt alkalmazom minden ilyen jellegű szövegrészletre, akkor az nálam tökéletesen működik... Ennek a módszernek a használatát javaslom neked is. A stílusok használata nagyon megkönnyíti a munkát! Főleg az utólagos módosítások elvégzését.

Ha felveszem az eszköztárra a "felülvonás ikont" az "alulvonás" ikon mellé, az is működik gond nélkül: de ez esetben csupán kézi, közvetlen formázásként.

A helyi, felugró menü is működik nekem az én AOO4.1.1-es verziómban WinXP-n (most ehhez férek hozzá, vidéken vagyok egy kis laptoppal...)
De ezzel nagyon óvatosan kell bánni, mert ha csak egyetlen karaktert akarsz csak felülvonni, akkor könnyen előfordulhat, hogy a helyi menü előhívása közben véletlenül megszünteted a kijelölést, és akkor már nem a 3-ra fog érvényesülni a felülvonás, hanem a még be sem írt következő karakterekre. Ráadásul ez a módszer is csupán kézi, közvetlen formázást csinál, ami egy jól szerkesztett dokumentumban nem túl elegáns megoldás.


A többi hiba még ettől is rejtélyesebb a számomra...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: szerkesztési jog elvesz és más egzotikus hibák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ma kipróbáltam: az AOO4.1.2-ben is tökéletesen működik nálam mindhárom fentebb leírt módszer. De továbbra is a Stílusok használatát javaslom elsősorban: ebben az esetben a karakterstílusok használatát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése