Mentési probléma

Szövegszerkesztő
Briszka
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. február 5., csütörtök 13:29

Mentési probléma

Hozzászólás Szerző: Briszka »

A tegnap este beírtam 5 oldalt a szövegszerkesztőben. Folyamatosan mentegettem és mégis ma nem hozza elő, megnyitáskor mutatja, h oldalszámok 26 de pár másodperc múlva 21-et mutat és hiányzik amit az este begépeltem. Miért?Hova lett?Kérlek segítsetek. Köszi :)
Open Office, 4.1.1
Microsoft Windows 8.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mentési probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Több információ kell a problémádról ahhoz, hogy konkrétumot lehessen róla mondani.
Egy ide feltöltött mintafájl alapján megmondható, hogy a fájlod tartalmazza-e a legutóbb elvégzett munka eredményét.
Anélkül sajnos nem tudok semmit mondani sem a hibáról, sem a hiba okáról.

Esetleg te is megpróbálhatod .zip kiterjesztésűre átnevezni a fájlod egy MÁSOLATÁT, akkor bele tudsz nézni egy fájlkezelővel, hogy a fájlon belüli könyvtárstruktúrában lévő "Content" tartalmazza-e a legutóbb bevitt szöveget. Az ODF fájlok ugyanis nem mások, mint .zip sűrítmények, "csak azért" nevezik odt-nek, hogy azonosítani lehessen a hozzá tartozó programot.

Persze azt nem írtad meg a kérdésedben, hogy natív, szabványosított ODF formátumban dolgoztál-e, vagy a soha nem szabványosított MS .doc, esetleg a Microsoft által kényszerből és sebtében szabványosított docx formátumait használtad-e...
Mindig dolgozz a natív fájlformátumokban, és ha mindenképpen szükséges valakinek elküldened MS, vagy egyéb formátumban a munkád eredményét, akkor a munka végén készíts egy példányt az idegen formátumban is.

A nem szabványos bináris .doc fájlok esetében semmi esélyed az ilyen jellegű beletekintésre...

Továbbá a jövőre nézve MINDEN olyan program használatára vonatkozóan, ami létrehoz valamilyen munkafájlt, legyen az rajzoló, CAD, vagy Office program: Gyakran mentsd a munkádat, de ne egyetlen fájlba!!! Mindig legyen több verziód mentve a munkádból. A fájlnevek végére számozást, betűjelölést, időbélyeget írhatsz, és így több példányban a munkafázisokat követve lesz meg a munkád eredménye, és így könnyebb lesz visszakeresned a még jól működő verziót. Még az se árt, ha Másik gépre/Saját E-mailcímre elküldve/Felhőtárolóba mentve is van példányod az igazán fontos fájlokból.

Soha ne dolgozz közvetlenül külső (USB) eszközre, és főleg ne állítsd le a gépedet közvetlenül az USB eszközre mentés után, mert az bizony akár percekben mérhetően is később érhet véget azok valódi írása, mint azt az éppen használt programod kijelzi. Ez sem Apache OpenOffice, vagy LibreOffice probléma, hanem az operációs rendszerek és a hardverek sajátossága. Az USB eszközt csak biztonsági mentésnek, hordozóeszköznek használd!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Briszka
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. február 5., csütörtök 13:29

Re: Mentési probléma

Hozzászólás Szerző: Briszka »

Köszönöm szépen a választ meg a tanácsokat annál inkább. Végül újra írtam, mert nem boldogultam a lehetséges megoldásokkal. Az a legtisztább ha valóban több másolatot készítek minden fontos file-ról. Még egyszer köszönöm :)
Open Office, 4.1.1
Microsoft Windows 8.1
Válasz küldése